reklama
CNN Prima News služby

služby

Výpis příspěvků ke štítku „služby“

Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu

Ministerstvo zdravotnictví prodlužuje dobu, kterou považuje po prodělání COVID-19 za bezpečnou před další infekcí, ze současných tří na šest měsíců. Očkovat bude dál možné už po třech měsících. Po pátečním jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Několikaměsíční lhůta po prodělání nemoci je alternativou k očkování nebo negativnímu testu na COVID-19, kterou se lidé mohou prokazovat při různých činnostech, jako je například sport, některé služby nebo návštěva restaurací.

Do hospody i ke kadeřnici až půl roku bez testu. Česko chce změnit přístup k vyléčeným

Když proděláte koronavirus, nemusíte se tři měsíce testovat. Předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek i bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula ale volají po prodloužení této „ochranné lhůty“ z 90 na 180 dní. Lidem po nemoci by to usnadnilo nejen návštěvu restaurací či kadeřnictví, ale i cestování. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) Česko o prodloužení intervalu uvažuje, ale čeká na jeho sjednocení s okolními státy.

Je rozhodnuto. Obchody a další služby otevřou od 10. května, schválila vláda

Všechny maloobchodní prodejny podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) budou smět otevřít definitivně od 10. května. Schválila to ve čtvrtek vláda, informoval Havlíček na Twitteru. Na tiskové konferenci po jednání vlády doplnil, že 10. května budou moci obnovit provoz také zbývající služby jako například řemesla. Oblast pohostinství bude muset ještě počkat.

Další změna. U kadeřníka lidé mohou použít i testy z práce nebo školy, řekl Arenberger

Při návštěvě kadeřnictví či pedikúry mohou lidé použít i testy ze zaměstnání nebo školy. Uvedl to na Twitteru ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). Původně vláda rozhodla o tom, že povinný bude pouze profesionální test z odběrového místa. Někteří provozovatelé služeb toto nařízení kritizovali. Detaily chce ministr zveřejnit po čtvrtečním zasedání kabinetu.

reklama