reklama
CNN Prima News stav nouze

stav nouze

Výpis příspěvků ke štítku „stav nouze“

Havlíček: Autoškoly mohou fungovat i po pátečním zpřísnění opatření

17. prosince 2020 07:39

Vláda bude ve Sněmovně usilovat o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii covidu o dalších 30 dní. Trval by tak do 22. ledna. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) sdělil, že žádost určenou poslancům kabinet schválil. Nouzový stav zatím v Česku platí od 5. října do 23. prosince. O návrhu menšinové vlády ANO a ČSSD bude Sněmovna jednat zřejmě v úterý 22. prosince. Typ vakcíny proti covidu-19 si podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebude možné vybírat. Důvody jsou technické, nebude narušeno právo na volbu péče, řekl.

Kvůli nouzovému stavu se poslanci sejdou těsně před Vánoci. Vláda žádá prodloužení

15. prosince 2020 07:43

Vláda bude Sněmovnu 22. prosince znovu žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl Právu. Nouzový stav poslanci nedávno prodloužili do 23. prosince na návrh komunistů, přičemž vláda žádala až do 11. ledna. Předseda KSČM Vojtěch Filip nechce předjímat, jak se jeho strana nyní zachová. Deníku sdělil, že neví, jaké by pro nouzový stav měla vláda důvody.

Vláda bude muset znovu požádat o prodloužení nouzového stavu, prohlásil Hamáček

10. listopadu 2020 12:43

Kvůli vývoji epidemie koronaviru bude vláda muset Sněmovnu opět požádat o prodloužení nouzového stavu, uvedl vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Novinářům v úterý řekl, že požádal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby do připravované tabulky protiepidemických opatření doplnil, zda daná opatření nouzový stav vyžadují.

Nouzový stav číslo 2: Co nás čeká a co jsme nemohli před půl rokem

29. září 2020 11:32

V Česku se schyluje k vyhlášení už druhého nouzového stavu za půl roku. Během toho prvního byl omezen pohyb osob, vyhlášen zákaz shromažďování i zákaz cestování do rizikových zemí. Lidé směli pouze do práce, do obchodu a domů. Jak budou nastavené podmínky podzimního nouzového stavu, ještě není jasné. V úterý vyhlášení nouzového stavu podpořila Vládní rada pro zdravotní rizika a kabinet by měl stav schvalovat ve středu.

Opozice odmítá nouzový stav: Ukazuje to neschopnost vlády, která neví, co dělat

29. září 2020 07:39

S vyhlášením nouzového stavu v Česku, které avizoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO), nesouhlasí opozice. V současnosti pro něj nevidí důvod. Možnost stavu nouze jen ukazuje, že vláda si s koronavirou pandemií a s ní spojenou krizí neví rady, kritizují opoziční politici. Své návrhy by mohl Prymula přednést už na zasedání Rady vlády pro zdravotní rizika, která má jednat od úterních osmi hodin ráno. Vláda by pak o stavu nouze mohla mimořádně rozhodovat ve středu.

Rusko čelí ekologické katastrofě obrovských rozměrů: Putina rozlítilo, že mu nic neřekli

4. června 2020 14:44

U města Norilsk za polárním kruhem vyteklo z tamní elektrárny nejméně 21 tisíc tun paliva a maziv. Značná část se vylila do řeky Ambarnaja. Ruský prezident Vladimir Putin v oblasti schválil vyhlášení stavu nouze. Podle ekologů je to ale pozdě. Ropné látky totiž do řeky vytekly už minulý pátek. Putin tak v přímém televizním přenosu káral vysoce postavené hodnostáře, že se o všem dozvěděli příliš pozdě a nedokázali správně reagovat.

reklama