reklama

Pavlína Wolfová o návratu na obrazovky: Jaké byly začátky a co je pro ni nejtěžší?

Po sedmnácti letech se znovu objevila na televizních obrazovkách, a jak sama říká, rozhodně nešlo o lehký návrat. Řeč je o novinářce a moderátorce diskusního pořadu 360° Pavlíně Wolfové. Jaký byl její nejúsměvnější profesní přešlap? A co na své práci považuje za nejnáročnější?

reklama

Na televizní obrazovky jste se vrátila po dlouhé době. Bylo to náročné?

Ani nevíte jak, vždyť tam byla sedmnáctiletá pauza! Celý duben jsem zkoušela a vysílala, jak se říká, „do zdi“. Byl to můj dosud nejtvrdší profesní zážitek. První dny jsem vážně chodila domů plačky, nespala jsem a chtěla jsem hodit ručník do ringu, protože jsem myslela, že to nezvládnu. Ale protože mi tady lidi drželi palce, editoři, kameramani, režiséři, nakonec vše dobře dopadlo. A jsem moc spokojená.

Takže jste zakotvila na správném místě?

Dělám fakt práci snů, protože zbožňuji řešit věci, které se dějí aktuálně, ideálně jít do studia a ještě nevědět, co se mezitím vyvine a co mi řeknou kolegové do sluchátka. Bavím se s hosty, kteří s tím mají co do činění a můžou do toho nějak zasáhnout. Já si nedokážu pro sebe představit lepší práci na světě.

Zasmála jste se někdy při vysílání, nebo striktně držíte „poker face“?

Tak to vím úplně přesně – nezasmála. To by bylo špatné, když se začnu smát, nemůžu přestat. Jak já se musela ovládat, když operní pěvec Adam Plachetka a zpěvák Janek Ledecký komentovali opatření proti covidu a řešili, že se nesmí zpívat. Vedli spolu podrobnou a vážně nesmírně vtipnou diskusi o tom, kdo jak daleko prská a jak by se to dalo vyzkoušet, aby mohla fungovat třeba opera. Pro mě ta debata trvala nekonečně dlouho, protože jsem se celou dobu chtěla smát, ale přitom jsem se jich dál ptala s kamennou tváří. Když jsem se na to zpětně dívala, nejsměšnější jsem byla vlastně já, protože jsem vypadala, že se absolutně nebavím.

Kterým z profesních omylů pobavila celou redakci? Má někdy chuť se ve vysílání rozbrečet? A je práce v televizi opravdu to, co ji naplňuje?

Celý rozhovor najdete ve speciálním tištěné magazínu CNN Prima NEWS Rok 1, který vznikl u příležitosti prvních narozenin zpravodajské televize a webu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Klid před bouří. Omikron nejdříve zasáhne mladé, pak zranitelné, předpovídá infektolog

Klid před bouří. Tak označil aktuální pandemickou situaci v Česku infektolog a přednosta kliniky infekčních nemocí ve Fakultní nemocnici Brno Petr Husa. Nejdříve podle něj onemocní omikronem mladí, ti ale péči v nemocnicích ve velké míře potřebovat nebudou. Pak se bude situace zhoršovat, varoval. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) už tvoří v Česku omikron 80 % případů nákazy COVID-19.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Náklady na Green Deal se rovnají pěti českým rozpočtům. Na to nemáme, říká Středula

Náklady na přeměnu české ekonomiky podle evropské Zelené dohody budou astronomické. Podle odhadů se rovnají pěti českým rozpočtům, řekl předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula (ČSSD). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že by přesnější účinek Green Dealu na Českou republiku přinesla dopadová studie, ta ale i přes opakované výzvy politických elit stále neexistuje.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

reklama