CNN Prima News Pavel Bém

Pavel Bém

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Bém“

Lobbista Janoušek opustil brány Ruzyně. Soud ho propustil předčasně z vězení

Aktualizováno

Lobbista Roman Janoušek v úterý odpoledne opustil ruzyňskou věznici. Odpykal si zhruba polovinu z trestu 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. Obvodní soud sice Janouškovu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil, pražský městský soud ale v úterý vyhověl jeho stížnosti. Janoušek měl výkon trestu opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů. Do vězení se vrátil loni v červenci.

Psychedelika jako droga? Odborníci volají po změně zákona. Komplikuje nám to výzkum, říkají

O omamném nápoji z lian ayahuasca jste určitě slyšeli. Využívá se tradičně v latinské Americe, například v Peru slouží k léčbě závislostí. V mnoha případech ovšem obsahuje látku DMT, která je v Česku spolu s dalšími psychedeliky na seznamu takzvaných „zakázaných látek”. Podle nadačního fondu pro výzkum psychedelik PSYRES je ovšem stávající legislativa zastaralá a komplikuje výzkum těchto látek. Někteří odborníci proto volají po změně zákona.

Bém: Ideálního primátora v žádné straně nevidím. Spor cyklistů a motoristů je absurdní

Do komunálních voleb v Česku zbývá necelý měsíc a tradičně velmi sledovanými budou výsledky v Praze. Bývalý primátor hlavního města za ODS Pavel Bém v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že silného kandidáta na nového primátora, jakého by si přál, mezi stranami nevidí. Podotkl, že další vedení Prahy se musí zaměřit hlavně na infrastrukturu a spor mezi cyklisty a motoristy označil za absurdní.

Janoušek zůstává ve vězení. Státní zástupce zpochybnil jeho sebereflexi a polepšení

Podnikatel Roman Janoušek zůstává ve vězení. Soud v úterý nevyhověl jeho žádosti o podmíněné propuštění z výkonu trestu, který si lobbista odpykává za dopravní nehodu spáchanou pod vlivem alkoholu. Podle soudce se zatím dostatečně nepolepšil. Muž, který byl v minulosti označován za šedou eminenci pražské politiky, má možnost si proti rozhodnutí podat stížnost. Z trestu v délce 4,5 roku si zatím odpykal přes polovinu.

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Bém: Dostavba Pražského okruhu je v nedohlednu. Chybí odvaha a politická tvrdost

Pražané se dostavby Pražského okruhu zřejmě jen tak nedočkají, v pořadu 360° to prohlásil bývalý primátor Pavel Bém. Vysvětlil také, proč se zpozdila výstavba nové trasy metra D. Společně se současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli, že k prosazování významných staveb potřebuje mít nejvyšší činitel v zastupitelstvu především odvahu a politickou sílu.

Sledujte ŽIVĚ 360°: Co s dopravní situací v Praze? Diskutují Hřib, Krnáčová a Bém

Řidiči v Praze denně stojí v kolonách a změna k lepšímu je v nedohlednu. V létě je navíc celé centrum již tradičně rozkopané, takže se z jednoho konce na druhý jen tak nedostanete. Aby toho nebylo málo, na některé části centra se má vztahovat placení mýta. A to není zdaleka vše, co Prahu v dopravě trápí. Proč se to dlouhodobě nedaří řešit? Na to se budou snažit najít odpověď současný i minulí primátoři v pořadu 360°.