CNN Prima News Pavel Vrba

Pavel Vrba

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Vrba“

Končící Karoch: Vrba byl řízek, který to brousil. Já se vždy lišil, věřím na minulé životy

8. listopadu 2022 06:21

Fotbal je pro něj mystickou záležitostí, podle toho jej v televizi 15 let spolukomentoval. Někomu se „jiný“ přístup Pavla Karocha líbil, další iritoval. Někdy však měla tahle kritika dost iracionální podobu; i kvůli tomu se nyní rozhodl pozici u mikrofonu opustit. Nudit se nebude – může se alespoň intenzivněji věnovat milovanému kreslení či duchovnu. Jak sám v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, z fotbalového prostředí vyčníval už coby hráč.

Priske na Spartě? Překvapení i v Dánsku. Nový spasitel se nebojí jít do konfliktu se šéfy

3. června 2022 07:47

Opět je to tu. Sparta angažovala nového kouče a znovu lze ze všech stran cítit obrovská očekávání. Na Letné našel domov dánský trenér Brian Priske. Zda se v Praze zdrží minimálně dva roky, jak se píše ve smlouvě, vzhledem k trenérskému kolotoči v posledních letech nelze říct. Proč by ale sázka na kapacitu ze zahraničí mohla vyjít, pro CNN Prima NEWS rozebírá novinář Victor Samuel Risage z fotbalového magazínu Tipsbladet.

Kritika fanoušků je mi hodně nepříjemná, přiznává Rosický. Bude Spartu trénovat cizinec?

31. května 2022 13:48

Další sezona bez titulu. Už osmá v řadě. Fotbalová Sparta Praha dál marně hledala způsob, jak se vrátit ke svým slavným časům. Za nepovedeným ročníkem se obsáhle při setkání s médii ohlédl sportovní ředitel klubu – a zároveň jeho hráčská ikona – Tomáš Rosický. Sám si nebyl jistý, jestli jdou letenští správným směrem. Rozebral také hledání nového trenéra a promluvil i o tom, jak těžce nese kritiku fanoušků.

Roso, odejdi. Fanoušky Sparty iritují časté vyhazovy trenérů, chtějí demisi Rosického

12. května 2022 11:01

Když to herně ani výsledkově nefunguje, vyměňte hlavního kouče. Tímto pravidlem se řídí téměř celý sportovní svět, ale některé kluby ho využívají možná až nezdravě často. V českém fotbale zejména Sparta Praha. Historicky nejúspěšnější tuzemský klub už dlouho čeká na přidání dalšího titulu do sbírky. A naposledy mistrovský půst trvající od roku 2014 odnesl Pavel Vrba. Sparťanští fanoušci ve středečním zápase se Slováckem jasně sdělili, že hlavní problém netkví v trenérovi. A že už je velmi irituje chování klubového vedení v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Evropská liga: Sparta Lyon neoloupila. Činil se Slimaní a Olympique je zatím stoprocentní

4. listopadu 2021 20:46

Ani napodruhé se Spartě Praha nepodařilo v základní skupině Evropské ligy oloupit Olympique Lyon. A na rozdíl od přestřelky na Letné, kdy francouzský tým vyhrál 4:3, se fotbalistům trenéra Pavla Vrby nepodařilo vstřelit na Parc Olympique Lyonnais ani gól. Domácí vyhráli 3:0 díky dvěma brankám alžírského útočníka Isláma Slimaního a pojišťující trefě Karla Toka Ekambiho v úplném závěru zápasu. Díky tomu mají jistý postup do play-off.

Děti jen fandily svému týmu. Musíme se ohradit, vysvětluje Hamáček předvolání velvyslance

1. října 2021 20:14

Česko se proti nařčení z rasistického chování musí ohradit, uvedl v Hlavních zprávách ministr vnitra Jan Hamáček. Podle něj šlo jen o podporu českého týmu ze strany malých sportovců. Po jarním incidentu mezi Ondřejem Kúdelou ze Slavie a záložníkem skotských Rangers Glenem Kamarou se klub i finský hráč znovu ohánějí údajným rasismem, tentokrát po zápase se Spartou.