reklama
CNN Prima News Pavel Bém

Pavel Bém

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Bém“

Bém: Dostavba Pražského okruhu je v nedohlednu. Chybí odvaha a politická tvrdost

Pražané se dostavby Pražského okruhu zřejmě jen tak nedočkají, v pořadu 360° to prohlásil bývalý primátor Pavel Bém. Vysvětlil také, proč se zpozdila výstavba nové trasy metra D. Společně se současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli, že k prosazování významných staveb potřebuje mít nejvyšší činitel v zastupitelstvu především odvahu a politickou sílu.

Sledujte ŽIVĚ 360°: Co s dopravní situací v Praze? Diskutují Hřib, Krnáčová a Bém

Řidiči v Praze denně stojí v kolonách a změna k lepšímu je v nedohlednu. V létě je navíc celé centrum již tradičně rozkopané, takže se z jednoho konce na druhý jen tak nedostanete. Aby toho nebylo málo, na některé části centra se má vztahovat placení mýta. A to není zdaleka vše, co Prahu v dopravě trápí. Proč se to dlouhodobě nedaří řešit? Na to se budou snažit najít odpověď současný i minulí primátoři v pořadu 360°.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli

Pavel Bém coby primátor zanechal velmi hlubokou stopu v historii Prahy. Proslul projekty jako je tunel Blanka či karta Opencard, které však nejsou většinou bezvýhradně přijímány. Dnešní politici podle něj na takové věci nemají odvahu a charismatičtí lídři skoro vymřeli, řekl Bém v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podělil se i o své zážitky z horolezectví a zkušenosti s nejsilnějším halucinogenem světa.

Bém: Pokud někdo hovoří o SPOLU jako o sjednocené pravici, je šiřitelem hoaxů

Jak bývalý primátor Prahy a někdejší vlivný člen ODS vzpomíná na dobu, kdy aktivně působil ve vrcholné politice? Proč se domnívá, že COVID-19 je uměle, lidskou rukou vytvořený virus, který způsobil změny v lidském myšlení i chování a stal se nástrojem změny společenského systému na této planetě? A jak s odstupem let komentuje skandály, které se za jeho vládnutí odehrály na pražském magistrátu, a napojení na kontroverzního lobbistu Romana Janouška?

Problémová Blanka slaví pět let. Do předraženého tunelu zatékalo a otevřel se zpožděním

Už pět let mohou pražští řidiči jezdit největší dokončenou podzemní stavbou v České republice. Výstavbu tunelového komplexu Blanka, který se veřejnosti otevřel 19. září 2015, ale provázely patálie v podobě časového skluzu a více než dvacetimiliardového navýšení rozpočtu. S realizací původně nesouhlasili ani obyvatelé hlavního města. Dnes si lze pohyb autem po metropoli bez sítě podzemních tunelů jen těžko představit.

reklama