CNN Prima News služby

služby

Výpis příspěvků ke štítku „služby“

Tempo zdražování dramaticky zrychluje. Inflaci se daří kvůli chování lidí, říká Pikora

10. listopadu 2022 18:23

Inflace meziměsíčně klesla, ovšem jedná se pouze o dílčí zlepšení situace. Podle ekonoma Vladimíra Pikory se vládní opatření pozitivně projevila na cenách elektrické energie. Nicméně jedná se o téměř jedinou položku, která na účtech českých občanů zlevnila. Tempo zdražování většiny produktů stále dramaticky akceleruje, a to i u zboží, jehož výrobní náklady se téměř nezměnily. Na vině je v tomto ohledu podle ekonoma spotřební chování společnosti.

Hračky, nábytek, oblečení či elektronika. Jaké výrobky ze zahraničí si už Rusové nekoupí?

13. března 2022 03:11

Sankce civilizovaného světa vůči Rusku jsou v tamních obchodech čím dál viditelnější. V Moskvě se vyprazdňují regály nejen se západním zbožím, i luxusní zboží se stává nedostatkovým, nelze je objednat ani po internetu. A každým dnem přibývají další a další firmy, které oznamují stažení svých výrobků a služeb z Ruska. CNN Prima NEWS přináší přehled značek, zboží a služeb, které již v Rusku nejsou dostupné.

První den s novými pravidly: Restauracím chybí neočkovaní, některé padnou na polovinu

22. listopadu 2021 23:05

Od pondělí platí nová opatření proti koronaviru, která brání neočkovaným v návštěvách restaurací a dalších služeb. Řada provozoven proto hlásí odliv klientely. Ten se velmi podepisuje na hospodaření a fungování takových míst. Reportéři CNN Prima NEWS navštívili několik podniků a ptali se, jak první den nových opatření probíhá.

Neočkovaní vzali pár hodin před zákazem služby útokem. Kadeřnictví praskají ve švech

20. listopadu 2021 20:17

Neočkovaní lidé mají tento víkend poslední možnost zajít si například do restaurace, kina, na kosmetiku nebo k holiči. Služby tak na některých místech praskaly ve švech. Lidé bez vakcíny tak reagují na nová covidová opatření vlády, která je značně omezí, protože prokázat se negativním testem už jim ve veřejných místech nestačí.

Pivo leda doma na gauči a koncert ze záznamu. Na co mohou neočkovaní zapomenout?

20. listopadu 2021 15:17

Od pondělí se znovu zpřísňuji covidová opatření a značně ovlivní neočkovanou část české společnosti. Zatímco lidé bez vakcíny se mohli doposud na většině aktivit prokázat negativním testem, od nadcházejícího pondělí pro ně začíná v podstatě lockdown. Jediná možnost, jak se vrátit do služeb či restaurací, pro ně na nějaký čas bude pouze očkování či prodělání nemoci. Jinak je čeká popíjení piva doma na gauči či sportování pouze ve venkovních prostorách.

Pobyty na horách v ohrožení: Lidé ruší rezervace či vytahují falešné certifikáty

19. listopadu 2021 06:53

S koncem roku se blíží i tradiční lyžařská sezóna. Některé hotely již nyní hlásí plnou obsazenost, jiným zbývají poslední místa na ubytování. Chystaná vládní opatření, která se inspirovala bavorským modelem restrikcí, ale mohou výrazně zamíchat kartami. Kvůli novým pravidlům, která nedovolí neočkovaným se ubytovat či zajít do restaurace, mnozí na poslední chvíli ruší rezervace. Výjimkou nejsou ani falešné covidové certifikáty o bezinfekčnosti.