CNN Prima News orkán

orkán

Výpis příspěvků ke štítku „orkán“

RADAR: Žene se větrná smršť, v části Česka platí vysoký stupeň nebezpečí. Zasáhne i váš kraj?

Celé Česko zasáhne v pátek a v sobotu silný vítr, který bude postupovat od západu. Na horách může v nárazech dosáhnout rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy téměř síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na horách se navíc mohou v sobotu tvořit závěje a sněhové jazyky.

RADAR: Sněžku zasáhl orkán, zastavil lanovku. Podívejte se, kde má foukat nejvíc

Část Česka zasáhl v pondělí odpoledne silný vítr, na Sněžce dosáhl rychlosti orkánu. Zastavil oba úseky kabinové lanovky, v nárazu foukal až rychlostí přes 158 km/h, vyplývá z dat měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu nejvyšší české hory. Hranice orkánu je 117,7 km/h. Ostatní hlavní lanovky ve východních Krkonoších byly v provozu. Kde a jak silně ještě bude foukat, sledujte na radaru v tomto článku.

Česko potrápí silný vítr, Německem se prožene orkán. Pozor na úrazy, hrozí náledí

Víkend čeká Česko poměrně chladný. V sobotu bude polojasno až oblačno, nejvyšší teploty by měly dosahovat 3 až 7 °C, na horách kolem –2°C. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) však navíc varují před náledím, a to hned v deseti krajích. Na silnicích i při chůzi by se lidé měli mít na pozoru. Od večera začne mírně sílit vítr, v neděli může dosahovat rychlosti i 70 km/h. V Německu očekávají orkán.

Česko čeká mrazivý víkend, hrozí vítr o síle orkánu. Meteorologové varují zejména řidiče

Aktualizováno

Česko čeká o víkendu silný vítr dosahující 80 km/h, který se v neděli místy vyrovná síle orkánu. Obloha bude převážně zatažená a na horách může ojediněle sněžit. Podle meteorologů bude víkendové počasí způsobovat komplikace zejména v dopravě a energetice, největší riziko silného větru pak platí podle aktualizované výstrahy pro celou severovýchodní polovinu Čech, včetně části Středočeského kraje a Prahy.

Východ Česka zasáhnou silné bouřky a vítr téměř o síle orkánu, varují meteorologové

Východní polovinu Česka zasáhne v neděli odpoledne a večer při bouřkách vítr dosahující téměř síly orkánu. Rychlost větru bude v nárazech činit až 110 kilometrů za hodinu, za orkán se považuje vítr o rychlosti zhruba 118 kilometrů za hodinu a více. Bouřky navíc přinesou přívalové deště a krupobití. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Bouřky zasáhly už v pátek Čechy a dnes večer a v noci na neděli se objeví na Moravě a ve Slezsku.