reklama

Opilý dědeček se potácel s vnukem nočním Brnem. Nevadilo by mi ani pět promile, řekl

Hlídka brněnské městské policie si v noci ze čtvrtka na pátek po jedné hodině ráno všimla chlapce kráčejícího po chodníku po boku vrávorajícího muže. Šlo o jeho dědečka, který se před strážníky začal holedbat, že by se o dítě postaral, i kdyby měl pět promile.

reklama

Poté, co si vrávorajícího muže strážnici všimli, ihned k němu zamířili a ptali se, co dělá v tak pozdní čas s dítětem na ulici. Osmačtyřicetiletý muž se dotazu nejprve podivoval, ale pak řekl, že je dědeček přítomného dítěte, a dodal, že se vracejí z oslavy.

„Na tom, že malý školák ještě nespal, neviděl nic špatného. Přestože z jeho dechu strážníci zřetelně cítili alkohol, tvrdil, že nepil a byl ochoten se podrobit dechové zkoušce,“ popsal mluvčí městské policie Pavel Šoba. Muž nadýchal více než dvě promile. Poté prohlásil, že i kdyby měl pět promile, o chlapce by se dokázal postarat.

„U sebe neměl doklady, takže jeho totožnost přijeli ověřit republikoví policisté, kteří vyloučili spáchání trestného činu. Dítě si převzala matka. Kromě správního orgánu se případem budou zabývat také sociální pracovníci,“ řekl Šoba.

K tématu

Další hlavní zprávy

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zkolaboval. Pro deník Blesk uvedl, že zřejmě kvůli tlaku. Ruší tak své schůzky, v péči lékařů však není. Před pár týdny šéf ČSSD podstoupil operaci. Nachází se i pod značným politickým tlakem poté, co ministr kultury Lubomír Zaorálek zatím odmítl převzít funkci po odvolaném ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi.

Antigenní testy jsou pandemické pexeso, kritizují rebelové. Hospodám radí, jak otevřít
Stát z nás během dvou dnů udělal odběrová pracoviště. Zvykáme si, říká ředitel školy
reklama
reklama
Definitivní pravidla: Venku maximálně po dvojicích, na sportovišti 12 lidí s rozestupy

Vláda

Domácí zpravodajství

Ztrátu chuti a čichu po covidu nepodceňujte. Kdy je třeba zajít k lékaři?
V Česku zemřelo už přes 28 tisíc lidí s covidem, denní nárůst počtu nakažených zpomaluje
Škromach: ČSSD má ve volbách potenciál 15 procent. Nesmíme jen brečet, jak je to těžké
Tisíce vakcín od Pfizeru nemohou být použity. Hrozí, že lidé nedostanou druhou dávku včas
Další články
reklama
reklama