reklama

Rostou počty zemřelých, varoval Prymula. Nová pravidla dopadnou i na kadeřnictví

Restaurace, bary a hospody budou muset následující dva týdny zavírat už ve 22 hodin večer. Na středeční tiskové konferenci to potvrdil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Zpřísněná opatření mají platit od čtvrtka.

reklama

Prymula rozdělil opatření do dvou balíků. První se týká shromažďování na hromadných akcích. Počet diváků na venkovních sportovních akcích se omezí na 2 000, na vnitřních na 1 000. Venkovní akce na stání se budou moci konat pouze do účasti 50 osob. Dále bude platit zákaz vnitřních akcí na stání pro více než 10 lidí.

K tématu

Druhý balík nařízení se týká provozoven. Hospody, restaurace a bary budou muset zavírat ve 22 hodin. „Ten důvod je jasný. Je to otázka nejrizikovějších aktivit. Opatření není tak tvrdé, jak se prezentovalo, chceme to přijmout jen na nejnutnější dobu, je tam limit 14 dnů. Potřebujeme snížit počty, které tu jsou,“ uvedl Prymula.

Opatření i pro kadeřnictví

Opatření budou platit i pro další provozovny, jako jsou kadeřnictví a holičství. Nebudou však muset být zavřená. „Musí být k dispozici dezinfekce. Pokud má kadeřník příznaky onemocnění, neměl by vykonávat svoji činnost,“ nastínil Prymula.

K dalšímu omezení výuky ve školách zatím ministerstvo nepřistoupilo. Pode Prymuly zatím nepřichází příliš v úvahu uzavření prvního stupně základních škol.

Prymula několikrát zdůraznil, že opatření nejsou tak přísná jako v jiných evropských zemích. „Opatření nejsou tak restriktivní, že by znemožňovala konat sportovní a kulturní aktivity. Hromadné akce jsou v řadě zemí zakázány minimálně do konce roku. Ve Velké Británii se může shromažďovat maximálně šest osob,“ prohlásil ministr.

Podle Prymuly narůstají hospitalizace v nemocnicích. „Narůstají počty zemřelých. Nikomu z nás to nepůsobí radost,“ řekl ministr.

K tématu

Tagy: Roman Prymula vláda koronavirus COVID-19 koronavirová opatření ministr zdravotnicví

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama