reklama

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost

„Vypadalo to strašně, ale dnešní řež byla jen selháním jedince, od kterého se všichni distancují,“ reagoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na šarvátku, ve kterou se zvrhlo čtvrteční hlasování v dolní komoře Parlamentu. Poslanec Lubomír Volný si totiž odmítl nasadit roušku a po několika napomenutích fyzicky napadl místopředsedu Sněmovny Tomáše Hanzela (ČSSD).

reklama

Většina poslanců v čele s premiérem Andrejem Babišem akt Volného odsoudila a požaduje pro něj náležitý trest. Sám Volný se necítí být vinen, podle něj bojuje proti „diktatuře ANO a sociální demokracie“ a koná v souladu s Ústavou.

„Vypadá to děsně, je to ostuda, vypadá to jako řež, ale je to projev neomalenosti jednoho poslance, ke kterému se nikdo nehlásí, od kterého se všichni distancují,“ řekl Zaorálek pro CNN Prima NEWS.

Podívejte se na čtvrteční bitku v Poslanecké sněmovně:

Podle ministra Zaorálka není odebrání slova ve Sněmovně ničím výjimečným. „Ostatně i já sám jsem to udělal Ivanu Langerovi. Dnes to ale vzniklo kvůli tomu, že pan poslanec chodil bez roušky, nemělo se to stát, je to ostuda. Neznamená to ale, že Sněmovna je v takovém stavu. On se do Sněmovny vůbec neměl dostat,“ míní ministr.

Zaorálek se domnívá, že čtvrteční akt ve Sněmovně byl součástí volební kampaně. „Chování dotyčného poslance bylo vyvoláno volební kampaní, to měl být skandál. To je styl kampaně, který by byl devastující pro tuto zemi. Jeho styl je o tom, že ty nejslabší bychom měli dát stranou, to je absurdní představa. Společnost by se opravdu měla snažit bránit ty nejslabší a ne ty, kteří vyhrožují silou,“ doplnil Zaorálek.

Politolog Stanislav Balík, který byl taktéž hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové, se nedomnívá, že by agrese ve Sněmovně byla uzavřeným incidentem. „Sněmovna je odrazem společnosti, bylo by bláhové si myslet, že když společnost hrubne, tak to nedošplouchne i do Sněmovny, která reprezentuje naši společnost. Nesmíme si myslet, že to nevypovídá o Sněmovně jako celku. Vypovídá to o naší celé společnosti,“ uzavřel Balík

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Jan Hamáček

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství

Vláda chce prodloužit nouzový stav do konce března. Opozice mluví o právním kutilství

  • Aktualizováno

Vláda požádá Sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav v Česku skončit spolu s účinností tzv. pandemického zákona a nejpozději v sobotu 27. února, sdělil ve středu večer vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platil do konce března. Části opozice ale záměr požádat o prodloužení nouzového stavu nelíbí. Dala by přednost tomu, aby vláda vyhlásila nouzový stav nový.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Česko si chce rychle „půjčit“ vakcínu proti covidu od ostatních států Evropské unie
Senát chce svázat restrikce s pandemickou pohotovostí, jinak by byly bez kontroly
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama