reklama
CNN Prima News otroctví

otroctví

Výpis příspěvků ke štítku „otroctví“

Velký prodej otroků, hlásal plakát. Studenti dražili spolužáky tmavé pleti

Studenti střední školy v texaském Aledu se rozhodli pobavit poměrně bizarním způsobem – pořádali virtuální aukce otroků. Těmi měli být jejich afroameričtí spolužáci. Studenti, kterých se to týkalo, i jejich rodiče se proti „zábavě“ ohradili, forma šokovala i tamní veřejnost. Organizátoři akce byli potrestáni, případ řešila i městská školní rada.

K Přemyslovcům patří vraždy, otroci, záhady. Ale i britská královna Alžběta II.

Před 1000 lety vládli naší zemi Přemyslovci. Jejich éra je běžně spojována s vraždami, smilstvem a otrokářstvím, méně se už zdůrazňuje, že šlo též o dobu hojnosti. Panovníci dávné dynastie před námi dodnes skrývají mnohá tajemství, málo se třeba ví, že jejich příbuznou je i současná britská královna Alžběta II. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom vypráví Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s Otomarem Dvořákem nedávno vyšla kniha Krajinou prvních Přemyslovců.

Nekrmte děti nenávistnými lžemi o USA. Trump zřizuje komisi vlasteneckého vzdělávání

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že chce vytvořit komisi na podporu „vlasteneckého vzdělávání“. Zároveň požaduje grant na vypracování „proamerického vzdělávacího programu“. Jedná se o politický krok, který reaguje na rostoucí tlak ze strany některých akademiků, aby školy učily americké dějiny, které přiznávají otroctví a systémový rasismus.

Temná stránka amerických demokratů: Podporovali otrokářství a vyhlazování indiánů

Prezident USA již tradičně vychází z jedné ze dvou největších amerických politických stran – z demokratů nebo republikánů. Ač jsou demokraté dnes považováni za tu „liberálnější“ stranu, kterou spíše volí etnické menšiny, LGBT komunita a vzdělanější voliči, svou krutou historii nezapřou. Ve svých začátcích podporovali otrokářství a lynčování Indiánů. Velká změna nastala až za prezidenta Johna F. Kennedyho.

Nechal povraždit miliony Konžanů. Belgie začíná účtovat s králem Leopoldem II.

Každá země má své démony a kostlivce ve skříni. Krvavý škraloup, s nímž se dosud v Belgii veřejně plnohodnotně nevyrovnali, se jmenuje Leopold II. (1835–1909). Král, který své nově se rodící zemi přinesl blahobyt, bohatství a rozvoj, stál zároveň za krutovládou a vykořisťováním v africkém Kongu. Po jeho plundrování zůstaly miliony znetvořených a mrtvých Konžanů.

Jih proti Severu: Oscarová klasika se dostala na „černou listinu“ HBO

Služba HBO Max pro streamování filmů ze své nabídky stáhla filmovou klasiku oceněnou několika Oscary Jih proti Severu. Zobrazuje prý některé nevhodné etnické a rasové předsudky. Odstranění filmu z nabídky přichází v době masových protestů a nepokojů v USA i dalších zemích po smrti Afroameričana George Floyda. Netflix zase před několika dny stáhl údajně nekorektní komediální seriál Malá Velká Británie.

reklama