reklama

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost

„Vypadalo to strašně, ale dnešní řež byla jen selháním jedince, od kterého se všichni distancují,“ reagoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na šarvátku, ve kterou se zvrhlo čtvrteční hlasování v dolní komoře Parlamentu. Poslanec Lubomír Volný si totiž odmítl nasadit roušku a po několika napomenutích fyzicky napadl místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela (ČSSD).

reklama

Většina poslanců v čele s premiérem Andrejem Babišem akt Volného odsoudila a požaduje pro něj náležitý trest. Sám Volný se necítí být vinen, podle něj bojuje proti „diktatuře ANO a sociální demokracie“ a koná v souladu s Ústavou.

„Vypadá to děsně, je to ostuda, vypadá to jako řež, ale je to projev neomalenosti jednoho poslance, ke kterému se nikdo nehlásí, od kterého se všichni distancují,“ řekl Zaorálek pro CNN Prima NEWS.

Podívejte se na čtvrteční bitku v Poslanecké sněmovně:

Podle ministra Zaorálka není odebrání slova ve Sněmovně ničím výjimečným. „Ostatně i já sám jsem to udělal Ivanu Langerovi. Dnes to ale vzniklo kvůli tomu, že pan poslanec chodil bez roušky, nemělo se to stát, je to ostuda. Neznamená to ale, že Sněmovna je v takovém stavu. On se do Sněmovny vůbec neměl dostat,“ míní ministr.

Zaorálek se domnívá, že čtvrteční akt ve Sněmovně byl součástí volební kampaně. „Chování dotyčného poslance bylo vyvoláno volební kampaní, to měl být skandál. To je styl kampaně, který by byl devastující pro tuto zemi. Jeho styl je o tom, že ty nejslabší bychom měli dát stranou, to je absurdní představa. Společnost by se opravdu měla snažit bránit ty nejslabší a ne ty, kteří vyhrožují silou,“ doplnil Zaorálek.

Politolog Stanislav Balík, který byl taktéž hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové, se nedomnívá, že by agrese ve Sněmovně byla uzavřeným incidentem. „Sněmovna je odrazem společnosti, bylo by bláhové si myslet, že když společnost hrubne, tak to nedošplouchne i do Sněmovny, která reprezentuje naši společnost. Nesmíme si myslet, že to nevypovídá o Sněmovně jako celku. Vypovídá to o naší celé společnosti,“ uzavřel Balík

K tématu

Další hlavní zprávy

NATO

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Konvoj amerických vojáků opět míří přes Česko. Vracejí se ze cvičení NATO v Maďarsku

Do České republiky v neděli vjela přes hraniční přechod u Břeclavi krátce před 21:30 první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku na svoji základnu v Německu. Kvůli plynulosti dopravy je konvoj opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou asi s hodinovými rozestupy. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 vozidly.

Unikátní snímky sovětských okupantů Československa kolují na ruských veteránských fórech
Polyamorie je nemorální, pustil se Babiš do Pirátů. To není věc státu, řekl Ferjenčík
Izrael má po dvanácti letech nového premiéra. V Bennettově vládě je osm stran
Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax
reklama
reklama
Havlíček: Uděláme vše, abychom znovu nezavřeli ekonomiku. Vyloučit to ale nemůžeme

Partie

Domácí zpravodajství

Pokud Babiš neumí podnikat bez dotací, ať odejde z politiky, říká šéfka TOP 09 Pekarová Adamová
Další články
reklama
reklama