CNN Prima News Ondřej Lípa

Ondřej Lípa

Výpis příspěvků ke štítku „Ondřej Lípa“

Berbr je pryč, uzdravme prostředí. Šmicer a další začínají fotbalovou revoluci

Poté, co byl v souvislosti s korupční kauzou zatčen bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Roman Berbr, se začalo nahlas mluvit o tom, že tuzemský fotbal potřebuje očistit. K tomu má dopomoct nová iniciativa Fotbalová revoluce neboli Fevoluce, za kterou stojí někdejší výteční hráči v čele s Vladimírem Šmicerem. „Přál bych si, aby se všichni fotbaloví činovníci pokusili o změnu prostředí, aby nám fotbal dělal radost. Máme jedinečnou příležitost,“ řekl vítěz Ligy mistrů z roku 2005.

Nevíme, kam až to s kauzou Berbr zajde. Fotbal se musí zachránit odspodu, říká Lípa

Tuzemský fotbal se otřásá v základech. Dlouhodobě kritizovaný místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr v pondělí rezignoval na základě kauzy, která souvisí s fixlováním zápasů v nižších soutěžích. Výkonný výbor svazu kvůli nastalým událostem také rozpustil komisi rozhodčích v čele s Jozefem Chovancem. „Fotbalu to poškozuje image, zároveň to může být do budoucna problém z hlediska podpůrných programů,“ řekl ke korupční aféře redaktor CNN Prima NEWS Ondřej Lípa v pořadu Nový den s Liborem Boučkem.

Kajakář Prskavec před domácím ME: Soupeře jsme půl roku neviděli, i tak věřím v úspěch

Česká republika patří ve vodním slalomu mezi velmoci. Na dlouholeté úspěchy budou chtít tuzemští zástupci tohoto sportu navázat na domácím evropském šampionátu, který začíná 18. září. „Věřím, že česká reprezentace je opravdu v top formě a mohlo by to být extrémně úspěšně mistrovství,“ řekl Jiří Prskavec, loňský mistr světa a bronzový medailista z her v Riu de Janeiru, v pořadu Interview s Ondřejem Lípou.

Mládež v zahraničí zažívá peklo. Šel bych do toho znova, má jasno Heidenreich

V mládežnických kategoriích se talentovaní fotbalisté často nacházejí na rozcestí. Zůstat v komfortní zóně České republiky, nebo se vydat do zahraničí, kde je prostředí sice náročnější, ale zato spojené s mnoha benefity využitelnými v budoucnu. „V zahraničí je větší požadavek na tvořivost a techniku,“ řekl v pořadu Interview s Ondřejem Lípou stoper David Heidenreich, kmenový hráč jednoho z aktuálně nejlepších italských klubů – Atalanty Bergamo.