CNN Prima News otrava

otrava

Výpis příspěvků ke štítku „otrava“

Lukašenko panikaří. Po náhlé smrti věrného ministra mění své kuchaře i bodyguardy

1. prosince 2022 12:56

Autoritářský prezident Běloruska Alexandr Lukašenko se údajně začíná obávat o svůj život poté, co náhle zemřel jeho ministr zahraničí Uladzimir Makej. Spekuluje se, že dosavadní šéf běloruské diplomacie byl dokonce otráven Rusy. Makejova smrt měla Lukašenka natolik vyděsit, že dokonce nařídil vyměnit svého kuchaře a změn doznalo rovněž složení jeho ochranky.

Děsivá scéna. V domě u Kunovic se přiotrávilo 20 lidí, polehávali i na schodech

17. listopadu 2022 08:41
Aktualizováno

Dvě desítky lidí se v noci na čtvrtek v bytovém domě v areálu Nového dvora u Kunovic na Uherskohradišťsku přiotrávily oxidem uhelnatým. Sanitky převezly do nemocnice celkem 12 osob, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Stav zraněných však nebyl vážný, doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakub Omelka. Důvodem byly zplodiny spalin z elektrocentrály, které se rozšířily po celém domě.

Seniorka sypala kamarádkám do kávy jed, nechtěla splácet dluhy. Otrávila i vodicího psa

11. listopadu 2022 17:45

Otřesný případ ze Slovenska má pokračování. Penzistka tam otrávila kamarádky, aby jim nemusela splácet dluhy. 70letou Terezii ze Šah poslal v úterý Nejvyšší soud za tři pokusy o vraždu na 25 let do vězení. Žena totiž do čaje kamarádkám míchala jed atropin. Otrávený skončil i vodicí pes nevidomého maséra. Odsouzená důchodkyně trvá na své nevině a tvrdí, že se proti ní všichni spikli.

Zvrat v kauze frýdlantské nemocnice. Kvůli otravě krve pacientů je obviněno šest zdravotníků

11. srpna 2022 20:36

Zásadní zvrat nastal v kauze otravy krve pacientů ve frýdlantské nemocnici. Státní zastupitelství v Liberci obvinilo šest zdravotníků z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. „Došlo k pokynu ze strany státní zástupkyně k trestnímu stíhání ve vztahu k šesti fyzickým osobám z řad zdravotnických pracovníků,“ řekl CNN Prima News vedoucí státního zastupitelství Lukáš Pauldura.

Zábava, na jejímž konci může být i smrt. Helium z balonků umí být nebezpečné, varují lékaři

17. července 2022 19:56

Napadlo vás někdy, jestli mohou být nebezpečné obyčejné nafukovací balonky s heliem, jak je známe z oslav nebo poutí? Nejen Velkou Británií otřásl tragický příběh pětiletého chlapce, který chtěl překvapit rodiče a přes hlavu si přetáhl balonek ve tvaru dinosaura. To se mu ale stalo osudným. Zdrcená matka varuje všechny rodiče. Je přesvědčená, že její dítě zabilo právě helium.

Další tragédie v egyptském letovisku. Malý chlapec zemřel, jeho otec bojuje o život

7. července 2022 14:56

V noční můru se změnila dovolená italské rodiny v populárním egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. Teprve šestiletý chlapec zemřel po náhlých zdravotních komplikacích. V nemocnici skončila i jeho těhotná matka a otec, který bojuje o život. Úřady už zahájily vyšetřování okolností neštěstí. Podle médií by za tragédií mohla být otrava jídlem.

Metanol zabil v Polsku už 13 lidí. Kupujte tam jen kolkovaný alkohol, apelují čeští celníci

15. dubna 2022 22:32

Policisté a celníci varují v souvislosti s Velikonocemi před konzumací pančovaného alkoholu. V Polsku podle tamních úřadů zemřelo na otravu metanolem už 13 lidí. Mnoho Čechů, kteří žijí v příhraničí, vyráží za levnými nákupy právě k našim severním sousedům. Alkohol s metanolem by se tak mohl dostat i do Česka.

Abramovič má kvůli sankcím hluboko do kapsy. V Holywoodu prosí o miliony, píší v USA

6. dubna 2022 09:42

V souvislosti s uvalením sankcí na ruské oligarchy po zahájení krvavé invaze na Ukrajinu se nejčastěji mluví o Romanu Abramovičovi. Muž známý zejména pro vlastnictví slavného anglického fotbalového klubu Chelsea má podle webu Page Six prosit své kamarády o to, aby mu půjčili peníze a on měl na výplaty. Sankce se ho týkají i přesto, že se snaží Ukrajinu s Ruskem usmířit. Působí totiž jako spojka mezi prezidenty Zelenským a Putinem.