reklama
sledujeme živě

Střelce z úřadu práce chytili v centru Prahy, policie zasahovala po celé metropoli

Souhrn událostí

  • Na úřadu práce v Bělehradské ulici na Praze 2 došlo v úterý dopoledne ke střelbě.
  • Útočník zranil úřednici, ta později v nemocnici zemřela.
  • Podezřelého Jiřího Dvořáka policie dopadla po několika hodinách.
  • Policie v souvislosti s pátráním zasahovala na několika místech v metropoli.
reklama

V úterý kolem 11. hodiny měl na úřad práce přijít muž a střílet asi na padesátiletou ženu. Zaměstnankyni záchranáři dlouhé minuty resuscitovali. „Podle prvotních informací útočník střelil pracovnici úřadu práce. Poškozená byla se zraněním odvezena do nemocnice,“ uvedli na Twitteru policisté. Vážně zraněná žena později zemřela.

Po pachateli pátraly stovky policistů, nasazen byl i vrtulník. Policisté se pokoušeli dostat za pomoci pyrotechniků mimo jiné do bytu v pražských Holešovicích, kde se měl podezřelý Jiří Dvořák nacházet. Před tím prohledávali byt v pražské Libni. Na dveřích měl být speciální systém, který jednoho policistu zranil – utrpěl vážnější poranění sluchu.

Policisté podezřelého z útoku nakonec zadrželi v ulici Palackého nedaleko Václavského náměstí.

Úřad bude do pátku zavřený

Zaměstnancům úřadu práce je na místě k dispozici psychologická pomoc. „Je to otřes pro všechny,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

Podle ní bude pracoviště v Bělehradské ulici uzavřeno do pátku 2. července. „Své záležitosti z oblasti zaměstnanosti, tedy zprostředkování zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti a tak dále lidé vyřídí po tu dobu na kontaktním pracovišti úřadu práce pro Prahu 5 na adrese Štefánikova 21. Agenda dávek pro osoby se zdravotním postižením bude dočasně přesunuta na adresu Šafaříkova 14,“ informovala Beránková.

Policejní mluvčí CNN Prima NEWS sdělila, že jakmile to bude možné, policisté se zřejmě pokusí uvolnit část kamerového záznamu.

Ti nyní prověřují, co za incidentem stálo. „Je mu okolo 60 let, má černou tašku přes rameno a na hlavě kšiltovku,“ popisovali údajného střelce. „Prosíme řidiče, kteří okolo 10:45 projížděli po Bělehradské ulici a mají ve vozech palubní kamery, aby se ozvali na linku 158. Ať se nám ozvou i případní svědci, kteří se v uvedený čas pohybovali v okolí a k případu mají jakoukoliv informaci,“ vyzývali svědky, aby se přihlásili.

Policie pracovala od začátku s verzí, že by střelcem v Praze mohl být hledaný Jiří Dvořák. Pátrala po něm i kvůli poleptání ženy kyselinou, byl nebezpečný a ozbrojený. Incident se stal minulý pátek mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední. Bývalý zaměstnanec společnosti Aero Vodochody Jiří Dvořák údajně polil kyselinou svou tehdejší kolegyni. Policie veřejnost varovala, aby se nesnažila hledaného muže sama zajišťovat.

Tagy:
policie střelba pachatel Praha Bělehradská
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok
Školství

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

Záhadná úmrtí policistů, kteří zasahovali v Kapitolu. Už čtvrtý spáchal sebevraždu

Celkem čtyři policisté, kteří zasahovali proti lednovému útoku na washingtonský Kapitol, už spáchali sebevraždu. Nejnovější obětí je důstojník Gunther Hashida, který zemřel na konci července. Zda sebevraždy přímo souvisí s nepokoji v americkém sídle zákonodárné moci, není zatím prokázáno. Úřady z ledna oficiálně evidují pět úmrtí – čtyř protestujících a jednoho policisty.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama