reklama

Padá to jako Zeman a influenceři na pracáku. Z problémů Facebooku si střílí i Češi

Pondělní několikahodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram ochromil stovky milionů uživatelů. Ti nelenili a přešli na konkurenční platformu – Twitter, který z nárůstu příchozích velmi těžil. Stejně jako vtipálci, kteří se začali do Facebooku, Instagramu a služby WhatsApp humorně strefovat. Twitter se proto začal plnit nejrůznějšími kolážemi. A ani Češi nezaháleli. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala ty nejlepší.

reklama

Jakmile uživatelé postřehli, že jejich oblíbené sociální sítě nefungují, přemístili se na Twitter. Měli jasno, jak situace může vypadat. Na paškál si vzali samotného zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga:

Problémy mohli opraváři řešit i následovně.

Jak taky situace mohla vypadat?

V hlavní roli uživatelé

Odborníci již delší dobu upozorňují na to, jak jsou lidé na sociálních sítích závislí. Ani šprýmaři nelenili a sdíleli, jak se „závislí“ uživatelé Instagramu a Facebooku cítili.

Mnozí lidé mohli být skutečně rozrušení.

V mnohých kolážích figuruje i oblíbená postava Mr. Beana.

Výpadek postihl i aplikaci WhatsApp. Uživatelé si proto neodpustili vtípek ani na účet lidí, kteří službu využívají. Sdíleli obrázek, kde se tito uživatelé snaží se svými přáteli spojit skrze tabulku excel.

Rýpnutí se dočkalo i komunikační oddělení Facebooku.

Vítěz jménem Twitter

Po zhruba sedmihodinový výpadek se tak většina uživatelů přemístila na Twitter a korunovala ho na vítěze celého problému.

A jak na celou situaci mohl reagovat Twitter?

A o slovo se opět přehlásila i scéna z Mr. Beana.

Stav aplikací zhodnotily i následující střihy z filmů.

Česká kreativita

A svou trochou do mlýna přispěli i Češi. Zde konkrétné Pražská integrovaná doprava (PID).

O tom, že má český národ specifický humor, pojednává i následující obrázek.

Několikahodinový výpadek nejvíce zasáhl ty, kteří se díky sociálním sítím živí. I do nich si někteří rýpli.

Svého memu se dočkal i snímek reportéra CNN Prima NEWS, kterého srazil autobus, když se rozhodl na vlastní kůži vyzkoušet, jak bude v praxi vypadat nový zákon o povinné 1,5metrové vzdálenosti při předjíždění cyklistů.

Zpět do zajetých kolejí

Ačkoliv spadly sociální sítě Facebook a Instagram, mnozí si pohrávali i s myšlenkou, jak situace vypadá u e-mailových služeb Gmail či Hotmail, které čekají na pád Twitteru.

Veškerá pozornost uživatelů sociálních sítích se stočila na Twitter.

Co za výpadkem mohlo stát? Někdo má jasno.

Aktuálně jsou veškeré aktivity Instagramu, Facebooku a WhatsAppu obnoveny, a tak jejich uživatelé pomalu odcházejí z Twitteru.

A jak by situaci mohl zhodnotit Twitter, ukazuje scéna ze seriálu Peaky Blinders: „Jděte domů ke svým rodinám.“

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů
Koronavirus

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci
Koronavirus

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Reklama na sázení jako memento smrti. Nemůžu vzít syna na fotbal, vyčítá žena Leicesteru

Annie Ashtonová je Angličankou, která by ráda vzala svého syna na zápas fotbalového klubu Leicester City, nicméně má strach. Ne kvůli tomu, že by se bála násilného chování ostatních fanoušků, případně vulgarit. Není jí komfortní to, kolik sponzorů z řad sázkových kanceláří se objevuje na reklamních LED panelech na stadionu „lišek“. Právě kvůli gamblerství si její manžel vzal život.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama