reklama

Covid řádí na škole v Opavě. Do karantény muselo osm tříd i několik učitelů

Opavská Základní škola Edvarda Beneše zažívá krušný začátek školního roku. I když celorepublikově je počet dětí nakažených koronavirem minimální, v jednom z největší měst Moravskoslezského kraje se setkávají s jinou realitou. Podle informací CNN Prima NEWS je v karanténě už osm tříd, tedy asi 200 dětí.

reklama

„V současné době je v karanténě 8 tříd, 3 na prvním a 5 na druhém stupni. Celkem je to necelých 200 dětí a 7 učitelů (z toho 2 jsou pozitivní),“ sdělila CNN Prima NEWS ředitelka ZŠ Edvarda Beneše v Opavě Simona Horáková.

Výuka tak probíhá převážně distančně. „U výuky jazyků, učíme hybridně. Část studentů doma a část ve třídě,“ nastínila ředitelka.

Povinné trojí testování přitom v Opavě nic nenaznačilo. „Všechny naše školy podrobily děti testům. Pozitivních bylo minimum a PCR testy nákazu nepotvrdily. Žádnou třídu podle informací, které od škol máme, nebylo nutné po testech zavírat,“ řekla webu iDnes.cz vedoucí opavského odboru školství Andrea Štenclová.

Dětem začalo být špatně

Na ZŠ Edvarda Beneše zaznamenali po sérii antigenních testů jeden pozitivní. „Některým dětem ale pak začalo být špatně a rodiče s nimi šli na PCR test. Další pozitivní vzešli z trasování hygieny,“ popsala Horáková. Zdroj šíření nezná. „Spousta dětí byla v září na dovolené, možná to sehrálo roli,“ dodala.

I když se koronavirová infekce nejvýrazněji šíří v Karlovarském kraji, kde připadá na 100 tisíc obyvatel 47 nových případů za posledních sedm dnů, Moravskoslezský kraj se „vyšplhal“ už na třetí příčku. Za uplynulý týden tam testy odhalily 30 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Naopak nejlepší situace je v Libereckém kraji. Jako jediný region má incidenční číslo těsně pod deseti.

Pět lidí potřebuje v Moravskoslezském kraji aktuálně kvůli covidu intenzivní péči, dva z nich bojují o život. Nejvíc pozitivně testovaných lidí je nyní na Ostravsku (181) a Frýdecko-Místecku (117). Nejméně na Bruntálsku (17) a Novojičínsku (45).

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v pondělí řekl, že i když čísla nakažených a hospitalizovaných pomalu rostou, není důvod k panice. „Když se podíváme na vývoj epidemie, zásadní indikátory se drží na bezpečných hodnotách. Ve srovnání s minulým rokem, kdy byly stejné podmínky, třeba otevřené školy, je situace daleko lepší, je méně hospitalizovaných,“ vysvětlil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ velkou politickou debatu s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Pro moderní levici je migrace obohacující jev. Brusel možná otevře hranice, říká Weigl

Podle ředitele Institutu Václava Klause (IVK) Jiřího Weigla je migrace statisíců až milionů lidí nejen z Afghánistánu opravdovým problémem, který se týká i Česka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS zdůraznil, že migrace je téma moderní evropské levice. Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková mu ale vmetla, že jen straší a zamrznul ve světě před pěti lety. Ta si myslí, že chce premiér Andrej Babiš (ANO) tímto tématem vyhrát ve volbách.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zeman opustil nemocnici. Odpoledne měl v Lánech nabitý program

Prezident Miloš Zeman opustil ve středu dopoledne Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), ve které byl kvůli dehydrataci a vyčerpání hospitalizován od minulého úterý. Hlavu státu čekal odpoledne poměrně nabitý program. Měl totiž domluvené rovnou tři schůzky, a to s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) kvůli rozpočtu, se šéfem ODS Petrem Fialou a také s předsedou hnutí SPD Tomiem Okamurou.

reklama