reklama

Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat

Čekat na nového ministra zdravotnictví, kterého prezidentovi Miloši Zemanovi představí premiér Andrej Babiš (ANO) až v úterý, je v době nouzového stavu nezodpovědné. Ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS se na tom shodli opoziční politici Jan Farský (STAN) a Olga Richetrová (Piráti). Reagovali na fakt, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) porušil vládní nařízení proti šíření koronaviru. Sám ale Babišovu výzvu k rezignaci nepřijal.

reklama

„Já si hlavně nedokážu vysvětlit, že v nouzovém stavu musíme čekat do úterý, než se s novým ministrem prezident setká. Tady se hraje o čas, republika je v krizi,“ uvedl Farský. Stejně se k situaci staví i Richterová: „Spekuluje se o dobrých vztazích mezi Prymulou a Zemanem. Vypadá to, jako kdyby chtěl Hrad získat čas. Za zodpovědné bych považovala rychlé jednání.“

Onderka: Odklad není problém, Prymula nezemřel

Člen vlády a statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka s dalšími hosty pořadu nesouhlasí. „Já bych ve skoro týdenním odkladu neviděl problém. Prymula nám nezemřel a bude vykonávat post do poslední minuty. Já mu budu pomáhat, seč budu moci,“ říká Onderka.

K tématu

Prymula se hájí tím, že žádné opatření neporušil, protože seděl v soukromém prostoru a ne ve stravovacím zařízení, které má být zavřené. S tím ale nesouhlasí vyšehradská kapitula, která celý prostor pronajímá právě jako restauraci. „Reakce pana Prymuly mě nepříjemně překvapila. Z reakce bohužel vyplývá, že si je vědom, že došlo k porušení pravidel. Poté nechápu to vykrucování během dne,“ opřela se do ministra Richterová.

Stejně to vidí i Onderka, kterému chybí u Prymuly sebereflexe. „Každý politik musí počítat s dávkou moci a odpovědnosti. Mě to překvapilo,“ dodal Onderka. A co by mělo být dál? Hlasování o vládní nedůvěře prý není na pořadu dne. „Kdybychom shodili vládu v této krizové době, kdy vůbec nezvládáme schodky rozpočtu, tak předáme celu moc Miloši Zemanovi, a to nechceme,“ vysvětlil svůj postoj Farský.

Na celou situaci už dříve zareagovali další politici. „Já to považuji opravdu jak od pana Faltýnka, tak od pana Prymuly za plivnutí do tváře všem zdravotníkům, kteří bojují v první linii, ale i všem živnostníkům a podnikatelům,“ uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Negativně se k celé situaci a zejména Prymulovi vyjádřil i bývalý prezident Václav Klaus: „Strašil nás, ale z jeho chování je vidět, že svým slovům sám nevěřil. Zdiskreditoval nejen sebe, ale i všechna opatření, která prosadil.“

K tématu

Tagy: Andrej Babiš Pavlína Wolfová Roman Prymula Jaroslav Faltýnek rezignace Jan Farský Olga Richterová Roman Onderka ministr zdravotnicví

Další hlavní zprávy

Partie

Homosexuálové jsou devianti. Evropská unie je chce zvýhodnit, tvrdí Foldyna z SPD

Homosexuálové jsou devianti. Evropská unie je chce zvýhodnit, tvrdí Foldyna z SPD

Homosexuálové a další členové LGBT+ komunity jsou podle poslance SPD Jaroslava Foldyny devianti. Prohlásil to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Schyluje se podle něj k tomu, že bude tato komunita upřednostňována třeba při výběru pracovní pozice. Proti jeho vymezení se tvrdě ohradili jak senátorka ODS Miroslava Němcová, tak Pirát Jan Lipavský.

Počasí

Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové

Vlny veder vrcholí. K večeru přijdou silné bouřky, vítr a kroupy, varují meteorologové

V neděli Česko ještě čekají tropická vedra. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teploty na některých místech republiky mohou dosahovat až 36 °C. Odborníci tak doporučují pít vodu a nezdržovat se dlouho na přímém slunci. ČHMÚ také varuje před požáry. V neděli večer se ale ochladí. Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, větrem a kroupami. Pršet by mělo celý týden.

Partie

Piráti: Na Babišovu úroveň se nesnížíme, lže a bojí se. Byty nikomu danit nebudeme

Piráti: Na Babišovu úroveň se nesnížíme, lže a bojí se. Byty nikomu danit nebudeme

Nebudeme se snižovat na Babišovu úroveň, stojí si za svým Piráti. Podle jejich poslance Jana Lipavského se premiér Andrej Babiš (ANO) bojí a začíná lhát. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tak reagoval na opakované výtky ze strany ANO, že Piráti jsou promigrační a chtějí lidem danit byty. Piráti to neustále vyvrací a tvrdí, že nic takového nechtějí a v programu nemají.

Covid cestovní seriál: Co potřebujete k dovolené v Chorvatsku a na co si dát pozor?
Český paradox na Euru: Proč je lepší s Anglií prohrát a zbavit se prvního místa?
Na původní fotce byla, v ročence už ne. Dívku s Downovým syndromem škola „vystřihla“
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak Klausovo utahování opasků zvítězilo nad Komárkovou markou za tři koruny

Názory

Domácí zpravodajství

Stát nám nejvíc pomůže, když otevře hranice, říká šéf pražského hotelu Four Seasons
Přibylo nejméně nakažených za sobotu od července. Reprodukční číslo ale mírně stouplo
Asfalt jako horká kaše aneb Z dějin české Sahary 1911 a 1947, kdy vedra zabíjela
Diktátorství nemá v EU místo, shodl se Kulhánek se Zemanem. Podpoří sankce vůči Bělorusku
Další články
reklama
reklama