reklama

Slovenština šla Mekymu krásně, česky nemluvil. Doktoři dělali vše, vzpomíná Janda

Česko i Slovensko v minulém týdnu zastihla šokující zpráva. Ve věku 69 let zemřel věhlasný zpěvák Miro „Meky“ Žbirka. Jeho poslední rozloučení se uskutečnilo v pátek v pražských Strašnicích. Na pohřeb dorazila i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

reklama

Žbirka nečekaně podlehl ve středu 10. listopadu zápalu plic. Poslední rozloučení se odehrálo v Praze, konkrétně ve strašnickém krematoriu. Ačkoliv byl pohřeb neveřejný, fanoušci ho mohli sledovat prostřednictvím sociálních sítí.

I přes zdravotní problémy, které jej v posledních letech stíhaly, dokázal dokončit své poslední album, o jehož produkci se postaral syn David.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama

Domácí zpravodajství

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama