CNN Prima News Pavel Blažek

Pavel Blažek

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Blažek“

Oznamovatelé protiprávní činnosti budou chráněni. Zákon již schválila vláda, potvrdil Blažek

23. listopadu 2022 13:44

Vláda schválila návrh zákona o ochraně oznamovatelů protiprávní činnosti. Po středečním jednání kabinetu to oznámil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Navzdory názoru kritiků, mezi které patřili i koaliční Piráti, nemá zákon platit pro přestupky ani anonymní oznámení. Podle Blažka to neznamená, že by se zaměstnavatelé anonymními oznámeními neměli zabývat.

Komentátor se pustil do vlády. Byl jsem v šoku, že na Babiše reagovala vtípky

1. listopadu 2022 19:14

Vládní koalice SPOLU v říjnu oznámila, že svého kandidáta do prezidentských voleb nepostaví, podpořila jen trojici jmen. Bez svého zástupce jsou i Piráti a STAN. Volební výsledek ale musí být jedním ze zájmů kabinetu Petra Fialy, myslí si komentátor Martin Schmarcz, který byl v šoku z toho, že vládní politici komentovali Babišovu kandidaturu vtípky a siláckými výroky na sociálních sítích. „Vláda musí najít způsob, jak se do toho zapojit,“ nabádal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Blažek: Pokud lidé vládě nerozumí, je to naše chyba. Měli dlouho pocit, že věci neřešíme

12. října 2022 05:20

Venkov se názorově stále více vzdaluje od velkých měst a vláda navíc selhává v komunikaci s lidmi. Ti pak mají pocit, že se kabinet nezabývá jejich problémy. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Mluví i o prezidentu Zemanovi či o tom, jak během studentských let poznal Petra Fialu. Vyjádřil se také k brněnské kauze kolem přidělování bytů a svému vztahu s obviněným Otakarem Bradáčem.

Dvě hodiny debaty o bitvě u Stalingradu. Blažek popsal, jak se stal spojkou ODS na Hrad

11. října 2022 05:19

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) je považován za spojku vlády premiéra Petra Fialy (ODS) na prezidenta Miloše Zemana. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS, který vyjde v příštích dnech, popsal, jak korektní vztahy s hlavou státu vybudoval. Blažek tvrdí, že oba spojuje láska k historii a zřejmě proto si jej přímo sám Zeman jako spojku do Strakovy akademie vybral. Přesto ministr varoval, že se dobré vztahy s prezidentem mohou kdykoliv zhatit.

Fiala k možné korupci v Brně: Pokud se bude týkat politiků ODS, budeme to řešit

4. října 2022 13:29

Pokud se prokáže, že se kauza týká politiků ODS, bude to strana řešit, řekl v úterý na tiskové konferenci premiér a šéf ODS Petr Fiala o zásahu policie v Brně v souvislosti s přidělováním městských bytů na radnici Brno-střed. Policie zajistila osm lidí a zasahovala u vlivného brněnského politika z ODS Otakara Bradáče, podle webu Aktuálně.cz známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Fiala dodal, že více informací ale o kauze prý zatím nemá.

Podnikatel Redl obviněný v kauze Dozimetr byl propuštěn z vazby. Zaplatil kauci

15. září 2022 13:48

Podnikatel Michal Redl obviněný v korupční kauze Dozimetr kolem pražského dopravního podniku (DPP) byl propuštěn z vazby, uvedl ve čtvrtek web Seznam Zprávy. Uplynula tříměsíční lhůta, pro kterou mohl být ve vazební věznici kvůli ovlivňování svědků. Kvůli obavě z možného útěku složil podle webu kauci. Na svobodu se již dříve dostali i vazebně stíhaní bývalý náměstek pražského primátora za STAN Petr Hlubuček a podnikatel Zakaría Nemrah.

Středula ostře k vládě: Dělá signály, těmi ale účty nezaplatíme. Co kabinetu Fialy radí?

6. září 2022 05:11

Zástupci zaměstnanců z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolávají na 8. října do Prahy na Václavské náměstí demonstraci proti drahotě. Předseda ČMKOS Josef Středula odmítá tvrzení, že by tím odbory přilévaly olej do ohně. „Jednoznačně jej ale přilívá vláda svým chováním,“ konstatoval v pořadu 360°. Zdůraznil, že vláda k řešení krize vysílá pouze signály, kterými se však účty nezaplatí.

Rozkol kvůli protivládní demonstraci: Šlo o proruskou akci? ODS se neshodne

5. září 2022 11:11

Sobotního protestu na pražském Václavském náměstí se podle policie zúčastnilo kolem 70 tisíc lidí. Ti požadovali demisi současného kabinetu. Demonstrace, na které vystoupila velmi různorodá skupina složená ze zástupců opozice, politiků z neparlamentních stran či aktivistů, bere vládní pětikoalice vážně. Například v ODS ale nepanuje jednoznačná shoda ohledně toho, do jaké míry se jednalo o „proruskou akci“ a zda je účast na této demonstraci odsouzeníhodná.