reklama

Opilého a agresivního Ovčáčka měli vézt záchranáři do nemocnice. Nezaplatil mi, říká taxikář

Mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka měli v pátek okolo třetí hodiny ráno převézt do nemocnice. Měl být totiž agresivní a opilý. Informovala o tom agentura Aktu.cz s odkazem na dobře informovaný zdroj z okolí hradní kanceláře, který potvrdil, že Ovčáček byl silně podnapilý a potřeboval pomoc. Redakce CNN Prima NEWS Zemanova mluvčího kontaktovala, ten však dosud neodpověděl.

reklama

„Mohu potvrdit, že v pátek ráno po třetí hodině vyjížděli pražští policisté do Dělnické ulice v pražských Holešovicích, kde se dle oznámení nacházel muž, který odmítal opustit vozidlo taxislužby. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že muž, ročník 1979, je silně pod vlivem alkoholu,“ sdělil webu CNN Prima NEWS mluvčí policie Richard Hrdina s tím, že muže následně rychlá záchranná služba převezla do nemocnice na vyšetření.

Incident s opilým mužem v Dělnické ulici potvrdila redakci CNN Prima NEWS i mluvčí záchranářů Jana Poštová. „Muže jsme ošetřili a poté transportovali do Ústřední vojenské nemocnice za asistence policie, s opilostí a drobným úrazem hlavy,“ sdělila webu CNN Prima NEWS s tím, že ochrana pacienta a jeho osobních údajů je pro záchranáře absolutně to největší a nejsvatější. „S kolegy jsme viděli fotografie oné osoby zveřejněné na sociálních sítích, určitě se na to podíváme, ale v této chvíli nemohu říci, ať nemystifikuji,“ dodala.

Taxikář zavolal policii

Jak uvádí web Aktu.cz, muž měl nadýchat okolo dvou promile alkoholu v dechu. Nejprve dojel taxíkem do Dělnické ulice v Holešovicích, a když řidič v cíli zjistil, že mluvčí nereaguje a vystoupit z taxíku nechce, měl zavolat policii.

„Já chodím do práce, aby mi lidi zaplatili. Takový člověk byl arogantní tak, že mi ani nezaplatil. To je smutné. Taková významná osoba, aby se takhle chovala. To se nedělá,“ řekl agentuře taxikář.

Jiří Ovčáček navíc chyběl na pátečním ceremoniálu, během kterého prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech ministry nové vlády Petra Fialy (ODS).

Tagy:

Hlavní zprávy

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny
Požáry

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. Řekli to mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Hromadná nehoda u Brna. Srazil se kamion a dalších šest vozů, na místě jsou zranění

Nehoda kamionu, dodávky a pěti osobních aut ve čtvrtek krátce před 7:00 uzavřela dálnici D52 za Pohořelicemi na Brněnsku ve směru na Brno, vyplývá z informací hasičů. Policisté dopravu odklánějí přes sjezd 23 na Pohořelice a Židlochovice, řekl mluvčí policistů David Chaloupka. Na místě jsou podle prvních informací dva zranění, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

I příznaky zmutovaly. Místo úplné ztráty způsobuje omikron otupělost čichu. Co dalšího?

Britští vědci upozornili na řadu varovných příznaků signalizujících, že jste v počátečním stadiu nákazy omikronem. Jedná se například o bolest v krku, bolest hlavy, pocení, a to zejména v noci, a bolest uší. U mnohých pacientů omikron způsobuje i problémy s čichem, což byl jeden z prvních příznaků i předchozích variant, jenže tentokrát se projevuje trochu jinak.

reklama

Domácí zpravodajství

Nemůžeme si vyskakovat, covid jsme nezvládli. Bez očkování by to byl masakr, říká Kubek

Změn ve vládních opatřeních je už tolik, že je nejde všechny sledovat. Už se v nich neorientuju, přiznal šéf České lékařské komory Milan Kubek. V pořadu 360° upozornil, že i když některé evropské země už začaly rozvolňovat, se situací v České republice se dění v zahraničí srovnávat nedá kvůli menší proočkovanosti. „Nejsme zemí, která by si mohla dovolit příliš vyskakovat,“ řekl na CNN Prima NEWS.

reklama