Oslava skončila pobodáním. Každý z mužů si ale roztržku pamatuje jinak

V pondělí se setkali dva krajané, kvůli napadení z minulého roku.

Soud s řidičem kamionu, který pobodal krajana

O případu muže z Ukrajiny, který měl loni v Dubí na Teplicku pobodat svého krajana, jsme vás už informovali. V pondělí se u soudu oba muži znovu setkali tváří v tvář. Jejich verze toho, co se stalo, se ale podstatně lišily. Do kauzy má vnést jasno klíčový svědek, který bude vypovídat v únoru.

Měla to být pohodová narozeninová oslava ukrajinských krajanů, která se ale změnila v krvavá jatka. Soud v pondělí přehrál záběry z průmyslové kamery, na kterých je vidět hlouček řidičů kamionů. Muž v červené bundě se náhle kácí k zemi. Nad ním má stát obžalovaný Andrej U. s nožem.

„Tady ležím já a on sedí a takhle,“ popisoval, jak došlo k bodnutí napadený muž. K útoku podle obžaloby použil Andrej kuchyňský nůž s 10centimetrovou čepelí. Svého krajana měl bodat do hrudníku, břicha, hýždě a pravé paže tak silně, až o něj nůž zlomil. Soudce v síni následně vypočetl, kde všude má napadený na těle jizvy.

Verze o průběhu útoku se ale u obou mužů výrazně liší. Napadený tvrdí, že za ním útočník utíkal, srazil ho na zem a začal bodat s úmyslem ho zabít. „Ležel jsem na zádech, on seděl a zasazoval rány. Po několika ranách jsem ztratil vědomí a procitl jsem, až když přišla policie,“ uvedl napadený.

Obžalovaný naopak tvrdí, že jednal v sebeobraně, protože ho poškozený chytil takzvaně do kravaty a škrtil ho. „Z videa vidíme, že jsem ho nedoháněl. Kdo by chtěl mít konflikt s takovým mohutným člověkem? To by musel být blázen,“ řekl obžalovaný.

Na to mu napadený muž odvětil, že Andrej bude vyprávět, že je „svatější než římský papež“. Ukrajinec, který sáhl po noži, však dodal, že ať byla situace jakákoliv, svého činu lituje. „Vůbec jsem to nechtěl udělat,“ dodal.

Napadený měl podle lékařů veliké štěstí, že přežil. Nůž totiž jen o milimetry minul životně důležité orgány. „Obžalovaný je obžalován z pokusu o vraždu a v případě uznání viny mu hrozí trest odnětí svobody 10 až 18 roků,“ doplnil státní zástupce František Stibor. Jednání bude pokračovat v únoru výslechem klíčového svědka, který údajně celý incident viděl. Následně soud vynese rozsudek.

Tagy: