CNN Prima News patolog

patolog

Výpis příspěvků ke štítku „patolog“

Uznávaný lékař zkolaboval při běhání, pomoc měl na dosah. Ani kamarádi už ho nezachránili

8. července 2022 21:47

V sobotu 2. července zemřel celosvětově uznávaný odborník na ledvinové nádory Ondřej Hes. Bylo mu 53 let. Věnoval se také ekologii a ochraně přírody. Ve středu 29. června si šel dle svého zvyku zaběhat, nedaleko Fakultní nemocnice v Plzni, kde celý život působil, ho ale postihla mozková příhoda. Záchranáři už mu nedokázali pomoci.

Ztuhlé a zničené. Španělští patologové pomohli pochopit, co dělá covid s plícemi

15. prosince 2020 18:53

Když se letos začala šířit koronavirová infekce, nebylo o nemoci mnoho známo. Jedním z mála způsobů, jak se dalo o chorobě získat vícero informací, byla pitva. Zkraje pandemie se této práce zhostilo několik patologů v márnicích, v čele s těmi španělskými, informovala agentura AP s tím, že lékaře zaskočila zvláštní kombinace symptomů.

Přibývá lidí, kteří podlehnou koronaviru doma. Dosud umírali hlavně hospitalizovaní

5. listopadu 2020 23:24

Lidé, kteří zemřou s koronavirem, ve většině případů stráví své poslední dny v nemocnici. Lékaři z brněnské Fakultní nemocnice U svaté Anny ale upozorňují, že se zvyšuje počet lidí, kteří podlehnou covidovému zápalu plic doma. Testy ve středu potvrdily nejvyšší denní přírůstek lidí s covidem od začátku epidemie. Za středu to bylo 15 729 případů.

Pytle s mrtvými s koronavirem ve sklepení sibiřské nemocnice. Nestíháme, chybějí patologové

23. října 2020 21:55
Aktualizováno

Rozruch na internetu i v ruských celostátních médiích vyvolaly záběry zachycují pytle s mrtvými ve sklepení „koronavirové“ nemocnice v Barnaulu, západosibiřském městě s asi 630 tisíci obyvateli. Místní úřady vysvětlily nahromadění těl tím, že nemocnici „v podmínkách rostoucí úmrtnosti na koronavirus chybějí patologové“, uvedl list Kommersant.