Pchjongčchang

Výpis příspěvků ke štítku „Pchjongčchang“

Královnou bílé stopy je Ledecká. Ceny, medaile a korunky sbírám ráda, smála se

20. května 2022 19:49

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je popáté Královnou bílé stopy. Vyhrála i hodnocení obou svých sportů, tedy alpského lyžování a snowboardingu. Na trůnu vystřídala snowboardcrossařku Evu Samkovou, která o vrchol olympijské sezony přišla poté, co si v prosinci zlomila obě nohy u kotníků. Naopak Ledecká v Pekingu vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu a přidala ke dvěma zlatým olympijským medailím z Pchjongčchangu další triumf.

Historické zlato pro finské hokejisty. Ve finále proti ROV museli Suomi otáčet skóre

20. února 2022 07:20

Hokejisté ROV neobhájili zlato z olympijských her v Pchjongčchangu. V pekingském finále proti Finsku sice šli do vedení, jenže další gól už nepřidali. A Suomi dokázali vývoj díky gólům Pokky a Bjorninena v úvodu druhé a třetí třetiny otočit. Po výhře 2:1 slaví premiérové zlato. Bronz si už v sobotu senzačně vybojovali Slováci, kteří porazili Švédsko 4:0.

Ledecká vystřihla v kombinaci životní výkon. Skončila těsně pod stupni vítězů

17. února 2022 08:00

Ester Ledecká nebyla daleko od toho, aby stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu získala medaili ze snowboardu i alpského lyžování. Překvapivě jí na hrách v Pekingu nejlepší umístění přinesla kombinace. Po sjezdu byla druhá, výtečně zajela i slalom, kterému se prakticky vůbec nevěnuje. Dlouho byla ve vedení, o medaili ji nakonec ale připravilo trio Michelle Gisinová, Wendy Holdenerová a Federica Brignoneová. Na bronzovou Italku ztratila 26letá Češka osm desetin.

Zrádce, vypadni ze země. Číňané se opřeli do krasobruslařské hvězdy Chena

14. února 2022 09:42

Poté, co Nathan Chen dovedl tým USA ke stříbrné medaili v týmové krasobruslařské soutěži a získal své první olympijské zlato v individuální soutěži, dočkal se na čínské sociální síti Weibo vlny kritiky. Uživatelé dvaadvacetiletého Američana čínského původu označují za „zrádce“, protože se rozhodl reprezentovat Spojené státy, a někteří ho dokonce vyzývají, aby „vypadl z Číny“, napsal zpravodajský web New York Post.

Další olympijský šok Ledecké v super-G nepřišel. Medaile jí unikla o pouhých 13 setin

11. února 2022 05:14

Po senzačním zlatu z olympiády v Pchjongčchangu byli čeští fanoušci namlsaní. Věřili, že Ester Ledecká může v super-G zazářit na lyžích i na hrách v Pekingu. Závodnice, která už má z probíhající akce pod pěti kruhy zlato ze snowboardu, zatím další medaili nepřidala – se startovním číslem 2 vystřihla pěknou jízdu, která v silné konkurenci stačila na páté místo. Na pódium ztratila pouhých 13 setin, vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Další medaile pro Česko. Nestárnoucí Sáblíková vybojovala na „pětce“ bronz

10. února 2022 14:19

Česká výprava na zimní olympiádě v Pekingu dosáhla na další cenný kov. Bronzovou medaili vybojovala rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodě na pět kilometrů. Na prvním místě skončila favorizovaná Nizozemka Irene Schoutenová. 34letá Sáblíková už na „pětce“ brala zlato na olympiádách v roce 2010 a 2014. V Pchjongčchangu 2018 pak dosáhla na stříbro.

Famózní Ledecká obhájila zlato na snowboardu. Česko slaví první olympijskou medaili

8. února 2022 08:40

To, co si všichni fanoušci přáli, a tak trochu očekávali, se stalo skutečností. Skvělá Ester Ledecká na hrách v Pekingu s přehledem obhájila zlatou medaili v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Česká výprava tak registruje ve sbírce první cenný kov. Už v pátek Ledecká bude muset místo snowboardu obout lyže, čeká ji super-G. Také v této disciplíně je úřadující olympijskou šampionkou z Pchjongčchangu 2018.

Ledecká jde obhajovat zlata, začíná na snowboardu. Jak paralelní obří slalom probíhá?

7. února 2022 19:51

Martině Sáblíkové ani Markétě Davidové to zatím „necinklo“. Co další česká ženská medailová naděje? Ester Ledecká začne olympiádu v Pekingu ve sportu, ve kterém má z minulosti daleko více úspěchů než ze sjezdového lyžování. Podívejte se, co na dvojnásobnou zlatou šampionku z her v Pchjončchangu v rámci paralelního obřího slalomu na snowboardu čeká. A co všechno už v této disciplíně dokázala.

ANKETA: Lyžařští gladiátoři si dali sraz v Pekingu. Vyberte hrdinu olympijských svahů

5. února 2022 06:18

Nazout se do přezkáčů, zapnout kombinézu, nasadit helmu, nacvaknout lyže a vyrazit na trať. Zdá se to být jednoduché. Jenže alpské disciplíny vyžadují odvahu, ochotu jít na samotnou hranu rizika a počítat s tím, že se závod o olympijskou medaili může změnit v boj o zdraví. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila anketu, ve které můžete hlasovat pro největšího hrdinu svahů zimní olympiády v Pekingu.

Překážky Ledecké v cestě za další senzací. Jakým lyžařským hvězdám může ukrást medaili?

28. ledna 2022 06:50

Příliš medailových nadějí Česká republika na nadcházejících hrách v Pekingu nemá. Fanoušci spoléhají zejména na Ester Ledeckou. Medaile na snowboardu se očekává, cenný kov z alpského lyžování je spíše přáním. Každopádně ve sjezdu a v super-G patří do společnosti favoritek. Koho musí „obojživelnice“ na sjezdovce porazit, aby přidala další senzaci? Největší soupeřky má mezi Italkami, Rakušankami a Švýcarkami. Podívejte se v galerii.