Opilci v letadle tančili a kouřili. Zpáteční let jim zamítli, a tak uvízli v Mexiku

Kanadské aerolinky Sunwing

Party v letadle do Mexika může vyjít účastníky draho

Na konci roku vzlétlo z kanadského Montrealu letadlo, na jehož palubě se skupinka lidí opila, tančila a kouřila elektronické cigarety. Letoun přistál v mexickém Cancúnu. Výtržníci měli na středu naplánovaný zpáteční let, aerolinky jim ho ale zamítly. Lidé tak uvízli v Mexiku.

Incident se probíral dokonce až v nejvyšších patrech kanadské politiky. „Je to jako facka na tvář. Vidět naprosto nezodpovědné lidi, kteří se vystavují riziku a ohrožují i posádku letadla,“ pěnil na tiskové konferenci kanadský premiér Justin Trudeau.

Podle údajů americké CNN se v opilecký výlet zvrhl let společnosti Sunwing Airlines, který opustil Montreal 30. prosince. Mělo jít o charterový let, který zorganizovala údajně prestižní, ale přitom nepříliš známá společnost 111 Private Club.

Účastníci „párty“ letu si dění v letadle točili na telefony. Ze záběrů je patrné, že šlo především o mladé lidi, kteří si na palubě příliš nelámali hlavu s hygienickými opatřeními.

Když skandál vybublal na povrch, aerolinky Sunwing zrušily skupině zpáteční let do Kanady. Oficiálně kvůli tomu, že pasažéři nepřistoupili na podmínky letu. Z formace výtržníků v Mexiku se najednou stal horký brambor, který odmítly vzít na palubu také letecké společnosti Air Canada a Air Transat.

Skupina mladých lidí tak uvízla v Mexiku. Společnost 111 Private Club se nyní podle CNN snaží dostat pasažéry co nejrychleji domů. Při vyjednávání s leteckou společností Sunwing je ale údajně problém v tom, že jim firma nechce během pětihodinového letu servírovat žádné jídlo ani pití.

Výtržníkům hrozí v Kanadě vysoké pokuty, potenciálně i krátký pobyt za mřížemi.

Tagy: