CNN Prima News služby

služby

Výpis příspěvků ke štítku „služby“

ANALÝZA: Stárnoucí populace? Praha není připravena. Tisíce seniorů nebudou mít kde dožít

Již v roce 2022 kapacita lůžek pro seniory v rámci dlouhodobé péče v metropoli nestačila. Se stárnutím populace – a přibývajícím počtem seniorů – se však situace rapidně zhoršuje. Vyplývá to z rozsáhlé prognózy, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). S výhledem na další roky hlavní město potřebuje více než zdvojnásobit současný počet lůžek. „Naděje dožití se zvyšuje, stejně tak počet lidí, kteří tyto služby potřebují. Už nyní jsou kapacity problematické, do budoucna to bude ještě horší,“ sdělili autoři redakci CNN Prima NEWS.

Dovolená v cizině letos podražila. Zájem přesto trhá rekordy, říká ředitelka cestovky

Zájezdy letos podražily přibližně o pět až sedm procent. Uvedla to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Co do počtu prodaných pobytů je však podle ní letošní sezona rekordní, jelikož se již nyní podařilo překročit laťku nastavenou v loňském roce. Posílení koruny ceny zájezdů neovlivňuje, promítá se ovšem do plateb za služby v dané destinaci, které tak pro Čechy vycházejí příznivěji.

Staňte se držitelem Národní ceny ČR. Příjem přihlášek prodloužen

Prestiž, zpětná vazba v podobě komplexní zprávy zpracované hodnotiteli certifikovanými EFQM i objektivní pohled na prokázanou úroveň systematického přístupu k řešení problematiky kvality a témat společenské odpovědnosti a udržitelného rozvoje. To vše přinášejí Národní ceny ČR, v rámci kterých každoročně uděluje Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Radou kvality ČR ocenění organizacím, které se přihlásily do této prestižní národní soutěže.

Z přepážky do vězeňské služby. Pracovníkům pošty se nabízejí tři scénáře, kde je o ně zájem?

Zemětřesení uvnitř České pošty pocítí nejsilněji okolo 950 pracovníků. Těm vedení podniku nabídne rekvalifikaci na jinou pozici, místo u obchodních partnerů či odstupné podle odsloužených let. Stejně tak se nabízí uplatnění v jiných strukturách státních firem a služeb, od policie po vězeňské služby. Některé z nich už spustily nábor a lákají k sobě nové potenciální kolegy. Scénáře, co bude s několika stovkami zaměstnanců České pošty, souvisí s velkou restrukturalizací podniku, která k 1. červenci plánuje zavřít 300 svých poboček.

Česká pošta vysvětlila, podle čeho zavírá pobočky. Překvapila nižším počtem zrušených pozic

Česká pošta nadobro zavře 300 svých poboček. Nakonec zruší výrazně méně pracovních míst, než původně předpokládala – místo několika tisíc pozic půjde o 950. Pověřený ředitel České pošty Miroslav Štěpán na tiskové konferenci vysvětlil, podle jaké metodiky probíhal výběr poboček, které budou muset ukončit provoz. Zároveň konstatoval, že fronty na poštách budou nadále, i po redukci míst by je ale měli pracovníci zvládnout. Zrušením poboček chce pošta ušetřit zhruba 700 milionů korun ročně.

REPORTÁŽ z Ostravy: Na zrušených pobočkách to vře. Pošťáci jsou v šoku a zákazníci láteří

K zaměstnancům zrušených poboček České pošty se krutá pravda donesla až 31. března, když přišli do práce. „Opravdu jsme se to dověděli až v pátek, předem to s námi nikdo nekonzultoval,“ rozčiluje se Miloslava Janíčková, vedoucí pošty v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Bylo to jak sázka do loterie. „Věděli jsme, že se nějaké pobočky zruší, ale proč zrovna ta naše? Máme tady pořád plno,“ dodá vedoucí. Naštvaní jsou i zákazníci. „Stát nám chce vnutit datové schránky a další kraviny, ale já to nechci“ stěžuje si 60letý Pavel Barciaga, právě u okénka zaplatil SIPO.

CZECH MADE: pochlubte se výjimečností

Víte, že značka kvality CZECH MADE patří do portfolia služeb České společnosti pro jakost? Jak takovou značku získat, pro které firmy je vhodná a jak náročný je proces předcházející jejímu udělení – o tom jsme hovořili s tím nejpovolanějším, s manažerem značky kvality CZECH MADE Ing. Štěpánem Smejkalem.

Tempo zdražování dramaticky zrychluje. Inflaci se daří kvůli chování lidí, říká Pikora

Inflace meziměsíčně klesla, ovšem jedná se pouze o dílčí zlepšení situace. Podle ekonoma Vladimíra Pikory se vládní opatření pozitivně projevila na cenách elektrické energie. Nicméně jedná se o téměř jedinou položku, která na účtech českých občanů zlevnila. Tempo zdražování většiny produktů stále dramaticky akceleruje, a to i u zboží, jehož výrobní náklady se téměř nezměnily. Na vině je v tomto ohledu podle ekonoma spotřební chování společnosti.