reklama

Opilá žena se snažila pokousat a poškrábat strážníky. Skončila na záchytce

Téměř tři promile alkoholu nadýchala 32letá žena, která se válela na zemi v Praze u vstupu do metra Hradčanská. Tvrdila, že jí není dobře. Jenže když ji strážníci naložili do sanitky, snažila se je pokousat a poškrábat.

reklama

Celý incident zachytili strážníci během zásahu na kamery. Když hlídka přijela na místo, žena se válela na zemi. Byla hodně opilá a kolem ní se utvořil hlouček agresivních lidí. Strážníky kvůli tomu přivolala na místo záchranná služba. „Střídaly se její nálady, ale i údajné zdravotní potíže. Stěžovala si na bolesti nohou i těhotenské komplikace,“ uvedla mluvčí městské policie Jiřina Ernestová.

Na první pohled bylo zřejmé, že je žena silně opilá, což potvrdila také dechová zkouška, která ukázala téměř tři promile alkoholu. Strážníci chtěli ženu naložit do sanitky a odvézt na záchytku. „Jménem zákona vás vyzývám, abyste si stoupla a šla s námi do auta. Jestli budete stále padat, budou použity donucovací prostředky,“ zaznamenala strážníkovy pokyny kamera.

Žena však odmítala vstát a navíc se bránila. „Přestala spolupracovat, a proto byla do sanitního vozu odvedena pomocí hmatů a chvatů. Uvnitř vozu se snažila strážníky poškrábat a pokousat je ve tváři,“ doplnila mluvčí. Opilou a k tomu agresivní ženu se strážníkům přeci jen podařilo převézt na záchytku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama