CNN Prima News Pchjongčchang

Pchjongčchang

Výpis příspěvků ke štítku „Pchjongčchang“

Královnou bílé stopy je Ledecká. Ceny, medaile a korunky sbírám ráda, smála se

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká je popáté Královnou bílé stopy. Vyhrála i hodnocení obou svých sportů, tedy alpského lyžování a snowboardingu. Na trůnu vystřídala snowboardcrossařku Evu Samkovou, která o vrchol olympijské sezony přišla poté, co si v prosinci zlomila obě nohy u kotníků. Naopak Ledecká v Pekingu vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu a přidala ke dvěma zlatým olympijským medailím z Pchjongčchangu další triumf.

Historické zlato pro finské hokejisty. Ve finále proti ROV museli Suomi otáčet skóre

Hokejisté ROV neobhájili zlato z olympijských her v Pchjongčchangu. V pekingském finále proti Finsku sice šli do vedení, jenže další gól už nepřidali. A Suomi dokázali vývoj díky gólům Pokky a Bjorninena v úvodu druhé a třetí třetiny otočit. Po výhře 2:1 slaví premiérové zlato. Bronz si už v sobotu senzačně vybojovali Slováci, kteří porazili Švédsko 4:0.

Ledecká vystřihla v kombinaci životní výkon. Skončila těsně pod stupni vítězů

Ester Ledecká nebyla daleko od toho, aby stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu získala medaili ze snowboardu i alpského lyžování. Překvapivě jí na hrách v Pekingu nejlepší umístění přinesla kombinace. Po sjezdu byla druhá, výtečně zajela i slalom, kterému se prakticky vůbec nevěnuje. Dlouho byla ve vedení, o medaili ji nakonec ale připravilo trio Michelle Gisinová, Wendy Holdenerová a Federica Brignoneová. Na bronzovou Italku ztratila 26letá Češka osm desetin.

Zrádce, vypadni ze země. Číňané se opřeli do krasobruslařské hvězdy Chena

Poté, co Nathan Chen dovedl tým USA ke stříbrné medaili v týmové krasobruslařské soutěži a získal své první olympijské zlato v individuální soutěži, dočkal se na čínské sociální síti Weibo vlny kritiky. Uživatelé dvaadvacetiletého Američana čínského původu označují za „zrádce“, protože se rozhodl reprezentovat Spojené státy, a někteří ho dokonce vyzývají, aby „vypadl z Číny“, napsal zpravodajský web New York Post.

Další olympijský šok Ledecké v super-G nepřišel. Medaile jí unikla o pouhých 13 setin

Po senzačním zlatu z olympiády v Pchjongčchangu byli čeští fanoušci namlsaní. Věřili, že Ester Ledecká může v super-G zazářit na lyžích i na hrách v Pekingu. Závodnice, která už má z probíhající akce pod pěti kruhy zlato ze snowboardu, zatím další medaili nepřidala – se startovním číslem 2 vystřihla pěknou jízdu, která v silné konkurenci stačila na páté místo. Na pódium ztratila pouhých 13 setin, vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Další medaile pro Česko. Nestárnoucí Sáblíková vybojovala na „pětce“ bronz

Česká výprava na zimní olympiádě v Pekingu dosáhla na další cenný kov. Bronzovou medaili vybojovala rychlobruslařka Martina Sáblíková v závodě na pět kilometrů. Na prvním místě skončila favorizovaná Nizozemka Irene Schoutenová. 34letá Sáblíková už na „pětce“ brala zlato na olympiádách v roce 2010 a 2014. V Pchjongčchangu 2018 pak dosáhla na stříbro.

Famózní Ledecká obhájila zlato na snowboardu. Česko slaví první olympijskou medaili

To, co si všichni fanoušci přáli, a tak trochu očekávali, se stalo skutečností. Skvělá Ester Ledecká na hrách v Pekingu s přehledem obhájila zlatou medaili v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Česká výprava tak registruje ve sbírce první cenný kov. Už v pátek Ledecká bude muset místo snowboardu obout lyže, čeká ji super-G. Také v této disciplíně je úřadující olympijskou šampionkou z Pchjongčchangu 2018.

Ledecká jde obhajovat zlata, začíná na snowboardu. Jak paralelní obří slalom probíhá?

Martině Sáblíkové ani Markétě Davidové to zatím „necinklo“. Co další česká ženská medailová naděje? Ester Ledecká začne olympiádu v Pekingu ve sportu, ve kterém má z minulosti daleko více úspěchů než ze sjezdového lyžování. Podívejte se, co na dvojnásobnou zlatou šampionku z her v Pchjončchangu v rámci paralelního obřího slalomu na snowboardu čeká. A co všechno už v této disciplíně dokázala.

ANKETA: Lyžařští gladiátoři si dali sraz v Pekingu. Vyberte hrdinu olympijských svahů

Nazout se do přezkáčů, zapnout kombinézu, nasadit helmu, nacvaknout lyže a vyrazit na trať. Zdá se to být jednoduché. Jenže alpské disciplíny vyžadují odvahu, ochotu jít na samotnou hranu rizika a počítat s tím, že se závod o olympijskou medaili může změnit v boj o zdraví. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila anketu, ve které můžete hlasovat pro největšího hrdinu svahů zimní olympiády v Pekingu.

Překážky Ledecké v cestě za další senzací. Jakým lyžařským hvězdám může ukrást medaili?

Příliš medailových nadějí Česká republika na nadcházejících hrách v Pekingu nemá. Fanoušci spoléhají zejména na Ester Ledeckou. Medaile na snowboardu se očekává, cenný kov z alpského lyžování je spíše přáním. Každopádně ve sjezdu a v super-G patří do společnosti favoritek. Koho musí „obojživelnice“ na sjezdovce porazit, aby přidala další senzaci? Největší soupeřky má mezi Italkami, Rakušankami a Švýcarkami. Podívejte se v galerii.