reklama
CNN Prima News přeživší

přeživší

Výpis příspěvků ke štítku „přeživší“

Eitan, který přežil pád lanovky, je mimo nebezpečí. Jeho teta napsala dojemný vzkaz

Na oddělení intenzivní péče strávil čtyřletý Eitan Biran, který jako jediný přežil pád lanovky u jezera Lago Maggiore, několik týdnů. Nyní ho konečně převezli na standardní lůžkové oddělení. Celou dobu o něj pečuje jeho teta Aya Biranová, která se se svým zesnulým bratrem a otcem malého chlapce rozloučila v dojemném dopise. Slíbila mu, že se o jeho syna postará.

Aljašský policista o záchranné akci: Byla už tma, vyprostili jsme jen toho živého

Podle důstojníka aljašské policie Austina McDaniela byli policisté upozorněni na „zpoždění vrtulníku“ v sobotu ve 22 hodin. „Obdrželi jsme zprávu, že vrtulník mohl havarovat někde v okolí ledovce Knik, který se nachází v údolí Matanuska-Susitna,“ uvedl policista s tím, že záchranný tým byl okamžitě vyslán na místo nehody. „Našli jsme jednoho přeživšího a transportovali ho do místní nemocnice, aby mu byla poskytnuta zdravotní péče,“ uvedl v rozhovoru pro web iRozhlas.

Po zemětřesení v Turecku a Řecku je už 71 obětí. Senior přežil pod troskami 34 hodin

Aktualizováno

Záchranáři v Turecku našli živého sedmdesátiletého muže pod sutinami domů, které se zřítily při pátečním silném zemětřesení. Muž v troskách přežil 34 hodin. Otřesy zasáhly především západ Turecka a řecký ostrov Samos, počet obětí vystoupil na 71. Turecká agentura Anadolu uvedla, že v Turecku je 69 mrtvých. Na Samosu zemřeli dva lidé.

Turecko a Řecko po pátečním zemětřesení hlásí už 39 mrtvých a na 900 zraněných

Aktualizováno

Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení, které tvrdě zasáhlo turecké pobřežní velkoměsto Izmir a jeho okolí a také řecký ostrov Samos. Ještě po 18 hodinách od zemětřesení se v sobotu záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti. Všichni byli odvezeni do nemocnice, po čtvrtém dítěti záchranáři stále pátrají.

Konec nadějí v Bejrútu. Záchranáři ukončují pátrací akce po přeživších masivní exploze

Tři dny po údajném zachycení známek života v sutinách zřícené budovy v libanonském hlavním městě Bejrútu zničeného mohutnou srpnovou explozí už záchranáři nevidí naději na nalezení živého člověka. Pod troskami se už totiž „z technického hlediska“ žádné známky života neprojevují. V sobotu večer to podle agentury DPA řekl šéf chilského záchranářského týmu Topos Francisco Lermanda.

reklama