reklama

Sledujte ŽIVĚ: Nový ministr, nová opatření. Roman Prymula v duelu s Vlastimilem Válkem

Nový ministr, nová nařízení. Co nás čeká dál? Hosty Partie jsou ministr zdravotnictví Roman Prymula a poslanec TOP 09 Vlastimil Válek. Partie Terezie Tománkové na Primě a CNN Prima NEWS začíná v neděli v 11 hodin.

reklama

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na pátečním brífinku k průběžnému hodnocení vývoje epidemie COVID-19 uvedl, že příští týden budou vydána další opatření omezující shromažďování, dotknou se hlavně volnočasových aktivit. Jak konkrétně budou definována? Nejen na to se zeptá Terezie Tománková v nedělní Partii.

K tématu

Česko se na semaforu začíná barvit dominantně do oranžové

Na grafu ministr zdravotnictví při pátečním brífinku ukázal, že Česká republika se na semaforu začíná barvit naprosto dominantně do oranžové barvy. Také vysvětlil, proč byla omezená výuka vysokých škol. Vysokoškoláci by podle Prymuly rozvezli koronavirus do dalších regionů.

I pro seniory je v Praze riziko nákazy vysoké. „Podíl pacientů v rizikové skupině 65 plus narůstá, nárůst je téměř dvě stě procent. Nedaří se dotrasovat původní zdroj a dochází ke komunitnímu šíření,“ popsal Prymula.

Také uvedl, že dochází k navýšení počtu osob na call centrech ze 600 na 850. Pomoc podle něj nabídlo letiště, skupina ČEZ i další instituce. „Chceme, aby každý, kdo bude pozitivní, tu informaci obdržel. Do 48 hodin by se každý člověk měl dozvědět výsledek testu, to tady předtím nebylo,“ upřesnil.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama