CNN Prima News Pavel Blažek

Pavel Blažek

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Blažek“

Vondráček: Fiala by měl vyměnit nafoukané a nekompetentní ministry. Jmenoval dva z nich

Premiér Petr Fiala (ODS) by měl vyměnit „nafoukané a nekompetentní ministry“. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to v neděli prohlásil stínový ministr spravedlnosti Radek Vondráček (ANO). Konkrétně jmenoval ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN) a ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Šéf resortu justice Pavel Blažek (ODS) oponoval, že si nemyslí, že by změny ve vládě byly na pořadu dne.

Sledujte Partii s Blažkem, Vondráčkem, Skopečkem a Fialou. Komentář přidal i Kalousek

Jak česká společnost zvládá změny a krizi? A jak je zvládá vláda? V první části Partii Terezie Tománkové o tom diskutovali ministr spravedlnosti Pavel Blažek z ODS a místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček. Drahé energie – strašení, nebo realita nového roku? Na tyto otázky odpovídali Jan Skopeček z ODS, Radim Fiala z SPD a exministr financí Miroslav Kalousek z TOP 09. Pořad můžete sledovat v tomto článku.

Blažek zrušil místo úředníkovi, který nahlásil korupci. Nemstil jsem se mu, tvrdí ministr

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) odmítá kritiku za to, že ve středu zrušil pozici ředitele insolvenčního odboru na svém resortu. Na postu dosud působil Jan Benýšek, který pouhý den před svým odchodem z ministerstva podal protikorupční oznámení na svého nadřízeného. Blažek uvedl, že se nikomu nemstí a Benýšek je pouze jedním z tisíců úředníků, kteří přijdou o práci kvůli plánovaným škrtům.

Léčí Nejedlého, radí Fialovi. Kdo je kardiochirurg Netuka, který může stanout v čele IKEM?

Specializuje se na operace srdce, radí na Strakově akademii a společně s bratrem Davidem patří k váženým kapacitám českého zdravotnictví. Nyní je elitní kardiochirurg Ivan Netuka horkým adeptem na ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde probíhá zuřivý boj mezi několika lékařskými skupinami. Podle deníku MF DNES patří Netuka k blízkým kontaktům Martina Nejedlého, někdejšího poradce Miloše Zemana, kvůli kterému volala veřejnost po konci ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS).

Kolaja: Piráti jsou jediná fakt liberální strana v ČR. Konzervativci se blíží krajní pravici

Piráti jsou jedinou opravdu liberální stranou na české scéně. Konzervativci se stále více blíží krajní pravici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Marcel Kolaja. Lídr Pirátů do evropských voleb 2024 a 1. místopředseda strany se kromě jiného rozmluvil o kontroverzi kolem osoby ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Zároveň popřel, že by uvnitř Pirátů panovalo nějaké větší pnutí mezi „provládní“ a „europoslaneckou“ frakcí.

Vrchní státní zastupitelství v Olomouci nově povede Radim Dragoun. Dříve šéfoval GIBS

Novým vrchním státním zástupcem v Olomouci bude Radim Dragoun, bývalý ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Do funkce ho ve čtvrtek jmenoval ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), a to s účinností od pondělí 25. září. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Dragouna na místo navrhl nejvyšší státní zástupce Igor Stříž poté, co ho doporučila pětičlenná výběrová komise.

KOMENTÁŘ: Hlasování nebylo „směroplatný“ aneb Pirátské stěhování z vlády

Petr Fiala a Pavel Blažek si po pondělním večeru mohou přestat kousat nehty. Nervy drásající pirátské referendum úderem osmé hodiny skončilo. Sice pro ústřední dvojici nedopadlo dobře, ale zaplať Bůh, že skončilo. Je tu ovšem jeden háček – jak řekla Máňa ve filmu Kulový blesk, není to směroplatný. Tahle slavná výzva 331 Pirátů je totiž bezzubá jak stoletá stařenka. A co je ještě důležitější, nikdo z vedení Pirátů ji vlastně ani prosazovat nechce...

Hraba: Piráti by měli být Blažkovi vděční. Neznamená to, že budeme mlčet, ohradil se Kolaja

Piráti by měli být ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi vděční za to, že mohou být součástí vlády. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS senátor Zdeněk Hraba (nestr.). Pirátské hlasování o Blažkově odvolání kvůli jeho setkání s lobbistou Martinem Nejdedlým vnímá pouze jako pokus o zviditelnění, na další vývoj podle něj nebude mít žádný vliv. Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) stále považuje celou kauzu za závažnou a odmítá, že by Piráti jako koaliční partneři měli mlčet.

Fiala: Blažkovu kauzu mám za vyřešenou. S Bartošem o hlasování Pirátů ještě promluvím

Premiér Petr Fiala (ODS) má kauzu setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) s lobbistou Martinem Nejedlým za uzavřenou. I když ještě promluví s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem o výsledcích víkendového hlasování jeho spolustraníků o výzvě k Blažkově odstoupení, lídři dalších vládních stran se k případu vracet nechtějí. Fiala to řekl novinářům při středeční návštěvě Loun.