CNN Prima News kadeřnictví

kadeřnictví

Výpis příspěvků ke štítku „kadeřnictví“

První den s novými pravidly: Restauracím chybí neočkovaní, některé padnou na polovinu

22. listopadu 2021 23:05

Od pondělí platí nová opatření proti koronaviru, která brání neočkovaným v návštěvách restaurací a dalších služeb. Řada provozoven proto hlásí odliv klientely. Ten se velmi podepisuje na hospodaření a fungování takových míst. Reportéři CNN Prima NEWS navštívili několik podniků a ptali se, jak první den nových opatření probíhá.

Neočkovaní vzali pár hodin před zákazem služby útokem. Kadeřnictví praskají ve švech

20. listopadu 2021 20:17

Neočkovaní lidé mají tento víkend poslední možnost zajít si například do restaurace, kina, na kosmetiku nebo k holiči. Služby tak na některých místech praskaly ve švech. Lidé bez vakcíny tak reagují na nová covidová opatření vlády, která je značně omezí, protože prokázat se negativním testem už jim ve veřejných místech nestačí.

Pivo leda doma na gauči a koncert ze záznamu. Na co mohou neočkovaní zapomenout?

20. listopadu 2021 15:17

Od pondělí se znovu zpřísňuji covidová opatření a značně ovlivní neočkovanou část české společnosti. Zatímco lidé bez vakcíny se mohli doposud na většině aktivit prokázat negativním testem, od nadcházejícího pondělí pro ně začíná v podstatě lockdown. Jediná možnost, jak se vrátit do služeb či restaurací, pro ně na nějaký čas bude pouze očkování či prodělání nemoci. Jinak je čeká popíjení piva doma na gauči či sportování pouze ve venkovních prostorách.

Jak na spropitné? V Evropě hosté platí automaticky, v Česku nemusí dát ani korunu

14. srpna 2021 17:21

V Česku je spropitné v restauracích nedílnou součástí příjmů číšníků a servírek. Peníze od hostů navíc pro ně představují nezanedbatelnou částku k jejich platu. Výše spropitného je v tuzemsku tradičně věcí zákazníka, nemusí je dokonce dávat vůbec. Jsou však i restaurace, které po západním vzoru jdou cestou připisováním sazby na účet.

Arenberger: Kde to jde, rozvolňujeme kroužky pro děti. Otevření zahrádek je blízko

3. května 2021 20:00

Opatření se uvolňují na různých úrovních, především samozřejmě v krajích, kde je příznivá epidemická situace. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger CNN Prima NEWS sdělil, že se postupně otevírají například kroužky pro děti. Naopak otevření zahrádek restaurací nemá vláda v plánu uspěchat. Arenberger však ubezpečuje, že uvolnění tohoto opatření je takřka za rohem.

PŘEHLEDNĚ: Kde se do škol vrátí žáci druhých stupňů a kdy se otevřou obchody?

29. dubna 2021 20:01

Vláda ve čtvrtek rozhodla o sérii rozvolnění svých opatření v boji proti koronaviru. Týkat se má hned několika segmentů. Již od pondělní 3. května se do základních škol v některých krajích vrátí žáci druhého stupně, ale zatím jen v některých krajích. Kdy bude následovat zbytek a na kdy se plánuje otevření obchodů či zahrádek restaurací, se dočtete v přehledném článku CNN Prima NEWS.