reklama
sledujeme živě

Střelce z úřadu práce chytili v centru Prahy, policie zasahovala po celé metropoli

Souhrn událostí

  • Na úřadu práce v Bělehradské ulici na Praze 2 došlo v úterý dopoledne ke střelbě.
  • Útočník zranil úřednici, ta později v nemocnici zemřela.
  • Podezřelého Jiřího Dvořáka policie dopadla po několika hodinách.
  • Policie v souvislosti s pátráním zasahovala na několika místech v metropoli.

Na úřadu práce v Bělehradské ulici na Praze 2 došlo v úterý dopoledne ke střelbě. Postřelená žena poté i přes poskytnutou první pomoc zemřela. Pachatele ve věku kolem 60 let policie odpoledne dopadla. Jedná se zřejmě o hledaného Jiřího Dvořáka, který v pátek poleptal kyselinou svou kolegyni. Policie v průběhu dne zasahovala také v bytě v pražských Holešovicích, kam se muži zákona pokoušeli dostat i za pomoci pyrotechniků dostat. Nakonec muže dopadli nedaleko Václavského náměstí.

reklama

V úterý kolem 11. hodiny měl na úřad práce přijít muž a střílet asi na padesátiletou ženu. Zaměstnankyni záchranáři dlouhé minuty resuscitovali. „Podle prvotních informací útočník střelil pracovnici úřadu práce. Poškozená byla se zraněním odvezena do nemocnice,“ uvedli na Twitteru policisté. Vážně zraněná žena později zemřela.

Po pachateli pátraly stovky policistů, nasazen byl i vrtulník. Policisté se pokoušeli dostat za pomoci pyrotechniků mimo jiné do bytu v pražských Holešovicích, kde se měl podezřelý Jiří Dvořák nacházet. Před tím prohledávali byt v pražské Libni. Na dveřích měl být speciální systém, který jednoho policistu zranil – utrpěl vážnější poranění sluchu.

Policisté podezřelého z útoku nakonec zadrželi v ulici Palackého nedaleko Václavského náměstí.

Úřad bude do pátku zavřený

Zaměstnancům úřadu práce je na místě k dispozici psychologická pomoc. „Je to otřes pro všechny,“ řekla CNN Prima NEWS mluvčí Úřadu práce České republiky Kateřina Beránková.

Podle ní bude pracoviště v Bělehradské ulici uzavřeno do pátku 2. července. „Své záležitosti z oblasti zaměstnanosti, tedy zprostředkování zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti a tak dále lidé vyřídí po tu dobu na kontaktním pracovišti úřadu práce pro Prahu 5 na adrese Štefánikova 21. Agenda dávek pro osoby se zdravotním postižením bude dočasně přesunuta na adresu Šafaříkova 14,“ informovala Beránková.

Policejní mluvčí CNN Prima NEWS sdělila, že jakmile to bude možné, policisté se zřejmě pokusí uvolnit část kamerového záznamu.

Ti nyní prověřují, co za incidentem stálo. „Je mu okolo 60 let, má černou tašku přes rameno a na hlavě kšiltovku,“ popisovali údajného střelce. „Prosíme řidiče, kteří okolo 10:45 projížděli po Bělehradské ulici a mají ve vozech palubní kamery, aby se ozvali na linku 158. Ať se nám ozvou i případní svědci, kteří se v uvedený čas pohybovali v okolí a k případu mají jakoukoliv informaci,“ vyzývali svědky, aby se přihlásili.

Policie pracovala od začátku s verzí, že by střelcem v Praze mohl být hledaný Jiří Dvořák. Pátrala po něm i kvůli poleptání ženy kyselinou, byl nebezpečný a ozbrojený. Incident se stal minulý pátek mezi třetí a čtvrtou hodinou odpolední. Bývalý zaměstnanec společnosti Aero Vodochody Jiří Dvořák údajně polil kyselinou svou tehdejší kolegyni. Policie veřejnost varovala, aby se nesnažila hledaného muže sama zajišťovat.

Tagy:
policie střelba pachatel Praha Bělehradská

Hlavní zprávy

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

Pořád jsem král a zas vydělám velké peníze. Co řekl Jonák v jednom z posledních rozhovorů

Symbol pražského podsvětí devadesátých let Ivan Jonák poskytl jeden z posledních velkých rozhovorů v květnu 2014 časopisu Týden, pár dní po propuštění z vězení a necelé dva roky před smrtí. Někdejší pornokrál Discolandu Sylvie měl těžce podlomené zdraví, někdy mluvil z cesty a často sprostě. A věřil, že jeho sláva se vrátí. Přinášíme celé interview, které s Jonákem vedl redaktor Jakub Kvasnička, jenž v současnosti působí v televizi CNN Prima NEWS.

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Ať jde Babiš za mříže, křičeli lidé u Sněmovny. Ta ho kvůli Čapímu hnízdu zřejmě vydá

Aktualizováno

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k stíhání v případu Čapí hnízdo. Sněmovní imunitní výbor jeho vydání v úterý doporučil plénu. Stejné doporučení přišlo i v případě bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody v kauze opencard. Skupina příznivců hnutí Chcípl pes demonstrovala v době zasedání výboru na pražském Malostranském náměstí a požadovala vydání expremiéra policii. Babiš vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

reklama

Domácí zpravodajství

Žena se přiznala k vraždě dcery a matky. Hrozí jí 20 let, u soudu prosila o odpuštění

Aktualizováno

Ženě, která loni v Českých Budějovicích zavraždila svou dvouletou dceru a vlastní matku, navrhne státní zástupkyně zřejmě 15 až 20 let. Podle obžaloby žena vraždila desítkami bodných a řezných ran. Podle soudce lze čin považovat za vražedný útok s vysokou mírou brutality. Žena ve středu u soudu prosila za odpuštění. Čin spáchala v afektu, do té doby byla bezúhonná, řekla státní zástupkyně Dagmar Šimáková.

Vynikám zdvořilostí, řekl Zeman při jmenování soudců. Kvůli platům zmínil „nenažranost"

Prezident Miloš Zeman v úterý při jmenování sedmi nových soudců zkritizoval neochotu stávajících soudců nechat si zmrazit platy. Zmínil výraz „nenažranost“. Za ostudu české justice pak označil případ bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové (KDU-ČSL, TOP 09) a nákupu letounů CASA. Případ skončil téměř po deseti letech pravomocným osvobozením Parkanové.

Z řidiče tramvaje hrdinou. David zahlédl požár, z hořícího domu zachránil dva seniory

Pondělní pracovní ráno se pro řidiče tramvaje Davida Hrůzu v Brně-Bystrci změnilo v záchranou akci. Při cestě na kontrolu kolejí kvůli námraze si všiml hořícího domu. Nezaváhal a vyběhl lidem na pomoc. Z hořící budovy vyvedl dva seniory, zachránil i auto. „Možná se dělá haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální občan,“ hodnotí svůj čin skromný hrdina.

reklama