reklama
CNN Prima News otroctví

otroctví

Výpis příspěvků ke štítku „otroctví“

Symbol otrokářství zmizí. Bývalé hlavní město Konfederace se zbavuje sochy generála Leeho

7. září 2021 09:55

Vláda amerického státu Virginie nechá ve středu odstranit z prostranství v Richmondu přes šest metrů vysokou jezdeckou sochu konfederačního generála Roberta Leeho. Podle guvernéra Ralpha Northama se jedná o největší sochu, která znázorňuje osobnost spjatou s otrokářskou Konfederací v tomto státě, uvedla agentura AP. Po část trvání americké občanské války byl Richmond hlavním městem Konfederace.

Velký prodej otroků, hlásal plakát. Studenti dražili spolužáky tmavé pleti

24. dubna 2021 23:22

Studenti střední školy v texaském Aledu se rozhodli pobavit poměrně bizarním způsobem – pořádali virtuální aukce otroků. Těmi měli být jejich afroameričtí spolužáci. Studenti, kterých se to týkalo, i jejich rodiče se proti „zábavě“ ohradili, forma šokovala i tamní veřejnost. Organizátoři akce byli potrestáni, případ řešila i městská školní rada.

K Přemyslovcům patří vraždy, otroci, záhady. Ale i britská královna Alžběta II.

27. prosince 2020 22:06

Před 1000 lety vládli naší zemi Přemyslovci. Jejich éra je běžně spojována s vraždami, smilstvem a otrokářstvím, méně se už zdůrazňuje, že šlo též o dobu hojnosti. Panovníci dávné dynastie před námi dodnes skrývají mnohá tajemství, málo se třeba ví, že jejich příbuznou je i současná britská královna Alžběta II. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom vypráví Josef Pepson Snětivý, jemuž spolu s Otomarem Dvořákem nedávno vyšla kniha Krajinou prvních Přemyslovců.

Nekrmte děti nenávistnými lžemi o USA. Trump zřizuje komisi vlasteneckého vzdělávání

18. září 2020 16:49

Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek oznámil, že chce vytvořit komisi na podporu „vlasteneckého vzdělávání“. Zároveň požaduje grant na vypracování „proamerického vzdělávacího programu“. Jedná se o politický krok, který reaguje na rostoucí tlak ze strany některých akademiků, aby školy učily americké dějiny, které přiznávají otroctví a systémový rasismus.

Temná stránka amerických demokratů: Podporovali otrokářství a vyhlazování indiánů

17. července 2020 06:35

Prezident USA již tradičně vychází z jedné ze dvou největších amerických politických stran – z demokratů nebo republikánů. Ač jsou demokraté dnes považováni za tu „liberálnější“ stranu, kterou spíše volí etnické menšiny, LGBT komunita a vzdělanější voliči, svou krutou historii nezapřou. Ve svých začátcích podporovali otrokářství a lynčování Indiánů. Velká změna nastala až za prezidenta Johna F. Kennedyho.

Nechal povraždit miliony Konžanů. Belgie začíná účtovat s králem Leopoldem II.

18. června 2020 07:49

Každá země má své démony a kostlivce ve skříni. Krvavý škraloup, s nímž se dosud v Belgii veřejně plnohodnotně nevyrovnali, se jmenuje Leopold II. (1835–1909). Král, který své nově se rodící zemi přinesl blahobyt, bohatství a rozvoj, stál zároveň za krutovládou a vykořisťováním v africkém Kongu. Po jeho plundrování zůstaly miliony znetvořených a mrtvých Konžanů.

Jih proti Severu: Oscarová klasika se dostala na „černou listinu“ HBO

10. června 2020 18:54

Služba HBO Max pro streamování filmů ze své nabídky stáhla filmovou klasiku oceněnou několika Oscary Jih proti Severu. Zobrazuje prý některé nevhodné etnické a rasové předsudky. Odstranění filmu z nabídky přichází v době masových protestů a nepokojů v USA i dalších zemích po smrti Afroameričana George Floyda. Netflix zase před několika dny stáhl údajně nekorektní komediální seriál Malá Velká Británie.

reklama