CNN Prima News stav nouze

stav nouze

Výpis příspěvků ke štítku „stav nouze“

Českým rodinám hrozí, že za plyn zaplatí obrovské částky. Fixace ve stavu nouze nepomůže

Pokud se Česko ocitne ve stavu nouze, hrozí, že lidé budou za plyn platit astronomické částky. Tomu by nemusela zabránit ani fixace ceny sjednaná s dodavatelem. Součástí již schválené novely energetického zákona je totiž pasáž, podle které mohou dodavatelé plynu v době stavu nouze zvyšovat zákazníkům ceny, a to bez ohledu na již zmíněné fixace. Navíc jim bude stačit oznámit takové rozhodnutí jen na svých internetových stránkách.

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze. Zakázalo vývoz zdrojů, zrušilo cenový strop

Maďarsko vyhlásilo stav energetické nouze, jehož součástí je zákaz vývozu zdrojů energie. Zrušilo také mnoho let platný cenový strop u energií pro domácnosti s nadprůměrnou spotřebou a plánuje zvýšit domácí těžbu zemního plynu. Sada opatření, která začne platit od srpna, má zemi připravit na nadcházející zimu. Podle agentury Reuters to uvedl šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.

Okolí Vancouveru pustoší následky stoleté bouře. Vyhlášen byl stav nouze, pomáhá i armáda

Kanadská provincie Britská Kolumbie vyhlásila od středy stav nouze kvůli rozsáhlým záplavám, které postihly řadu měst a přinutily k evakuaci tisíce lidí. Smrtící bouře, jež se podle vědců objeví jednou za sto let, přerušila silniční a železniční spojení kolem Vancouveru. Kanadská centrální vláda povolala na pomoc do zasažených oblastí armádu. Povodně způsobené nebývale silnými dešti ze začátku týdne mají zatím jednu potvrzenou oběť, úřady však varují, že zemřelých bude pravděpodobně více. Nejméně čtyři lidé jsou dál pohřešováni.

Havlíček: Autoškoly mohou fungovat i po pátečním zpřísnění opatření

Vláda bude ve Sněmovně usilovat o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii covidu o dalších 30 dní. Trval by tak do 22. ledna. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) sdělil, že žádost určenou poslancům kabinet schválil. Nouzový stav zatím v Česku platí od 5. října do 23. prosince. O návrhu menšinové vlády ANO a ČSSD bude Sněmovna jednat zřejmě v úterý 22. prosince. Typ vakcíny proti covidu-19 si podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nebude možné vybírat. Důvody jsou technické, nebude narušeno právo na volbu péče, řekl.

Kvůli nouzovému stavu se poslanci sejdou těsně před Vánoci. Vláda žádá prodloužení

Vláda bude Sněmovnu 22. prosince znovu žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl Právu. Nouzový stav poslanci nedávno prodloužili do 23. prosince na návrh komunistů, přičemž vláda žádala až do 11. ledna. Předseda KSČM Vojtěch Filip nechce předjímat, jak se jeho strana nyní zachová. Deníku sdělil, že neví, jaké by pro nouzový stav měla vláda důvody.

Vláda bude muset znovu požádat o prodloužení nouzového stavu, prohlásil Hamáček

Kvůli vývoji epidemie koronaviru bude vláda muset Sněmovnu opět požádat o prodloužení nouzového stavu, uvedl vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Novinářům v úterý řekl, že požádal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby do připravované tabulky protiepidemických opatření doplnil, zda daná opatření nouzový stav vyžadují.