reklama

Oscar 2021 nebude? Kvůli koronaviru ho organizátoři možná odloží

28. února 2021 by se měla konat tradiční oscarová noc. Jenže podle několika zdrojů časopisu Variety, které chtěly zůstat v anonymitě, se největší filmová událost roku pravděpodobně odloží.

reklama

Informaci o případném zrušení předávání Oscarů nevyvrátil ani prezident filmové akademie David Rubin: „Nevíme, jaká bude situace. Jediné, co víme, je, že chceme film znovu uctít, ale netušíme zatím, jakou formu zvolit.

K tématu

Kvůli pandemii koronaviru musela být v mnoha zemích uzavřená kina, pozastaveno natáčení filmů a s tím je spojený odklad premiér, což pochopitelně ovlivňuje i samotné předávání Oscarů.

Oscarové klání už výrazně poznamenal fakt, že se do něj mohou kvůli pandemii kvalifikovat i filmy s premiérou na streamu místo tradičního uvedení v kině. A to není jediná změna, která čeká 93. ročník. Kategorie střih zvuku a mix zvuku se spojí do jedné společné a všichni členové akademie budou také nově hlasovat už v předběžném kole kategorie o nejlepším neanglicky mluveném filmu.

Snad všechny změny, které filmová akademie nastoluje, přispějí k zvýšení sledovanosti oscarové ceremonie. V posledních letech totiž přímý přenos udílení cen zaznamenává nejmenší čísla v historii soutěže.

Další hlavní zprávy

Za sobotu přibylo 717 případů covidu. Od září jsme se poprvé dostali pod tisícovku
Mám hodně protilátek na covid a nechci se očkovat. Budu moct cestovat?
Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama