reklama

Padající zeď ho zaživa pohřbila ve vaně. Neuvěřitelné příběhy lidí, kteří přežili tornádo

Stoprocentně šlo o nejhorší tornádo v dějinách Kentucky a nejspíš i celých Spojených států. Tak zhodnotil páteční přírodní katastrofu kentucký guvernér. Živel má přesto zatím méně obětí, než se předpokládalo. Ti, kteří přežili, často nevěří svému štěstí.

reklama

Charles Sherill vede reportérku CNN ke svému domu v totálně zdevastovaném Mayfieldu, lépe řečeno k tomu, co z budovy zbylo. Když tornádo udeřilo, schoval se ve vaně. A to mu zachránilo život.

Když se na něj zřítila zeď, pohřbila ho tam jako v rakvi, ale nezabila ho. „Prostě jsem se modlil. Modlil jsem se, aby se o mě bůh postaral,“ popsal Sherill.

Reportéři zachytili i další pohled, který se stal jedním ze symbolů řádícího živlu – vánoční stromek, který zůstal stát celý i s ozdobami, zatímco vedle něj je pobořená zeď. Příběhů lidí, které od smrti dělila třeba jen stěna skříně, se objevilo nepočítaně.

„Tyhle dveře nám zachránily život. Bylo to, jako kdyby se zvenku deset dospělých chlapů snažilo vyrvat je z pantů,“ popsala jedna z přeživších. Ti se teď dál probírají ruinami zbořených domů, ale ne vždycky jen těmi svými. Catherine Barnesová už přistihla několik zlodějů.

„Je to další rána pod pás, kterou vážně nemáme zapotřebí,“ uvedla. Guvernér Kentucky v neděli varoval, že počet mrtvých zřejmě překročí stovku. To se ale zatím nenaplnilo. „Poslední přesný součet mrtvých, který máme, je 64 obyvatel Kentucky. Mějte na paměti, že situace je proměnlivá a toto číslo se ještě bude měnit,“ uvedl guvernér.

Nezvěstných osob zůstává více než sto. U mnohých se ale ukázalo, že neleží pod troskami. Po řádění tornáda pospíchali na pomoc svým rodinám a známým. A jelikož se zhroutily mobilní sítě a internet, je těžké tyto lidi lokalizovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama