Učitelka během letu zjistila, že má covid. Hodiny zůstala zavřená na stísněných toaletách

Učitelka v letadle zjistila, že má covid

Učitelka v letadle zjistila, že má covid

Učitelka z Michiganu uprostřed letu na Island zjistila, že má pozitivní výsledek testu na koronavirus. Dobrovolně tak strávila pět hodin cesty do Reykjavíku izolovaná na stísněných toaletách. Video z cesty, které zveřejnila na sociální síti TikTok, se stalo virálním.

„Byl to šílený zážitek,“ shrnula Marisa Fotieová v rozhovoru pro NBC News, který byl odvysílán ve středu. Učitelka zdokumentovala svůj nevšední zážitek v krátkém videu, které následně sdílela na sociální síti TikTok. Záběry z cesty viděly v krátké době více než 3 miliony diváků. „Díky Icelandair za VIP karanténní prostory,“ dodala s nadsázkou v komentáři k videu.

Fotieovou 20. prosince zhruba v polovině letu z Chicaga do Reykjavíku začalo bolet v krku. Na palubě s sebou měla pro jistotu několik rychlotestů. „Prostě jsem si vzala test, přinesla jsem si ho na toaletu a během dvou vteřin se objevil pozitivní výsledek,“ popsala svůj šok.

Pět hodin na záchodě

Mladá učitelka se tak rozhodla zůstat izolovaná na záchodě po zbytek letu. Ten trval podle jejího odhadu pět hodin. „V letadle bylo 150 lidí a já jsem se nejvíc bála, že to ode mě chytí,“ řekla. Fotieová dodala, že pobyt na toaletě zvládla zejména díky péči letušky Ragnhildury Eiríksdóttirové. „Ujistila se, že mám všechno, co potřebuji, od jídla po pití. Neustále mě kontrolovala a ujišťovala se, že jsem v pořádku,“ poděkovala letušce.

Fotieová musela po příletu do islandského hlavního města do izolace v hotelu Red Cross. Než vystoupila z letadla, Eiríksdóttirová poskytla mladé učitelce odkaz na svůj Instagramový profil, aby ji mohla kontaktovat, kdyby se cokoliv dělo.

Letuška se i po přistání starala o to, aby Fotieová navzdory okolnostem prožila šťastnou dovolenou. „Koupila mi květiny a malý vánoční stromek se světýlky,“ vyprávěla učitelka. „Bylo to tak srdečné. Ona je prostě anděl,“ dodala.

V úterý bylo v USA zrušeno více než 1100 letů kvůli nepříznivému počasí a nedostatku personálu způsobenému šířením omikronu. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (Centers for Disease Control and Prevention) dosáhla země v úterý rekordního sedmidenního průměru počtu případů nákazy koronavirem. Jednalo se o více než 262 000 případů, přičemž omikronová varianta tvoří odhadem 58 % z nich.

Tagy:
letadlo toaleta zahraničí Island letuška nákaza Michigan TikTok cestování USA koronavirus COVID-19 NBC News Reykjavík omikron virální video Centers for Disease Control and Prevention palubní průvodčí Icelandair