reklama
CNN Prima News služby

služby

Výpis příspěvků ke štítku „služby“

První den s novými pravidly: Restauracím chybí neočkovaní, některé padnou na polovinu

22. listopadu 2021 23:05

Od pondělí platí nová opatření proti koronaviru, která brání neočkovaným v návštěvách restaurací a dalších služeb. Řada provozoven proto hlásí odliv klientely. Ten se velmi podepisuje na hospodaření a fungování takových míst. Reportéři CNN Prima NEWS navštívili několik podniků a ptali se, jak první den nových opatření probíhá.

Neočkovaní vzali pár hodin před zákazem služby útokem. Kadeřnictví praskají ve švech

20. listopadu 2021 20:17

Neočkovaní lidé mají tento víkend poslední možnost zajít si například do restaurace, kina, na kosmetiku nebo k holiči. Služby tak na některých místech praskaly ve švech. Lidé bez vakcíny tak reagují na nová covidová opatření vlády, která je značně omezí, protože prokázat se negativním testem už jim ve veřejných místech nestačí.

Pivo leda doma na gauči a koncert ze záznamu. Na co mohou neočkovaní zapomenout?

20. listopadu 2021 15:17

Od pondělí se znovu zpřísňuji covidová opatření a značně ovlivní neočkovanou část české společnosti. Zatímco lidé bez vakcíny se mohli doposud na většině aktivit prokázat negativním testem, od nadcházejícího pondělí pro ně začíná v podstatě lockdown. Jediná možnost, jak se vrátit do služeb či restaurací, pro ně na nějaký čas bude pouze očkování či prodělání nemoci. Jinak je čeká popíjení piva doma na gauči či sportování pouze ve venkovních prostorách.

Pobyty na horách v ohrožení: Lidé ruší rezervace či vytahují falešné certifikáty

19. listopadu 2021 06:53

S koncem roku se blíží i tradiční lyžařská sezóna. Některé hotely již nyní hlásí plnou obsazenost, jiným zbývají poslední místa na ubytování. Chystaná vládní opatření, která se inspirovala bavorským modelem restrikcí, ale mohou výrazně zamíchat kartami. Kvůli novým pravidlům, která nedovolí neočkovaným se ubytovat či zajít do restaurace, mnozí na poslední chvíli ruší rezervace. Výjimkou nejsou ani falešné covidové certifikáty o bezinfekčnosti.

Exploze v masážním saloně ve Zlíně: Střepy z oken padaly mezi kolemjdoucí

9. listopadu 2021 13:54
Aktualizováno

V provozovně masérských služeb v budově na náměstí Míru ve Zlíně došlo v úterý po poledni k explozi. Dva zasahující policisté se nadýchali kouře, evakuovat bylo nutné deset lidí. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčinou exploze byla závada na olejovém radiátoru, uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Cenám Emmy kralovala Koruna. Bodovaly také seriály Dámský gambit a Ted Lasso

20. září 2021 08:17
Aktualizováno

Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládly produkce streamovacích služeb, které si poprvé odnesly ocenění ve všech třech hlavních kategoriích. V kategorii nejlepší drama si pro vítězství po třech neproměněných nominacích došel seriál společnosti Netflix – Koruna. Cenu za nejlepší minisérii si taktéž vysloužil netflixovský seriál Dámský gambit. Nejlepším komediálním seriálem se stal Ted Lasso z platformy Apple TV+ o příběhu amerického trenéra amerického fotbalu v anglickém prostředí.

Jak na spropitné? V Evropě hosté platí automaticky, v Česku nemusí dát ani korunu

14. srpna 2021 17:21

V Česku je spropitné v restauracích nedílnou součástí příjmů číšníků a servírek. Peníze od hostů navíc pro ně představují nezanedbatelnou částku k jejich platu. Výše spropitného je v tuzemsku tradičně věcí zákazníka, nemusí je dokonce dávat vůbec. Jsou však i restaurace, které po západním vzoru jdou cestou připisováním sazby na účet.

Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu

14. května 2021 15:48

Ministerstvo zdravotnictví prodlužuje dobu, kterou považuje po prodělání COVID-19 za bezpečnou před další infekcí, ze současných tří na šest měsíců. Očkovat bude dál možné už po třech měsících. Po pátečním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Několikaměsíční lhůta po prodělání nemoci je alternativou k očkování nebo negativnímu testu na COVID-19, kterou se lidé mohou prokazovat při různých činnostech, jako je například sport, některé služby nebo návštěva restaurací.

reklama