reklama

Sledujte ŽIVĚ: Nový ministr, nová opatření. Roman Prymula v duelu s Vlastimilem Válkem

Nový ministr, nová nařízení. Co nás čeká dál? Hosty Partie jsou ministr zdravotnictví Roman Prymula a poslanec TOP 09 Vlastimil Válek. Partie Terezie Tománkové na Primě a CNN Prima NEWS začíná v neděli v 11 hodin.

reklama

Ministr zdravotnictví Roman Prymula na pátečním brífinku k průběžnému hodnocení vývoje epidemie COVID-19 uvedl, že příští týden budou vydána další opatření omezující shromažďování, dotknou se hlavně volnočasových aktivit. Jak konkrétně budou definována? Nejen na to se zeptá Terezie Tománková v nedělní Partii.

K tématu

Česko se na semaforu začíná barvit dominantně do oranžové

Na grafu ministr zdravotnictví při pátečním brífinku ukázal, že Česká republika se na semaforu začíná barvit naprosto dominantně do oranžové barvy. Také vysvětlil, proč byla omezená výuka vysokých škol. Vysokoškoláci by podle Prymuly rozvezli koronavirus do dalších regionů.

I pro seniory je v Praze riziko nákazy vysoké. „Podíl pacientů v rizikové skupině 65 plus narůstá, nárůst je téměř dvě stě procent. Nedaří se dotrasovat původní zdroj a dochází ke komunitnímu šíření,“ popsal Prymula.

Také uvedl, že dochází k navýšení počtu osob na call centrech ze 600 na 850. Pomoc podle něj nabídlo letiště, skupina ČEZ i další instituce. „Chceme, aby každý, kdo bude pozitivní, tu informaci obdržel. Do 48 hodin by se každý člověk měl dozvědět výsledek testu, to tady předtím nebylo,“ upřesnil.

Další hlavní zprávy

Vladimir Putin

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Putin: Kyberútoky k dnešnímu světu patří. Navalnyj je zločinec a extremista

Kybernetické útoky k dnešnímu světu patří a musíme si na ně zvyknout, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po schůzce se svým americkým protějškem Joem Bidenem. Ruská hlava státu dodala, že většina kyberútoků pochází právě z USA, nikoliv z Ruska, jak je podle něj často interpretováno. Putin se po summitu opřel i do předáka ruské opozice Alexeje Navalného, kterého označil za několikrát odsouzeného zločince a extremistu.

Adam Vojtěch

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času

Česko čeká nárůst případů indické mutace jako ve Velké Británii, varoval ve středu ve Sněmovně ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Nechce proto unáhleně rozvolňovat protikoronavirová opatření. Reagoval tak na to, že šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura navrhoval jednání o zrušení stavu pandemické pohotovosti. Nelíbí se mu, že vláda zavádí opatření protiprávně.

Školy na Benešovsku ochromila norovirová infekce. Nakazily se desítky dětí
Vymodlená holčička Adina Mandlová: Herečka byla kvůli matčinu milenci roky frigidní
reklama
reklama
Klaus: Piráti jsou nejextrémnější levicová strana. Novodobí komunisté

360°

Domácí zpravodajství

Zeman vypovídal u soudu. Jednání narušil muž, vtrhl do síně a hlasitě křičel
Bílá reaguje na Soukupa kvůli albu: Nechápu to. Řekla jsem ne, ale on to stejně udělal
Novavax se již brzy přidá do rodiny schválených vakcín v EU, předpovídá Jourová
Další články
reklama
reklama