reklama
CNN Prima News otrava

otrava

Výpis příspěvků ke štítku „otrava“

Nové důkazy o smrti Marilyn Monroe. Podle tajných dokumentů ji zabil bratr Kennedyho

Bývalý losangeleský policista Mike Rothmiller se rozhodl odhalit, že tajné dokumenty, které našel v archivech losangeleské policie, říkají, že herečka Marilyn Monroe byla zavražděna kvůli ochraně klanu Kennedyů. Nechal se slyšet, že to byl sám bratr prezidenta J. F. Kennedyho Bobby, kdo dal Marilyn smrtící nápoj. Všemu měl přihlížet herec Peter Lawford. Když Rothmiller po 20 letech předložil Lawfordovi fakta, herec se zhroutil a přiznal. Příběh byl však 40 let zamlčován, protože utajování sahalo daleko za hranice Kennedyových.

Otrávím vodu, když nepropustíte vězně, hrozil obviněný Čech. Inspiroval se seriálem

Policie navrhla obžalovat osmadvacetiletého vězně za to, že hrozil otrávením pitné vody v České republice. Za vyhrožování teroristickým trestným činem a za šíření poplašné zprávy mu hrozí až 12 let vězení, sdělil v úterý mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Podle něj se muž k činu přiznal a řekl, že se inspiroval televizním seriálem.

Jedovaté rostliny na zahradě – 1. část

Na naší planetě roste asi 700 tisíc rostlinných druhů. Popsána a pojmenována je zhruba polovina. Život lidí i zvířat je plně závislý na existenci rostlin. Rostliny poskytují potravu, jsou zdrojem léčivých látek, textilní surovinou, stavebním materiálem, krmivem atd. Některé ale mohou být pro člověka i zvířata nebezpečné.

Bečvu zřejmě otrávila Energoaqua, tvrdí znalec. Firma to striktně odmítá

Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl v úterý web iDNES.cz. Firmě areál patří a v místě provozuje i čistírnu odpadních vod. Ředitel rožnovské firmy Energoaqua Oldřich Havelka v úterý zásadně odmítl, že by společnost otravu řeky způsobila.

Jak pomoci psovi, pokud se nadýchá nebezpečné látky, má zasažené oči nebo pozřel toxickou látku?

Psi jsou někdy jako neřízené střely a stát se může cokoliv. Váš pes může něco olíznout, nadýchat se žíraviny nebo se mu může dostat do očí. Ze všeho nejdůležitější je mít uložený kontakt na veterinární pohotovost ve vaší blízkosti. Mějte také na paměti, že může dojít k poranění zachránce. Pes vás může pokousat v důsledku leknutí, bolesti nebo křečí.

reklama