Osobnosti reagují na invazi: Bohdalová je paralyzovaná, Mišíkovi běhá mráz po zádech

Jak se k ruské invazi na Ukrajinu staví české celebrity? Svůj názor k událostem redakci ShowTime sdělil zpěvák Vladimír Mišík či herečka Simona Stašová. Ta také prozradila postoj její maminky a herečky Jiřiny Bohdalové.

Simona Stašová je pracovně velmi zaneprázdněná a vystupuje v jednom divadelním představením za druhým. To, co se momentálně děje na Ukrajině, vnímá velmi intenzivně. „Já jenom doufám, že všechno dobře dopadne, to doufáme všichni. Mám chvilkami pocit, že čtu nějakou dějepisnou knížku. Pochmurnost je tady veliká a strach je veliký. Je to něco neuvěřitelného, co rozum nebere,“ popsala své pocity Stašová.

„Myslím si, že by bylo fajn, kdybychom dál žili normální život, příjemný a s vědomím, že tady nejsme napořád. Bože můj, je neuvěřitelné, co někteří lidé mají v hlavě, jako že tady budou 500 let nebo co. Vždyť jsme tady všichni na návštěvě a měli bychom si to užít,“ má jasno herečka.

Paralyzovaná Bohdalová

Stašová situaci také řeší s maminkou, herečkou Jiřinou Bohdalovou. „Máma je úplně paralyzovaná. Nikdo to nečekal,“ dodala Stašová.

Invazi na Ukrajinu sleduje denně i zpěvák Vladimír Mišík. „Rusové nás okupovali a byli tady 30 let, takže zkušenost je to docela dramatická a s nástupem ještě dramatičtějšího komunismu, ale že by byla válka v Evropě, to se přiznám, to jsem si představit nedovedl. Furt jsem doufal, že jsou ti dotyční rozumní a že se do sebe nepustí, ale jak jde vidět, v Kremlu sedí člověk, kterému je to úplně jedno. Prostě hrůza,“ řekl Mišík.

„Mně běhá mráz po zádech, protože i v roce 1968 začala řada lidí prchat a pamatuji si, že i Rakousko a Německo československé imigranty přijímaly, pomáhaly jim,“ zavzpomínal zpěvák.

Tagy: