reklama
CNN Prima News Pavel Blažek

Pavel Blažek

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Blažek“

Prezident je ve formě, zemanovsky mi poradil, řekl Blažek. Vyšetřování kvůli korupci odmítl

1. prosince 2021 13:02

Kandidát na ministra spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) po středečním jednání s prezidentem Milošem Zemanem odmítl, že by byl vyšetřován kvůli korupci či manipulacím s městským majetkem v Brně. O tom, že policie Blažka podezírá, psaly tento týden web Aktuálně.cz a deník Hospodářské noviny (HN). Prezident poslanci ODS poradil, aby se nenechal novináři udolat, doplnil Blažek. Za priority resortu považuje řešení situace soudních znalců či novelu zákona o státním zastupitelství.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

29. listopadu 2021 13:19

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

PŘEHLEDNĚ: Nejžhavější kandidáti na ministry. Jak bude vypadat vláda Petra Fialy

3. listopadu 2021 19:38

Jednání koalic Spolu a PirSTAN o vládě se po úterní dvanáctihodinové schůzi posunula kupředu. Nový kabinet by měl mít 18 členů, z nichž šest postů včetně premiéra připadne ODS, tři lidovcům a dva TOP 09. Zbylých sedm míst si rozdělí Piráti a Starostové, pravděpodobně poměrem čtyři křesla pro STAN a tři pro Piráty. I když konkrétní personální zastoupení zatím lídři koalic nechtějí prozradit, redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací a spekulací odhadla, jak by mohla nová vláda vypadat.

VOLBY 2021: Dovede Fiala Spolu k vítězství? Koalice nabízí řadu exministrů i Okamuru

7. října 2021 15:37

ODS se pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny rozhodla vytvořit středopravou koalici s dalšími partajemi. Spojenectvím s KDU-ČSL a TOP 09 vzniklo uskupení nazvané Spolu, které se v posledních průzkumech dotahuje na vedoucí hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Hlavní lídr koalice a šéf ODS Petr Fiala usiluje o to, aby nahradil Babiše v čele vlády. Kromě toho Spolu nabízí hned několik bývalých ministrů, výrazných politiků a mimo jiné i Okamuru. Samozřejmě nejde o známého předsedu SPD Tomia, ale o jeho staršího bratra Hayata.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

5. ledna 2021 14:29

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

Policie znovu zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Byla tam i loni

10. srpna 2020 10:42
Aktualizováno

Policie zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Informaci Hospodářských novin potvrdila mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Podle ní ale nelze sdělovat bližší informace. Radnice má vyvěšené upozornění, že je zavřený odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Policie zasahovala na radnici už loni v březnu kvůli možné korupci. Ve vazbě skončil mimo jiné tehdejší radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO).

reklama