CNN Prima News omrzliny

omrzliny

Výpis příspěvků ke štítku „omrzliny“

Zázrak v Tatrách: Senior přežil čtyři noci v třeskutém mrazu. Našli ho v bezvědomí a omrzlého

Ve velmi špatném stavu našla horská služba 76letého Slováka, který vyrazil v neděli na horskou túru do Tater. Přestože šlo o zkušeného horolezce, přestal se po třech dnech ozývat. Jeho manželka proto zkontaktovala horskou službu, která okamžitě zahájila pátrání. Seniora našli podchlazeného, měl omrzliny a ztrácel vědomí. Nakonec se mu podařilo přežít ve velmi těžkých podmínkách celkem čtyři noci.

Čeští horolezci jsou v bezpečí. Vrtulník pákistánské armády je přepravil do města Gilgit

Aktualizováno

Vrtulník pákistánské armády ve středu ráno dopravil do bezpečí české horolezce Jakuba Vlčka a Petra Macka, kteří s kolegou z Pákistánu v minulých dnech nedokázali dokončit sestup z hory Rakapoši. Trojice, která před pěti dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů, je nyní v pořádku ve městě Gilgit. Na Twitteru to uvedly místní úřady, podle nichž jsou alpinisté v dobrém zdravotním stavu.

Záchrana českých horolezců se opět nezdařila. Nestačili sestoupit do šesti tisíc metrů

Aktualizováno

Záchrana dvou českých horolezců a jejich pákistánského kolegy bude v Pákistánu pokračovat ve středu. Nestačili včas před setměním sestoupit na místo, odkud by je mohl vyzvednout vrtulník. Informoval o tom pákistánský novinář, který situaci sleduje na místě. Trojice před čtyřmi dny uvázla v nadmořské výšce asi 6 900 metrů při sestupu z hory Rakapoši.

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.