sledujeme živě

ON-LINE: Lockdown jako na jaře. Co čeká Česko další týdny? Sledujte mimořádné vysílání

Souhrn událostí

  • Vláda Andreje Babiše (ANO) ve středu zveřejnila další přísná opatření.
  • Jedná se o omezení pohybu na veřejnosti.
  • Dále o uzavření obchodů i služeb.
  • Kontakt lidí se státní správou vláda omezila na deset hodin týdně.
  • Uzavřeným firmám stát proplatí celé mzdy s odvody.

Vláda Andreje Babiše (ANO) ve středu ráno opět mimořádně jednala o dalších opatřeních. Rozhodla, že od čtvrtečních 6:00 budou uzavřeny maloobchodní prodejny a služby. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) to po jednání vlády oznámil na Twitteru. Lockdown v Česku obsahuje celou řadu výjimek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:14

Po kritice Ruska někdo vyřadil z provozu Vatikánské webové stránky

23:30

Atypická válka. CNN zjišťovala, jak vypadají boje o Bachmut

22:17

Arcibiskup z Canterbury zahájil třídenní návštěvu Kyjeva

21:31

Zelenskyj pozval Muska na Ukrajinu, aby se podíval na škody způsobené Ruskem

Smutné Vánoce královské rodiny. Proč nedorazí Harry a Meghan?

Královské Vánoce budou letos bez Harryho a Meghan. Kontroverzní dvojice se s největší pravděpodobností nepřipojí ke králi a dalším příbuzným při oslavách vánočních svátků ve venkovské usedlosti v Sandringhamu. Mezi vévody ze Sussexu a zbytkem královské rodiny vnáší napětí očekávané uvedení dokumentární série o Harrym a Meghan a také chystané princovy memoáry.

Komentátor: Ministr bez politických náměstků je jako parašutista. Přibude ale zaměstnanců

Funkce odborných náměstků na ministerstvech od ledna podle novely služebního zákona zaniknou. V úterý to stvrdila Sněmovna, když vládní většina přehlasovala veto prezidenta Zemana. V praxi to bude podle kritiků znamenat možnost zbavit se nepohodlných kolegů na lukrativních postech. Zastánci zase poukazují na právo ministrů přivést si na resorty vlastní týmy lidí. Výhody a nevýhody komentovali ve vysílání CNN Prima NEWS novináři Miroslav Korecký a Radko Kubičko.

Tunisané dali v Kataru facku mistrům světa. Australané po skolení Dánů slaví postup

Úřadující mistři světa z Francie už měli před posledním zápasem skupiny D na šampionátu v Kataru zajištěný postup. A tak do zápasu s Tuniskem nasadili značně obměněnou sestavu, která následně selhala. Africký celek favorita sice porazil 1:0, ale na turnaji stejně končí. Australané totiž v paralelně hraném utkání skolili Dány stejným výsledkem a poprvé od roku 2006 postupují na MS do osmifinále.

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství

Sněmovna ve středu hlasy poslanců vládní koalice schválila státní rozpočet na příští rok. Jeho schodek má klesnout na 295 miliard korun proti letošnímu schválenému schodku 375 miliard korun. Poslanci při hlasování o pozměňovacích návrzích schválili pouze koaliční návrhy na přesun peněz v celkovém objemu zhruba dvou miliard korun. Mimo jiné přidali 1,1 miliardy korun do školství na platy asistentů pedagogů. Opozice se svými návrhy změn v rozpočtu neuspěla.

Domácí zpravodajství

Do debaty na CNN Prima NEWS přijdu, slíbil Babiš. Popsal, jak doma šetří na energiích

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se zúčastní lednových debat prezidentských kandidátů na CNN Prima NEWS. Potvrdil to v rozhovoru, který běžel živě na tiktokovém účtu CNN Prima NEWS. Expremiér před časem uvedl, že do konce roku do žádné z takových debat nepřijde. V uvolněnější diskuzi, v níž mu pokládali otázky diváci, rovněž prozradil svůj vzor či oblíbený film.

Prezidentské volby se blíží. Diváci CNN Prima NEWS budou znát vítěze jako první

Prezidentské volby se nezadržitelně blíží. Jak klání o pozici hlavy státu dopadne? Jako první ze všech stanic a redakcí to bude vědět CNN Prima NEWS a díky tomu i její sledující. Pomocí technologie predikce výsledků to umožní spolupráce se společnostmi STEM a STEM/MARK. CNN Prima NEWS navíc nabídne vysílání Superdebaty s diváky ve studiu i detailní analýzy na klíčových místech republiky.