CNN Prima News Pavel Bém

Pavel Bém

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Bém“

Bém: Ideálního primátora v žádné straně nevidím. Spor cyklistů a motoristů je absurdní

19. srpna 2022 23:58

Do komunálních voleb v Česku zbývá necelý měsíc a tradičně velmi sledovanými budou výsledky v Praze. Bývalý primátor hlavního města za ODS Pavel Bém v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že silného kandidáta na nového primátora, jakého by si přál, mezi stranami nevidí. Podotkl, že další vedení Prahy se musí zaměřit hlavně na infrastrukturu a spor mezi cyklisty a motoristy označil za absurdní.

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

30. listopadu 2021 14:58

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Bém: Dostavba Pražského okruhu je v nedohlednu. Chybí odvaha a politická tvrdost

22. června 2021 21:02

Pražané se dostavby Pražského okruhu zřejmě jen tak nedočkají, v pořadu 360° to prohlásil bývalý primátor Pavel Bém. Vysvětlil také, proč se zpozdila výstavba nové trasy metra D. Společně se současným primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se shodli, že k prosazování významných staveb potřebuje mít nejvyšší činitel v zastupitelstvu především odvahu a politickou sílu.

Sledujte ŽIVĚ 360°: Co s dopravní situací v Praze? Diskutují Hřib, Krnáčová a Bém

22. června 2021 19:35

Řidiči v Praze denně stojí v kolonách a změna k lepšímu je v nedohlednu. V létě je navíc celé centrum již tradičně rozkopané, takže se z jednoho konce na druhý jen tak nedostanete. Aby toho nebylo málo, na některé části centra se má vztahovat placení mýta. A to není zdaleka vše, co Prahu v dopravě trápí. Proč se to dlouhodobě nedaří řešit? Na to se budou snažit najít odpověď současný i minulí primátoři v pořadu 360°.

Kasl: Výstavba v Praze se zpomalila. Bém byl hyperaktivní, Krnáčová nepostavila nic

10. května 2021 14:49

Bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl má za to, že se od dob jeho vlády nad městem velmi zpomalila realizace velkých stavebních projektů. Pavel Bém byl v tomto ohledu sice až hyperaktivní, ale například Adriana Krnáčová podle něj nepostavila zhola nic, pouze otevřela léta budovaný tunel Blanka. Kasl to řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli

7. května 2021 19:39

Pavel Bém coby primátor zanechal velmi hlubokou stopu v historii Prahy. Proslul projekty jako je tunel Blanka či karta Opencard, které však nejsou většinou bezvýhradně přijímány. Dnešní politici podle něj na takové věci nemají odvahu a charismatičtí lídři skoro vymřeli, řekl Bém v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podělil se i o své zážitky z horolezectví a zkušenosti s nejsilnějším halucinogenem světa.

Bém: Pokud někdo hovoří o SPOLU jako o sjednocené pravici, je šiřitelem hoaxů

5. dubna 2021 06:39

Jak bývalý primátor Prahy a někdejší vlivný člen ODS vzpomíná na dobu, kdy aktivně působil ve vrcholné politice? Proč se domnívá, že COVID-19 je uměle, lidskou rukou vytvořený virus, který způsobil změny v lidském myšlení i chování a stal se nástrojem změny společenského systému na této planetě? A jak s odstupem let komentuje skandály, které se za jeho vládnutí odehrály na pražském magistrátu, a napojení na kontroverzního lobbistu Romana Janouška?

Soud zastavil stíhání Víta Bárty za únik odposlechů. Jeho vina se neprokázala

10. prosince 2020 19:37

Soud zastavil trestní stíhání bývalého předsedy Věcí veřejných Víta Bárty a policisty Jana Petržílka v kauze úniku odposlechů někdejšího pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Na posun v případu ve čtvrtek upozornil server Česká justice. Mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci sdělila, že informaci prozatím potvrdit nemůže.

Problémová Blanka slaví pět let. Do předraženého tunelu zatékalo a otevřel se zpožděním

19. září 2020 16:01

Už pět let mohou pražští řidiči jezdit největší dokončenou podzemní stavbou v České republice. Výstavbu tunelového komplexu Blanka, který se veřejnosti otevřel 19. září 2015, ale provázely patálie v podobě časového skluzu a více než dvacetimiliardového navýšení rozpočtu. S realizací původně nesouhlasili ani obyvatelé hlavního města. Dnes si lze pohyb autem po metropoli bez sítě podzemních tunelů jen těžko představit.