CNN Prima News přeživší

přeživší

Výpis příspěvků ke štítku „přeživší“

Útok, který přepsal historii: Od masakru na Columbine uběhlo 25 let. A přeživší vzpomínají

Bylo 11:19, 20. dubna 1999, když na Columbine High School v Coloradu zazněl první výstřel. Ještě před vstupem do budovy zemřeli první studenti. Celkem si vražedné řádění dvou maturantů vyžádalo třináct životů – dvanácti spolužáků a jednoho profesora – a desítky zraněných. Nakonec útočníci spáchali sebevraždu. Od jednoho z nejhorších masakrů ve vzdělávací instituci v USA uběhlo 25 let.

Roky ji znásilňoval, vyvázl s podmínkou. Dle soudu dívka nemá následky, teď se pokusila zabít

Roky znásilňoval nevlastní dceru a svůj čin si natáčel, přesto od brněnského krajského soudu odešel s podmínkou. Jednání muže podle znalce nemělo na dívku zásadní negativní dopad a její psychické obtíže pravděpodobně odezní. Seznam Zprávy ve čtvrtek – týden po verdiktu soudu – informovaly, že se dívka pokusila o sebevraždu. Případ nyní prověřuje ministerstvo spravedlnosti.

Hamás jim stínal hlavy, kibuc takřka zmizel z mapy. Přeživší teď od Čechů získají pomoc

Masakr, který jsem ještě neviděl. Tak generálmajor Izraelských obranných sil popisoval situaci po útoku Hamásu na kibuc Kfar Aza, kde teroristé zavraždili a umučili zhruba 70 civilistů. Takřka polovinu obětí měly tvořit děti, přičemž některá těla byla údajně nalezena bez hlav. Kibuc skončil takřka srovnán se zemí, přeživší byli převezeni do bezpečí. A právě jim směřoval první finanční dar ze sbírky na dárcovské platformě Znesnáze21, v níž Češi zasílají finance potřebným civilistům v Izraeli.

Rodiny unesených dětí z Izraele prožívají čirou agonii. Snad se nevrátí v rakvi, doufá matka

Rodiny přibližně třiceti dětí nyní prožívají nejhorší chvíle života. Jejich nejmenší příbuzné totiž během svého vpádu do Izraele unesli teroristé Hamásu. Netuší, zda jsou děti zraněné, pobývají s někým, koho znají, nebo jsou naprosto opuštěné. Jak se rodinní příslušníci svěřili novinářům z agentury AP, prožívají naprostou agonii a kolotoč emocí. Naděje se však odmítají vzdát.

Mami, tátu zabili. Izraelci popisují vražedné běsnění Hamásu a zoufale hledají své příbuzné

Teroristé zajali a unesli moji 85letou babičku do pásma Gazy. Srdceryvný příběh popsala na sociálních sítích žena z Izraele jménem Adva a přiložila fotografii své příbuzné. O babičce nemá žádné informace, nikdo s její rodinou údajně nekomunikuje. „Chci, abyste v noci nespali a neúnavně prohledali každý centimetr země, dokud se tito lidé nevrátí domů,“ vyzvala izraelskou vládu. Další příběh vypovídá o poslední konverzaci mezi manželi, než byl muž ve svém domově zavražděn.

Dojemné shledání otce se čtyřletou dcerou. Přežili pod troskami, pak je rozdělily úřady

Společně přežili pod troskami vlastního domu čtyři dny, po záchraně je však úřady rozdělily a začalo úpěnlivé pátrání. Příběh Ahmeta Ayyana a jeho čtyřleté dcery Gady chytá za srdce. Otec malé dívenky při ničivém zemětřesení přišel o manželku a sedmiletého syna, odmítal se proto smířit s tím, že by už svou dceru nikdy nespatřil. Díky jeho odhodlání se přeživší čtyřčlenné rodiny opět setkali.

Turecko dál žije zázračnými příběhy. Záchranáři i po devíti dnech vyprošťují přeživší

Z trosek po zemětřesení, které 6. února zasáhlo jihovýchod Turecka a severozápad Sýrie, se za osm dní v Turecku podařilo vyprostit přes 8 000 živých. Podle agentury Anadolu to řekl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který zároveň poděkoval všem zemím za pomoc i vyslání záchranných týmů. Těm se i v úterý, devátý den od zemětřesení, podařilo z trosek zachránit tři živé, z toho poslední osobu, mladou ženu, 203 hodin od otřesů, uvedla turecká televize TRT.

Nejhorší je pach mrtvých těl, už nedoufáme. Abbasová truchlí za blízké v Turecku

Tragické zemětřesení v Turecku a Sýrii osobně velmi zasáhlo moderátorku Lejlu Abbasovou. Pod troskami budov zahynuli nejméně čtyři její blízcí, po dalších dvou se pátrá. Do místa neštěstí vyrazil partner Abbasové, který má v Turecku rodinu. O situaci v katastrofou zasažené zemi informuje moderátorka na svých sociálních sítích, své sledující prosí o pomoc – finanční i materiální.