reklama

Pavlína Wolfová o návratu na obrazovky: Jaké byly začátky a co je pro ni nejtěžší?

Po sedmnácti letech se znovu objevila na televizních obrazovkách, a jak sama říká, rozhodně nešlo o lehký návrat. Řeč je o novinářce a moderátorce diskusního pořadu 360° Pavlíně Wolfové. Jaký byl její nejúsměvnější profesní přešlap? A co na své práci považuje za nejnáročnější?

reklama

Na televizní obrazovky jste se vrátila po dlouhé době. Bylo to náročné?

Ani nevíte jak, vždyť tam byla sedmnáctiletá pauza! Celý duben jsem zkoušela a vysílala, jak se říká, „do zdi“. Byl to můj dosud nejtvrdší profesní zážitek. První dny jsem vážně chodila domů plačky, nespala jsem a chtěla jsem hodit ručník do ringu, protože jsem myslela, že to nezvládnu. Ale protože mi tady lidi drželi palce, editoři, kameramani, režiséři, nakonec vše dobře dopadlo. A jsem moc spokojená.

Takže jste zakotvila na správném místě?

Dělám fakt práci snů, protože zbožňuji řešit věci, které se dějí aktuálně, ideálně jít do studia a ještě nevědět, co se mezitím vyvine a co mi řeknou kolegové do sluchátka. Bavím se s hosty, kteří s tím mají co do činění a můžou do toho nějak zasáhnout. Já si nedokážu pro sebe představit lepší práci na světě.

Zasmála jste se někdy při vysílání, nebo striktně držíte „poker face“?

Tak to vím úplně přesně – nezasmála. To by bylo špatné, když se začnu smát, nemůžu přestat. Jak já se musela ovládat, když operní pěvec Adam Plachetka a zpěvák Janek Ledecký komentovali opatření proti covidu a řešili, že se nesmí zpívat. Vedli spolu podrobnou a vážně nesmírně vtipnou diskusi o tom, kdo jak daleko prská a jak by se to dalo vyzkoušet, aby mohla fungovat třeba opera. Pro mě ta debata trvala nekonečně dlouho, protože jsem se celou dobu chtěla smát, ale přitom jsem se jich dál ptala s kamennou tváří. Když jsem se na to zpětně dívala, nejsměšnější jsem byla vlastně já, protože jsem vypadala, že se absolutně nebavím.

Kterým z profesních omylů pobavila celou redakci? Má někdy chuť se ve vysílání rozbrečet? A je práce v televizi opravdu to, co ji naplňuje?

Celý rozhovor najdete ve speciálním tištěné magazínu CNN Prima NEWS Rok 1, který vznikl u příležitosti prvních narozenin zpravodajské televize a webu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama