reklama

Okrádal seniory a ujížděl na kole. Muže poslal soud na pět let za mříže

Pět let vězení. Tak zní trest pro muže, který loupil a okrádal seniory v jejich domácnostech. Kriminalisté ho po tři čtvrtě roce chytili a usvědčili z osmi případů spáchaných v Královéhradeckém kraji. Vysoký trest dostal od soudce mimo jiné i proto, že skutky páchal v době nouzového stavu.

reklama

Devět měsíců si policisté lámali hlavu s tím, kdo jim sériově okrádá seniory na Rychnovsku, Trutnovsku a Náchodsku. Nakonec uvízl v jejich síti pachatel, který se na všechna místa činu dopravoval na kole a stejným způsobem z nich i ujížděl. Do domovů pro seniory se pachatel dostával pomocí průpovídky s tím, že zazvonil na některý ze zvonků a tvrdil, že je buď poslíček a nese balíček, nebo má pro někoho vzkaz. To mu častokrát stačilo k tomu, aby ho důvěřiví senioři pustili dovnitř.

K tématu

Následně se vloudil do bytu či pokoje pod záminkou napsání vzkazu pro sousedního obyvatele nebo někoho z personálu. Nechal si od starých lidí přinést papír a tužku, někdy i vodu k pití. Mezitím jim sebral peníze nebo i celou peněženku s doklady. Spoléhal na špatnou paměť seniorů i nenápadný vzhled. Nevyhnul se ale záznamům z dopravních a bezpečnostních kamer a díky nim skončil v cele.

Muži hrozilo až osm let ve vězení

„Měl páchat od října loňského roku do června roku letošního celkem osm trestných činů majetkového charakteru. Podle našich zjištění vzniklá škoda dosahuje částky téměř 20 tisíc korun. Vzhledem k hrozbě vysokého trestu akceptoval soudce návrh státního zástupce na vzetí muže do vazby,“ uvedla mluvčí královéhradeckých policistů Magdaléna Vlčková.

Dvaapadesátiletému pachateli hrozil až osmiletý trest za krádeže a loupeže během nouzového stavu a soudce ho poslal do vězení na pět let, což je oproti běžné trestní sazbě více než dvojnásobný trest. Rozsudek je zatím nepravomocný.

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama