reklama

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno

Policisté stále tápou v případu neznámého muže, jehož ostatky se našly v roce 2014 v Kladrubech na Rokycansku. S žádostí o pomoc se znovu obrátili na veřejnost a zveřejnili skici jeho pravděpodobné podoby. Lidé policii upozornili, že by mohlo jít o Lamberta Krejčíře, otce podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v Jihoafrické republice na 35 let do vězení.

reklama

Kriminalisté si nechali vypracovat znalecký posudek, který ukazuje přibližnou podobu neznámého muže. „Na přiložených obrázcích je vystihnuta možná podoba muže, která je záměrně vypracována jak bez vlasů, tak i s vlasy, neboť k tomu ani k postavě dotyčného nejsou žádná relevantní vodítka,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Zároveň policisté upozornili, že tři zveřejněné kresby se nemusí se skutečností shodovat ve všech detailech. „Vytvořená rekonstrukce obličeje je přibližnou podobou, která by měla skutečnému stavu odpovídat především umístěním a vzájemnou proporcí obličejových prvků. Provedená rekonstrukce odpovídá padesátiletému jedinci,“ doplnila Kroftová.

Zuby jako poznávací znamení

Ze znaleckých posudků vyplývá, že by mělo jít o muže větší hmotnosti vysokého okolo 177 centimetrů. Poznávacím znamením mohou být zuby.

„Z popisu chrupu dolní čelisti bylo zjištěno, že je 7 (mezičlen) vpravo i vlevo tvořena korunkou ze žlutého kovu, která je vsazena mezi 6 a 8, kdy 8 tvoří celoplášťová korunka ze žlutého kovu. Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit,“ popsala mluvčí.

Nedaleko kosterních pozůstatků policisté před lety našli také šusťákovou bundu značky Napapirji (výrobce Kingfield, velikost 50, modré barvy, horní část zad šedé barvy), pánské boxerky značky EsPacE (šedé barvy s červenými proužky), pánské koženkové pantofle značky Björndal se 3 přezkami (hnědé barvy, velikost asi 44), pánské brýle tyrkysové barvy s označením D. D. Hamilton a červený vysouvací odlamovací nůž.

Identitu nalezeného muže se ani po sedmi letech nepodařilo určit, proto policie znovu žádá občany o pomoc. Ti, kdo ho na skicách poznají nebo mohou jakoukoliv informací přispět k posunu ve vyšetřovaní, by měli kontaktovat policii na tísňové lince 158 nebo se přímo obrátit na kriminalisty Územního odboru Rokycany na telefonu 974 335 903.

Nápadná podoba s Lambertem Krejčířem

Lidé se policii začali ozývat s tím, že si všimli nápadné podoby kreseb s pohřešovaným Lambertem Krejčířem. Upozornil na to web Plzeňská drbna, stejně jako na několik dalších indicií, které naznačují, že by neznámou osobou mohl být otec Radovana Krejčíře, který zmizel za nevyjasněných okolností v roce 2002. Podle jedné z tehdejších verzí měl být unesen. Některá média spekulovala, že mohl zemřít v kufru auta únosců na infarkt. Jeho tělo se však nikdy nenašlo.

Důvodem měly být peníze, přičemž kriminalisté pracovali i s možností, že za únosem stál příbramský podnikatel a fotbalový boss Jaroslav Starka spolu s Vlastimilem Spěvákem, který byl považován za krále podsvětí. Starka dlužil Krejčířovi 67 milionů korun. Dvojice skončila na tři měsíce ve vazbě, podezření se ale nepotvrdilo a policie po čtyřech letech jejich stíhání zrušila.

Podle popisu v policejní databázi pohřešovaných osob, kde Lambert Krejčíř zůstává od roku 2002, byl vysoký asi 174 centimetrů a měl střední postavu. V době, kdy zmizel, mu bylo 56 let. To by odpovídalo znaleckým posudkům vypracovaným na základě nalezených ostatků.

Vzhledem k řadě značkových věcí, které zřejmě patřily mrtvému muži, lze navíc odhadovat, že o peníze neměl nouzi, což byl rovněž Krejčířův případ. Místo nálezu ostatků v lesním porostu u Kladrub na Rokycansku leží pak necelých 60 kilometrů od Příbrami, odkud jsou oba muži, kteří dříve figurovali na seznamu osob podezřelých z únosu Lamberta Krejčíře.

Policisté se ke spekulacím o identitě nalezeného muže zatím nevyjádřili.

Tagy:

Hlavní zprávy

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog
Volby 2021

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog

Plán předsedy ČSSD Jana Hamáčka pokutovat majitele neobsazených bytů je podle politologa Lukáše Valeše jen předvolebním plácnutím do vody. S komentátory Miroslavem Koreckým z MF DNES a Martinem Schmarczem z Info.cz se ale shodli, že bydlení je klasické sociálnědemokratické téma. Problém podle nich je, že ČSSD za posledních osm let ve vládě jen slibovala, od činů ale zůstala daleko.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama

Domácí zpravodajství

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

Maláčová se narodila jako 50letá žena, Fiala je zoufale necharismatický, míní novináři

ČSSD bojuje o to, aby se ve volbách do Poslanecké sněmovny dostala přes kritickou hranici pěti procent. Pomoci jim má i pořad Hustá dvojka, ve kterém vystupuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a její kolega Matěj Stropnický. „Maláčová může fungovat na starší lidi, narodila se jako padesátiletá žena. Stropnický pak odvádí mnohem lepší práci, než když byl u Zelených,“ okomentoval dvojici šéfredaktor Mladé fronty Dnes Jaroslav Plesl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Babiš: Opozice ohrozila životy našich občanů. Kde berete tu drzost? reagoval Rakušan

Ostrý střet vyvolala debata o pandemickém zákoně, který schválila v tomto roce Poslanecká sněmovna. „Opozice udělala všechno, aby nám zazdila prodloužení nouzového stavu. Ohrozila životy našich občanů,“ řekl premiér Andrej Babiš v pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. „Že máte drzost tohle říct. Máte na podrážce otisk bílého kříže,“ kontroval předseda hnutí STAN Vít Rakušan.

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

reklama