reklama
CNN Prima News Jaroslav Faltýnek

Jaroslav Faltýnek

Výpis příspěvků ke štítku „Jaroslav Faltýnek“

Vondráček může zůstat ve vedení Sněmovny. ANO ho za návštěvu Zemana nepotrestalo

19. října 2021 19:39

Poslanecký klub ANO nevyloučil, že by šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) mohl zůstat ve vedení dolní komory Parlamentu. Budoucí vládní koalice Spolu a PirSTAN hnutí nabídly dvě křesla místopředsedů. Jedním z nich by mohl být právě Vondráček, pokud pro něj budu poslanci ANO hlasovat, uvedla současná ministryně financí Alena Schillerová. Za šéfem Sněmovny poslanecký klub stojí a trest mu za návštěvu prezidenta Miloše Zemana neudělil.

ANO jsem svými kauzami nepoškodil. V politice už nechci pokračovat, říká Faltýnek

13. října 2021 10:49

Mé kauzy hnutí ANO nepoškodily, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS bývalý předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek. Podle něj to dokázali voliči svými hlasy. Faltýnek kandidoval v Olomouckém kraji z druhého místa. Dostal 5182 preferenčních hlasů a do Sněmovny nakonec zamířil ze třetí příčky. Jedná se ale o jeho poslední volební období, Faltýnek už v politice pokračovat nechce.

Poslanci za ANO: Na vládě nebudeme trvat za každou cenu, chceme předsedu Sněmovny

12. října 2021 13:16

Hnutí ANO by se formálně mělo pokusit koalici Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) nabídnout společnou vládu. Nemělo by na ní ale trvat za každou cenu a jednání prodlužovat, řekl novinářům v úterý ráno hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Ivo Vondrák (ANO), když mířil do Sněmovny. Chce však pro své hnutí získat post předsedy dolní parlamentní komory. Podobný názor mají i další poslanci.

VOLBY 2021: Babiš chce znovu vládnout. Pomoci mu mají jeho ministři i žokej Váňa

8. října 2021 01:50

Před čtyřmi lety hnutí ANO doslova opanovalo parlamentní volby. Andrej Babiš se svojí partají získal téměř 30 procent a hlavně mu jeho nejbližší pronásledovatelé byli na míle vzdálení. Nyní je situace podle průzkumů jiná, očekává se lítý souboj o čelo. Uspěje Babiš i tentokrát? Pomoci mu může i nasazení hned několika svých ministrů či kandidatura známého žokeje Josefa Váni.

Chtějí zlikvidovat Přísahu. Šlachta odmítl spolupráci s ANO i SPD kvůli chystané knize

30. září 2021 22:11

Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta se na čtvrteční narychlo oznámené tiskové konferenci ostře vymezil vůči připravované knize, která má utočit na jeho osobu, státní zástupce i justici. Podle Šlachty za vznikem knihy stojí lidé z blízkého okolí hnutí ANO, SPD, ČSSD či Trikolory. S prvními dvěma subjekty Šlachta v reakci na to vyloučil povolební spolupráci.

Nemáme na to, aby zemi rozkrádali šíbři, hlásají Piráti a STAN z „Faltýnkovy“ restaurace

24. června 2021 10:53

Piráti a Starostové oznámili, jak chtějí bojovat proti korupci. Pokud by vládli, zřídili by například registr dotací. Protikorupční program představili na symbolickém místě – před restaurací Rio´s na Vyšehradě, kde se během lockdownu sešel tehdejší ministr zdravotnictví Roman Prymula s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem.

Dienstbier: O střetu zájmů Babiše nelze pochybovat, Faltýnek patří mezi nejhorší šíbry

7. května 2021 06:30

O střetu zájmů u premiéra Andreje Babiše (ANO) nemůže pochybovat žádný soudný člověk. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil bývalý ministr pro lidská práva a exsenátor Jiří Dienstbier (ČSSD), který nynějšího předsedu vlády považuje za ztělesnění klientelismu. Korupce podle něj za Babiše prorostla do státních institucí. Šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka pak Dienstbier řadí mezi „nejhorší šíbry“.

Byla jsem naivní husa. Babiš nemá základní znalosti o Česku, říká exprimátorka Prahy

29. dubna 2021 06:16

Byla jsem naivní husa, když jsem vstoupila do hnutí ANO, řekla v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS bývalá primátorka Prahy Adriana Krnáčová. Z hnutí vystoupila v březnu 2020. O předsedovi ANO a premiérovi Andreji Babišovi řekla, že nemá základní znalosti o Česku, a když mu prý vysvětlovala historické souvislosti, neposlouchal ji. Krnáčová v pořadu mluvila i o deníku předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic

20. dubna 2021 18:41

Olomoucký kraj zadá kvůli informacím z diáře šéfa poslanců vládního hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, které se týkají i zadávání veřejných dopravních zakázek v tomto regionu, externí forenzní audit krajské správy silnic. V úterý to řekl hejtman Josef Suchánek (Piráti a STAN), podle kterého má audit vnést světlo do zakázek této příspěvkové organizace kraje v uplynulých několika letech. Hejtmanství poté rozhodne o dalším postupu. Správa silnic Olomouckého kraje ročně investuje do oprav krajských silnic stovky milionů korun.

reklama