CNN Prima News otrava

otrava

Výpis příspěvků ke štítku „otrava“

Putinův postrach, nekonečný vězeň a bojovník za lidská práva. Kdo byl Alexej Navalnyj?

Zesnulý Alexej Navalnyj byl nejvýraznějším odpůrcem režimu ruského prezidenta Vladimira Putina, opozičním vůdcem a bojovníkem proti korupci. Po návratu z Německa, kde se léčil z otravy, kterou připisoval Kremlu, byl v Rusku uvězněn. Postupně dostal za různé delikty tresty 2,5 roku, devět let a nakonec 19 let vězení. Vinu odmítal a hovořil o snaze režimu umlčet kritiku. Navalnyj zemřel v pátek 16. února, příčina se zjišťuje.

V Příbrami se přiotrávilo nejméně deset lidí. S poruchami vědomí je rozvezli do nemocnic

Deset lidí se v sobotu ráno v Příbrami v bytovém domě přiotrávilo oxidem uhelnatým, zdravotníci je převezli s poruchami vědomí do tří nemocnic. Zhruba na hodinu a půl byl kvůli vyššímu počtu zraněných aktivován traumaplán. Jedovatý plyn zřejmě vznikal nedokonalým spalováním v kotli na tuhá paliva, řekli mluvčí záchranné služby a hasičů.

Hrůzná vražda v Jihlavě: Žena měla otrávit matku kávou. Cmrndla jsem jí tam metanol, přiznala

Vlastní matku měla otrávit 36letá žena z Jihlavy. Do kávy jí údajně přimíchala metanol. Přestože byla žena včasně převezena do nemocnice, nepodařilo se ji lékařům zachránit. Dcera, která krátce po smrti matky najednou splatila své dluhy, je obviněna z vraždy. V případě prokázání viny může padnout i výjimečný trest. O případu informoval web Blesk.cz.

Rána do srdce ukrajinské rozvědky. Manželku jejího šéfa Budanova otrávili, píší tamní média

Manželce šéfa ukrajinské vojenské rozvědky Kyryla Budanova lékaři diagnostikovali otravu těžkými kovy, tvrdí s odvoláním na své zdroje v rozvědce ukrajinský zpravodajský portál Babel. Podle jeho informací ukrajinské úřady v souvislosti s otravou zahájily vyšetřování pokusu o vraždu. O otravě Marianny Budanovové těžkými kovy napsal s odvoláním na své zdroje v tajné službě též server Ukrajinska pravda. Otrava se podle něj navíc potvrdila také u několika pracovníků rozvědky.

Podivné okolnosti smrti mladého českého hokejisty. V jeho autě měli najít kontroverzní látku

Smrt teprve osmnáctiletého hokejisty Alexandra Koutného, jehož bezvládné tělo bylo objeveno v nastartovaném autě na parkovišti u prostějovského Tesca, už více než měsíc zaměstnává kriminalisty. Zatímco podle otce byla její příčinou otrava oxidem uhelnatým způsobená poruchou na vozidle, mnozí spekulují nad souvislostí s látkou kratom i případné sebevraždě.

Otrava cuketou ve Zlíně, žena skončila na JIP. To jsem ještě neviděl, říká lékař

Lékaři Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) ve Zlíně zachránili ženu po otravě toxinem z cukety. Čtyřiapadesátiletá žena skončila na jednotce intenzivní péče, uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Po šesti dnech byla pacientka z nemocnice propuštěna, cítí se lépe. Lidé by podle mluvčí měli kousek zeleniny ochutnat před tepelnou úpravou a nejíst ji v případě hořké nebo jinak zvláštní chuti.