reklama
CNN Prima News přeživší

přeživší

Výpis příspěvků ke štítku „přeživší“

Při požáru výškové budovy na Tchaj-wanu zemřelo 46 lidí. Desítky osob utrpěly zranění

14. října 2021 06:10
Aktualizováno

Při požáru 13patrové budovy na Tchaj-wanu ve městě Kao-siung zemřelo nejméně 46 lidí, dalších 41 osob utrpělo zranění, informovala agentura AP s odvoláním na místní úřady. Požár propukl ve 2:54 místního času (20:54 SELČ), uhasit se ho podařilo o více než čtyři hodiny později. Objektu se přezdívalo „strašidelný dům“, protože v několika nižších patrech byly již nefungující, opuštěné restaurace, karaoke kluby a kino.

Stříleli nás jako zvířata, vzpomínali přeživší na teroristický útok v klubu Bataclan

6. října 2021 22:52

Lidé, kteří přežili teroristický útok 13. listopadu 2015 v pařížském hudebním klubu Bataclan, ve středu před soudem s obviněnými z atentátů popsali, jak se vydávali za mrtvé nebo se schovávali ve skříních, aby unikli střelcům, kteří pálili do davu. Někteří svědci vypověděli, že cítili, jak na nich ulpělo maso poté, co se sebevražední atentátníci na místě odpálili.

Nečekaný nález v troskách po 11. září. Symbolicky posledním přeživším nebyl člověk

10. září 2021 13:46

Teroristické útoky al-Káidy změnily 11. září 2001 celý svět. Po nárazech dvou letadel do Světového obchodního centra v New Yorku zahynulo 2 606 lidí. Jen 18 lidí z trosek budov vyvázlo živých. Po měsíci prohledávání však objevili záchranáři v troskách jinou známku života. Hrušeň callery byla spálená a takřka mrtvá, přesto měla jednu živou větev. Strom se stal symbolem naděje.

Eitan, který přežil pád lanovky, je mimo nebezpečí. Jeho teta napsala dojemný vzkaz

6. června 2021 23:27

Na oddělení intenzivní péče strávil čtyřletý Eitan Biran, který jako jediný přežil pád lanovky u jezera Lago Maggiore, několik týdnů. Nyní ho konečně převezli na standardní lůžkové oddělení. Celou dobu o něj pečuje jeho teta Aya Biranová, která se se svým zesnulým bratrem a otcem malého chlapce rozloučila v dojemném dopise. Slíbila mu, že se o jeho syna postará.

Aljašský policista o záchranné akci: Byla už tma, vyprostili jsme jen toho živého

30. března 2021 13:05

Podle důstojníka aljašské policie Austina McDaniela byli policisté upozorněni na „zpoždění vrtulníku“ v sobotu ve 22 hodin. „Obdrželi jsme zprávu, že vrtulník mohl havarovat někde v okolí ledovce Knik, který se nachází v údolí Matanuska-Susitna,“ uvedl policista s tím, že záchranný tým byl okamžitě vyslán na místo nehody. „Našli jsme jednoho přeživšího a transportovali ho do místní nemocnice, aby mu byla poskytnuta zdravotní péče,“ uvedl v rozhovoru pro web iRozhlas.

reklama