CNN Prima News přeživší

přeživší

Výpis příspěvků ke štítku „přeživší“

Jeďte do Nepálu, psala z letadla ruská blogerka chvíli před katastrofou. Nikdo asi nepřežil

16. ledna 2023 08:42

Pravděpodobnost, že se na místě nedělní nehody dopravního letadla v Nepálu najdou přeživší, je nízká, řekl stanici BBC mluvčí nepálské policie Tek Prasád Rai. Asi 300 záchranářů v pondělí však pokračuje v pátrání po možných přeživších v ohořelých troskách zříceného stroje. Zatím byly identifikovány první oběti, mezi nimiž byli i cizinci. Jedním z nich je ruská cestovatelská blogerka, která svůj poslední vzkaz poslala jen chvíli před nehodou. Nepálské letecké úřady oznámily, že byly nalezeny černé skříňky z letadla.

Okamžiky před srážkou se zdrogovaným řidičem: Jenom jsem dal nohu z plynu a zakřičel

5. prosince 2022 08:12

„Děkuju všem, kdo se o mě postarali. Dostal jsem druhou šanci,“ vzkázal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doktorům a záchranářům řidič, který přežil vážnou dopravní nehodu z letošního října. Nehodu mezi Duchcovem a Teplicemi zřejmě zavinil mladík, který měl podle prvotních zjištění policie pod vlivem drog předjíždět v protisměru kamion. Mladý muž ze srážky vyvázl bez zranění, 57letý šofér jedoucí ve svém pruhu však dopadl daleko hůře. Dnes je vděčný, že mnohonásobné zlomeniny a ztrátu krve přežil.

Rodiče ji odložili v Praze, rodinu poznala po 80 letech. Příběh Alice zaujal i americkou CNN

21. listopadu 2022 06:28

Byl to poslední zoufalý čin, který zachránil život Alici Grusové. Její rodiče, manželé Knappovi, ji ještě jako miminko v roce 1942 odložili na lavičku v pražském parku u nádraží a dali se na útěk. Ten však skončil tragicky. Židovský pár odhalili nacisté a poslali ho na smrt. Alice se nyní ve svých 81 letech setkala s dosud nepoznanou částí rodiny.

Posun v případu vyvraždění rodiny z Kostelce: Policie vyslechla jedinou přeživší

15. června 2022 15:27

Kriminalisté v případu trojnásobné vraždy v Kostelci na Hané na Prostějovsku vyslechli dívku, která jako jediná přežila na konci dubna likvidaci členů své rodiny. Případ je podle krajského policejního mluvčího Libora Hejtmana ve fázi vyšetřování, rozhodující budou pro kriminalisty také závěry znaleckých posudků z oboru psychiatrie a psychologie. Vyšetřování potrvá ještě několik měsíců. Z vraždy svého bratra, sestry a otce je obviněn 29letý muž. Je ve vazbě, hrozí mu až výjimečný trest.

Zázrak v Mariupolu: Kryt pod divadlem bombardování vydržel. Vyšlo z něj už 130 lidí

17. března 2022 12:00

Kryt pod divadlem v jihoukrajinském Mariupolu vydržel středeční bombardování, řekl ve čtvrtek agentuře Reuters zdroj z tamní radnice. Podle ukrajinského poslance a podnikatele Serhije Taruty z něj vychází přeživší. Ukrajinská politička Olga Stefanishyna tvrdí, že z krytu bylo zachráněno 130 lidí. Podle středečního vyjádření zástupce mariupolského starosty Serhije Orlova mohlo být ve chvíli útoku v krytu pod divadlem 1 000 až 1 200 lidí.

Výbuch plynu v Itálii má dvě oběti. Mezi pohřešovanými v sutinách je i těhotná žena

12. prosince 2021 10:04

Děsivou noc prožívali obyvatelé sicilského města Ravanusa. Po výbuchu zemního plynu se zřítil čtyřpatrový obytný dům, další budovy jsou poškozené. Záchranáři dosud evidují dvě oběti, po sedmi lidech nadále pátrají. Mezi pohřešovanými je i těhotná žena, která měla brzy rodit. Z trosek se zatím podařilo vyprostit dvě ženy.