reklama

Otevřeme i kadeřnictví a další služby, potvrdil Blatný. Nyní jsou na řadě obchody

Otevřít by se měly mimo jiné obchody s dětským oblečením. (ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz

Papírnictví, dětské oblečení, ale i čistírny, farmářské trhy či zámečnictví mají otevřít od pondělí 12. dubna. Uvedl to na svém Twitteru ministr dopravy Karel Havlíček. Redakci CNN Prima NEWS potvrdil, že by se měly dále otevřít i zoologické a botanické zahrady, ale pouze do 20 procent jejich kapacit. Po zlepšení situace se ale mají otevřít i určité služby.

reklama

Až se stav zlepší a bude možné otevřít některé služby, počítá se s možností prokazovat se testem, avizoval v úterý ministr zdravotnictví Jan Blatný. Týká se to například kadeřnictví a dalších zkrášlovacích služeb. Nyní jsou na řadě ale provozovny a školy.

Podle Havlíčka uvolní kabinet kvůli návratu dětí do škol od pondělí 12. dubna provoz prodejen s dětským oblečením a obuví i papírnictví. Dále by měly být otevřeny prodejny pietního zboží, farmářské trhy, čistírny, prádelny, zámečnictví, provozovny oprav zařízení pro domácnosti a prodej náhradních dílů pro auta a stroje.

Obnovit provoz ve venkovních prostorech by mohly ale i zoologické a botanické zahrady. Naplnit budou smět maximálně 20 procent kapacity. Právě zoologické a botanické zahrady jsou uzavřené od 18. prosince. Na jaře nesměly fungovat od 13. března do 27. dubna a kvůli druhé vlně epidemie znovu od 9. října do 2. prosince. Provoz byl už dříve v rámci protiepidemických opatření limitován maximálním počtem návštěvníků nebo zákazem vstupu do pavilonů.

Ještě v úterý dopoledne uvedl ministr vnitra Jan Hamáček pro Mladou frontu DNES, že koncem dubna by mohly znovu začít otevírat i provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací. Harmonogram rozvolňování má ale podle něj ještě určit ministerstvo zdravotnictví. Hamáček také dříve potvrdil, že vláda už nebude žádat prodloužení nouzového stavu, na který se váže většina vládních opatření proti šíření nemoci COVID-19. Od 12. dubna by tak měla přestat platit omezení cest mezi okresy i zákaz nočního vycházení.

V současnosti mohou mít otevřeno s ohledem na koronavirová opatření jen vybrané obchody –potraviny, drogerie, lékárny, optiky, květinářství nebo prodejny s chovatelskými potřebami.

ilustrační foto
ilustrační foto
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: farmářské trhy Jan Hamáček Karel Havlíček Botanická zahrada vláda koronavirová opatření rozvolnění zoologické zahrady papírnictví dětské oblečení
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Vláda

Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu

Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) i premiér Andrej Babiš (za ANO) věděli o možném zapojení Rusů do výbuchu ve skladu ve Vrběticích už v březnu, tvrdí web Neovlivní.cz. Znamenalo by to, že i když vládní politici věděli o možném „teroristickém útoku na Českou republiku“, jak incident označují zástupci opozice i odborníci, ponechali Rusko v tendru na dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech. Babiš trvá na tom, že se o zapojení agentů jednotky GRU do exploze muničního skaldu dozvěděl až v dubnu.

Jan Hamáček

SLEDUJTE ŽIVĚ briefing Jana Hamáčka: Jaká je budoucnost vztahů s Ruskem?

SLEDUJTE ŽIVĚ briefing Jana Hamáčka: Jaká je budoucnost vztahů s Ruskem?

Vyostřenou situací mezi Ukrajinou a Ruskem se v pondělí dopoledne zabývají ministři zahraničí zemí EU. Ústředním tématem jednání by měla být otázka, jak by evropský blok mohl přispět k ukončení konfliktu na východě Ukrajiny, který nyní nabírá na síle. Ministři by měli diskutovat i o česko-ruských vztazích, které se vyostřily poté, co vyšlo najevo, že za výbuchem v muničním skladu ve Vrběticích v roce 2014 stáli ruští agenti. Sledovat briefing ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) můžete živě v tomto článku.

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, tvrdí kontrolní úřad
Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje Pollert. Odborníci sází na červenec
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Uspořádejme velké koncerty, vychytáme tím infikované, vyzývá Flegr
Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus
Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?
Jak by nám mohli Rusové uškodit? Zdražení plynu nehrozí, uklidňuje Havlíček
Další články
reklama
reklama