CNN Prima News botanická zahrada

botanická zahrada

Výpis příspěvků ke štítku „botanická zahrada“

Pátrání po dosud neobjevených rostlinách v Botanické zahradě

Člověk by řekl, že na naší planetě už toho není moc, co bychom neobjevili. Přesto se odhaduje, že na Zemi roste zhruba padesát tisíc rostlin, které zůstávají nejen nepojmenované, ale hlavně neobjevené. Právě pátrání po nových druzích flóry patří k vědeckým činnostem, kterými se zabývá Botanická zahrada v Praze. Dělat to může mimo jiné i díky spolupráci se silnými partnery. Mezi nimi je například společnost Hyundai.

Botanická zahrada Praha: Svět na pětadvaceti hektarech denně křižuje elektromobil

Co má společného Botanická zahrada Praha a elektromobily společnosti Hyundai? Lásku k přírodě a snahu o co nejšetrnější zacházení se životním prostředím při využití moderních technologií. I proto se společnost Hyundai stala v loňském roce generálním partnerem pražské botanické zahrady a pomáhá rozvíjet zdejší expozice a realizovat řady nových projektů. Vzpomeňte si na to, až se sem někdy vydáte na návštěvu a potkáte tu zaměstnance v elektromobilech, jak tiše křižují zdejší cesty.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Replika korunovačních klenotů, američtí veteráni i paragliding

Další porce tipů na letní výlety? Jistě, Prima Česko je přináší každou neděli. Tentokrát jsme měli možnost si zblízka prohlédnout repliku korunovačních klenotů, která je na první pohled k nerozeznání od originálu. Mohli jste nahlédnout do běžně nepřístupných prostor Koněpruských jeskyní a navštívili jsme nejstarší českou botanickou zahradu. Ti, kteří hledají osvěžení, měli možnost se inspirovat návštěvou Aqualandu Moravia a dobrodružnější povahy jistě přivítaly reportáž z kopce u obce Raná, kde se to hemží paraglidisty. Vedle toho milovníci silných motorů určitě zajásali při reportáži z Muzea amerických veteránů.

Omezení návštěvnosti v zoologických zahradách bylo nezákonné, rozhodl soud

Nejvyšší správní soud (NSS) zpětně označil regulaci počtu návštěvníků zoologických a botanických zahrad z přelomu dubna a května za nezákonnou. Sporná část opatření ministerstva zdravotnictví měla plošný dopad, přestože v té době nebylo možné považovat celý stát za ohnisko šíření covidu. Rozhodnutí je dostupné na úřední desce, navazuje na desítky podobných rozsudků, jimiž NSS upozorňuje na nezákonné pasáže koronavirových opatření ministerstva zdravotnictví.

Otevřeme i kadeřnictví a další služby, potvrdil Blatný. Nyní jsou na řadě obchody

Papírnictví, dětské oblečení, ale i čistírny, farmářské trhy či zámečnictví mají otevřít od pondělí 12. dubna. Uvedl to na svém Twitteru ministr dopravy Karel Havlíček. Redakci CNN Prima NEWS potvrdil, že by se měly dále otevřít i zoologické a botanické zahrady, ale pouze do 20 procent jejich kapacit. Po zlepšení situace se ale mají otevřít i určité služby.