CNN Prima News kadeřnictví

kadeřnictví

Výpis příspěvků ke štítku „kadeřnictví“

Za melír si připlatíte i 400 korun. Vyšší zdanění kadeřníky pobouřilo, bojí se o klienty

Zvýšení DPH kadeřníky zaskočilo. Ti s vyššími příjmy budou muset místo současných 10 procent nově odvádět státu procent 21. Někteří proto přemýšlí, že zavřou, jiní omezí náklady. Většina ale bude zdražovat. Pro dámy to znamená, že si patrně od příštího roku zaplatí například za melír až o 400 korun více, než platily dosud.

Pivo leda doma na gauči a koncert ze záznamu. Na co mohou neočkovaní zapomenout?

Od pondělí se znovu zpřísňuji covidová opatření a značně ovlivní neočkovanou část české společnosti. Zatímco lidé bez vakcíny se mohli doposud na většině aktivit prokázat negativním testem, od nadcházejícího pondělí pro ně začíná v podstatě lockdown. Jediná možnost, jak se vrátit do služeb či restaurací, pro ně na nějaký čas bude pouze očkování či prodělání nemoci. Jinak je čeká popíjení piva doma na gauči či sportování pouze ve venkovních prostorách.

Arenberger: Kde to jde, rozvolňujeme kroužky pro děti. Otevření zahrádek je blízko

Opatření se uvolňují na různých úrovních, především samozřejmě v krajích, kde je příznivá epidemická situace. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger CNN Prima NEWS sdělil, že se postupně otevírají například kroužky pro děti. Naopak otevření zahrádek restaurací nemá vláda v plánu uspěchat. Arenberger však ubezpečuje, že uvolnění tohoto opatření je takřka za rohem.