CNN Prima News padělky

padělky

Výpis příspěvků ke štítku „padělky“

Certifikát o očkování za pár tisíc. Falšovat je měly i pracovnice očkovacího centra

4. ledna 2022 12:27

Vsetínští kriminalisté stíhají od prosince čtveřici žen, které se podle nich podílely na falšování certifikátů o absolvovaném očkování proti covidu. Dvě z nich pracovaly ve vsetínském očkovacím centru. Podle policie ženy zajistily padělaný dokument pro více než 70 lidí, na úplatcích si přišly téměř na 500 000 korun. Dvěma nyní hrozí až pětileté vězení, čtyři, respektive tři roky ve vězení mohou v případě prokázání viny a odsouzení strávit další dvě spolupachatelky.

Pražští celníci našli v Sapě desetitisíce padělaných roušek, které se zde i vyráběly

9. prosince 2020 20:12

Pražští celníci při celorepublikové kontrolní akci Rouška 2. a 3. prosince odhalili na tržnici Sapa na Praze 4 velké množství padělaných roušek. Ve skladu našli mnoho nažehlovacích nášivek nejrůznějších světových značek, jako jsou Gucci, Adidas, Nike, Louis Vuitton, Chanel, Dior nebo Apple. Zabavili téměř 65 tisíc kusů zboží, jehož hodnotu odhadli až na 18 milionů korun.

Mladík z Karviné platil za sex napodobeninami bankovek

Napodobeninami bankovek, které se používají například ve hrách, platil devatenáctiletý mladík z Karviné za sex. Bankovky, které si původně objednal k natáčení videa, poskytl i dvěma kamarádům. I oni je použili k zaplacení sexuálních služeb. Hrozí jim vězení od čtyř do osmi let.