reklama

Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat

Čekat na nového ministra zdravotnictví, kterého prezidentovi Miloši Zemanovi představí premiér Andrej Babiš (ANO) až v úterý, je v době nouzového stavu nezodpovědné. Ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS se na tom shodli opoziční politici Jan Farský (STAN) a Olga Richetrová (Piráti). Reagovali na fakt, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) porušil vládní nařízení proti šíření koronaviru. Sám ale Babišovu výzvu k rezignaci nepřijal.

reklama

„Já si hlavně nedokážu vysvětlit, že v nouzovém stavu musíme čekat do úterý, než se s novým ministrem prezident setká. Tady se hraje o čas, republika je v krizi,“ uvedl Farský. Stejně se k situaci staví i Richterová: „Spekuluje se o dobrých vztazích mezi Prymulou a Zemanem. Vypadá to, jako kdyby chtěl Hrad získat čas. Za zodpovědné bych považovala rychlé jednání.“

Onderka: Odklad není problém, Prymula nezemřel

Člen vlády a statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka s dalšími hosty pořadu nesouhlasí. „Já bych ve skoro týdenním odkladu neviděl problém. Prymula nám nezemřel a bude vykonávat post do poslední minuty. Já mu budu pomáhat, seč budu moci,“ říká Onderka.

Prymula se hájí tím, že žádné opatření neporušil, protože seděl v soukromém prostoru a ne ve stravovacím zařízení, které má být zavřené. S tím ale nesouhlasí vyšehradská kapitula, která celý prostor pronajímá právě jako restauraci. „Reakce pana Prymuly mě nepříjemně překvapila. Z reakce bohužel vyplývá, že si je vědom, že došlo k porušení pravidel. Poté nechápu to vykrucování během dne,“ opřela se do ministra Richterová.

Stejně to vidí i Onderka, kterému chybí u Prymuly sebereflexe. „Každý politik musí počítat s dávkou moci a odpovědnosti. Mě to překvapilo,“ dodal Onderka. A co by mělo být dál? Hlasování o vládní nedůvěře prý není na pořadu dne. „Kdybychom shodili vládu v této krizové době, kdy vůbec nezvládáme schodky rozpočtu, tak předáme celu moc Miloši Zemanovi, a to nechceme,“ vysvětlil svůj postoj Farský.

Na celou situaci už dříve zareagovali další politici. „Já to považuji opravdu jak od pana Faltýnka, tak od pana Prymuly za plivnutí do tváře všem zdravotníkům, kteří bojují v první linii, ale i všem živnostníkům a podnikatelům,“ uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Negativně se k celé situaci a zejména Prymulovi vyjádřil i bývalý prezident Václav Klaus: „Strašil nás, ale z jeho chování je vidět, že svým slovům sám nevěřil. Zdiskreditoval nejen sebe, ale i všechna opatření, která prosadil.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Kyanid do Bečvy unikl jinde, říká rybář po provedeném experimentu. K řece chodí se smutkem

Případ otravy, která v září roku 2020 zabila na skoro 40 kilometrech řeky Bečvy více než 40 tun ryb, vzbuzuje od začátku kontroverze. Experiment s chloridem sodným, který provedl na vlastní pěst přírodovědec Jakub Hruška spolu s rybářem Stanislavem Pernickým, už dříve vyloučil, že by jedy unikly do řeky z kanálu u bývalé Tesly Rožnov. Sněmovní komise v pátek schválila závěrečnou zprávu z vyšetřování. Na její obsah netrpělivě čeká i Pernický, předseda Českého rybářského svazu v Hustopečích nad Bečvou.

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama