reklama

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno

/ fotografií

Policisté stále tápou v případu neznámého muže, jehož ostatky se našly v roce 2014 v Kladrubech na Rokycansku. S žádostí o pomoc se znovu obrátili na veřejnost a zveřejnili skici jeho pravděpodobné podoby. Lidé policii upozornili, že by mohlo jít o Lamberta Krejčíře, otce podnikatele Radovana Krejčíře, odsouzeného v Jihoafrické republice na 35 let do vězení.

reklama

Kriminalisté si nechali vypracovat znalecký posudek, který ukazuje přibližnou podobu neznámého muže. „Na přiložených obrázcích je vystihnuta možná podoba muže, která je záměrně vypracována jak bez vlasů, tak i s vlasy, neboť k tomu ani k postavě dotyčného nejsou žádná relevantní vodítka,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

K tématu

Zároveň policisté upozornili, že tři zveřejněné kresby se nemusí se skutečností shodovat ve všech detailech. „Vytvořená rekonstrukce obličeje je přibližnou podobou, která by měla skutečnému stavu odpovídat především umístěním a vzájemnou proporcí obličejových prvků. Provedená rekonstrukce odpovídá padesátiletému jedinci,“ doplnila Kroftová.

Zuby jako poznávací znamení

Ze znaleckých posudků vyplývá, že by mělo jít o muže větší hmotnosti vysokého okolo 177 centimetrů. Poznávacím znamením mohou být zuby.

„Z popisu chrupu dolní čelisti bylo zjištěno, že je 7 (mezičlen) vpravo i vlevo tvořena korunkou ze žlutého kovu, která je vsazena mezi 6 a 8, kdy 8 tvoří celoplášťová korunka ze žlutého kovu. Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit,“ popsala mluvčí.

Nedaleko kosterních pozůstatků policisté před lety našli také šusťákovou bundu značky Napapirji (výrobce Kingfield, velikost 50, modré barvy, horní část zad šedé barvy), pánské boxerky značky EsPacE (šedé barvy s červenými proužky), pánské koženkové pantofle značky Björndal se 3 přezkami (hnědé barvy, velikost asi 44), pánské brýle tyrkysové barvy s označením D. D. Hamilton a červený vysouvací odlamovací nůž.

K tématu

Identitu nalezeného muže se ani po sedmi letech nepodařilo určit, proto policie znovu žádá občany o pomoc. Ti, kdo ho na skicách poznají nebo mohou jakoukoliv informací přispět k posunu ve vyšetřovaní, by měli kontaktovat policii na tísňové lince 158 nebo se přímo obrátit na kriminalisty Územního odboru Rokycany na telefonu 974 335 903.

Nápadná podoba s Lambertem Krejčířem

Lidé se policii začali ozývat s tím, že si všimli nápadné podoby kreseb s pohřešovaným Lambertem Krejčířem. Upozornil na to web Plzeňská drbna, stejně jako na několik dalších indicií, které naznačují, že by neznámou osobou mohl být otec Radovana Krejčíře, který zmizel za nevyjasněných okolností v roce 2002. Podle jedné z tehdejších verzí měl být unesen. Některá média spekulovala, že mohl zemřít v kufru auta únosců na infarkt. Jeho tělo se však nikdy nenašlo.

Důvodem měly být peníze, přičemž kriminalisté pracovali i s možností, že za únosem stál příbramský podnikatel a fotbalový boss Jaroslav Starka spolu s Vlastimilem Spěvákem, který byl považován za krále podsvětí. Starka dlužil Krejčířovi 67 milionů korun. Dvojice skončila na tři měsíce ve vazbě, podezření se ale nepotvrdilo a policie po čtyřech letech jejich stíhání zrušila.

Podle popisu v policejní databázi pohřešovaných osob, kde Lambert Krejčíř zůstává od roku 2002, byl vysoký asi 174 centimetrů a měl střední postavu. V době, kdy zmizel, mu bylo 56 let. To by odpovídalo znaleckým posudkům vypracovaným na základě nalezených ostatků.

Vzhledem k řadě značkových věcí, které zřejmě patřily mrtvému muži, lze navíc odhadovat, že o peníze neměl nouzi, což byl rovněž Krejčířův případ. Místo nálezu ostatků v lesním porostu u Kladrub na Rokycansku leží pak necelých 60 kilometrů od Příbrami, odkud jsou oba muži, kteří dříve figurovali na seznamu osob podezřelých z únosu Lamberta Krejčíře.

Policisté se ke spekulacím o identitě nalezeného muže zatím nevyjádřili.

Policejní rekonstrukce přibližné podoby muže dosud neznámé totožnosti a fotografie Lamberta Krejčíře
Policejní rekonstrukce přibližné podoby muže dosud neznámé totožnosti a fotografie Lamberta Krejčíře
Zdroj: Policie ČR

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Od 1. července nastane velké rozvolnění, které bude v lecčem přívětivější, než byly podmínky loni v létě. Ministři Adam Vojtěch (za ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) představili nové podmínky na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády. Týká se především kultury a společenského života. Jaká nová pravidla budou od 1. července platit? A co se mění už v úterý?

reklama
reklama
Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Piráti stále ve vedení, Přísaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama