Raper Rytmus překvapil fanoušky: Chci se stát ministrem kultury, rozumím tomu jako nikdo jiný

Slovenský raper Patrik Vrbovský, který vystupuje pod přezdívkou Rytmus, na svých sociálních sítích uvedl, že se zajímá o vstup do politiky. Konkrétně by ho zajímalo obsadit post ministra kultury. Na hudebníka se snesla vlna kritiky poté, co před nedávnými prezidentskými volbami veřejně podpořil kandidáta Petera Pellegriniho. Někteří lidé si myslí, že výměnou za to dostal od příštího slovenského prezidenta zaplaceno. K tomu se hudebník nevyjádřil.

O svém možném vstupu do politiky se populární umělec rozepsal na svých sociálních sítích. „Jsem zvyklý, že se lidé mým snům smějí, ale ano, jsou to reálné úvahy, protože jsem v kultuře dosáhl všeho. Této zemi toho hodně dlužím, a proto vím, že je mou povinností starat se o naši kulturu jako ministr,“ uvedl podle deníku Nový Čas Rytmus na otázku svého fanouška, zda to se vstupem do politiky myslí vážně.

ČTĚTE TAKÉ: Na Slovensku vyhrál proruský prezident, píší média o Pellegrinim. Podporu našel u Babiše

„Kdo by tomu měl rozumět víc, když ne člověk, který kulturu tvoří,“ dodal raper s tím, že se v dané problematice pohybuje již 30 let, Slováky má „přečtené“ a ví, co je třeba v dané oblasti udělat. Příspěvek ukončil hashtagem #RytmusBudoucíMinistrKultury a dodal, že se v politice vidí nejdříve za osm let.

Mnohé fanoušky jeho vyjádření překvapilo. O politice totiž umělec v minulosti nikdy příliš nemluvil, a to až do letošních prezidentských voleb, upozorňuje slovenský web. V nich veřejně podporoval kandidaturu současného předsedy slovenského parlamentu Petera Pellegriniho, který volby nakonec vyhrál. Mnozí hudebníkovi fanoušci nevěří, že by se Rytmus sám od sebe zapojil do veřejných záležitostí. Někteří tvrdí, že mohl od kandidáta dostat tučný šek výměnou za jeho podporu.

Krátce po volbách napsal raperovi jeden novinář a ptal se ho jak na Petera Pellegriniho, tak na hudebníkovu údajnou návštěvu na Úřadu vlády. „Podívejte se, co můj názor způsobil. Hned mě jdou lustrovat a šikanovat jako nepřítele. Myslíte, že takhle píšou všem těm hercům, influencerům a umělcům za to, že volili jejich kandidáta?“ napsal hudebník na sociální síť.

Rytmus dále napsal, že si myslí, že pokud by volil Pellegriniho protikandidáta Ivana Korčoka, nikdo by se ho na nic neptal. Dodal, že není povinen se nikomu zpovídat a mluvit o tom, s kým a za jakým účelem se schází. „Nejsem politik, který žije ze státních peněz,“ doplnil.

Celou konverzaci s novinářem sdílel na sociálních sítích, a to včetně jeho jména a telefonního čísla. Za to si vysloužil velkou kritiku. „V této zemi byl zavražděn novinář a v současné době jsou žurnalisté v první linii palby politiků. Mohl jste ukázat grácii a nadhled, neprojevil jste nic než drzost a agresi,“ napsala pod jeho příspěvek novinářka deníku SME Zuzana Kovačič Hanzelová. Rytmus se za zveřejnění citlivých informací následně omluvil, příspěvek ale nesmazal.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Macháček: Pellegrini nebude Ficův psík. Slováci podle něj inklinují k Rusku více než Češi

Tagy: