reklama

Viceprezidentská debata by tentokrát v USA výjimečně mohla zamíchat kartami

V americkém Salt Lake City je v noci ze středy na čtvrtek v plánu debata kandidátů na viceprezidenta. Utkají se spolu nynější druhý muž USA republikán Mike Pence a demokratka Kamala Harrisová. Kdo je favoritem debaty? O čem spolu budou mluvit? A jakou strategii zvolí, aby porazili svého oponenta? V pořadu 360° o tom hovořila reportérka CNN Camila Bernal.

reklama

„Pence může ukázat, že Harrisová je příliš levicová a extrémní,“ naznačila v pořadu 360° Pencovu možnou taktiku reportérka CNN Camila Bernalová. Pro CNN Prima NEWS zároveň popsala i pravděpodobnou taktiku Harrisové. Ta se bude pro změnu snažit dokázat, že Pence společně s Trumpem nese vinu za aktuální situaci ohledně pandemie koronaviru.

Bernalová v pořadu 360° připomněla, že debata viceprezidentů většinou příliš kartami nezamíchá. Tentokrát by to tak ovšem mohlo být. V ohrožení je totiž konání nadcházejících debat mezi Trumpem a Bidenem, protože se americký prezident nakazil koronavirem. Strávil kvůli tomu několik dní v nemocnici, posléze se však vrátil do Bílého domu. Jak jemu, tak Bidenovi je již přes 70 let, Američané tak podle Bernalové budou chtít vidět jejich sekundanty – Pence a Harrisovou.

Na chaotické překřikování tentokrát nedojde

Podle Bernalové nelze říci, kdo z dvojice je favoritem. „Těžko říci, kdo z debaty vyjde jako vítěz,“ uvedla s tím, že oba kandidáti umí dobře řečnit. Nelze tak očekávat chaotické překřikování, jaké bylo k vidění během nedávné debaty mezi Trumpem a Bidenem.

Tématům, o nichž budou kandidáti na viceprezidenta debatovat, bude jistě vévodit především koronavirová situace. Řeč přijde určitě na opatření proti pandemii i postižené hospodářství. Diskutovat se podle Bernalové bude jistě i o rasismu a genderové rovnosti. Každý kandidát by měl dostat dvě minuty na svou odpověď, poté bude následovat šestiminutová debata na dané téma.

Pence s Harrisovou budou dělit plexisklové bariéry. Návštěvníci debaty budou muset mít roušky a všichni přítomní budou testováni na koronavirus.

Debatu můžete sledovat i na CNN Prima NEWS ve čtvrtek ráno od 3:00.

Tagy:
ON-LINE: Kajakářka Kudějová neprošla do finále. Nečekaně se loučí i Plíšková
OH 2021

Živě
ON-LINE: Kajakářka Kudějová neprošla do finále. Nečekaně se loučí i Plíšková

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Nečekaně naopak končí Barbora Krejčíková i Karolína Plíšková. Na stříbro Lukáše Rohana nedokázala navázat česká kajakářka Kateřina Minařík Kudějová, která překvapivě vypadala už v semifinále. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo
Názory

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčena, že v tuzemských firmách panuje otrokářství, šikana a/nebo zastrašování. Vydala se proto do českých „bavlníkových“ továren na kontrolu, aby dala najevo, kdo je v téhle zemi pánem. Sice nic nevyřešila, ale média jí byla plná. A o to zřejmě dodýchávající sociální demokracii před volbami jde. Bude to však ke vstupu do Sněmovny stačit?

Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti

U lidí, kteří prodělali nemoc COVID-19, je pravděpodobnější zhoršení výsledků inteligenčních testů a nejhorší dopady na rozumové schopnosti má těžký průběh nemoci. Podle zpravodajské televize Sky News to zjistili britští vědci ve studii, při níž od ledna do prosince minulého roku zjišťovali inteligenci u 81 337 lidí, z nichž téměř 13 tisíc bylo infikováno koronavirem. Snížení IQ o sedm bodů zaznamenali vědci u lidí, kteří byli s covidem hospitalizováni nebo dokonce skončili na umělé plicní ventilaci.

Nepatříš na olympiádu, četla Vondroušová, teď se postarala o senzaci. Co říká o zápase?

Český ženský tenis zažívá v posledních měsících pořádné žně. Roland Garros ovládla Barbora Krejčíková, ve Wimbledonu došla až do finále Karolína Plíšková. Hlavní olympijskou hvězdou je Markéta Vondroušová, která v úterý vyřadila domácí celebritu Naomi Ósakaovou. Pro rodačku ze Sokolova jde o obří satisfakci, protože před hrami v Tokiu narazila na početné hlasy fanoušků, kteří se podivovali nad tím, že zrovna ona dostala šanci hrát pod pěti kruhy.

Čeští lékaři už aplikovali přes 10 milionů dávek očkování proti covidu. Čísla klesají

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění COVID-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,6 milionu lidí. V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní po sobě.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

reklama