reklama

Viceprezidentská debata by tentokrát v USA výjimečně mohla zamíchat kartami

V americkém Salt Lake City je v noci ze středy na čtvrtek v plánu debata kandidátů na viceprezidenta. Utkají se spolu nynější druhý muž USA republikán Mike Pence a demokratka Kamala Harrisová. Kdo je favoritem debaty? O čem spolu budou mluvit? A jakou strategii zvolí, aby porazili svého oponenta? V pořadu 360° o tom hovořila reportérka CNN Camila Bernal.

reklama

„Pence může ukázat, že Harrisová je příliš levicová a extrémní,“ naznačila v pořadu 360° Pencovu možnou taktiku reportérka CNN Camila Bernalová. Pro CNN Prima NEWS zároveň popsala i pravděpodobnou taktiku Harrisové. Ta se bude pro změnu snažit dokázat, že Pence společně s Trumpem nese vinu za aktuální situaci ohledně pandemie koronaviru.

K tématu

Bernalová v pořadu 360° připomněla, že debata viceprezidentů většinou příliš kartami nezamíchá. Tentokrát by to tak ovšem mohlo být. V ohrožení je totiž konání nadcházejících debat mezi Trumpem a Bidenem, protože se americký prezident nakazil koronavirem. Strávil kvůli tomu několik dní v nemocnici, posléze se však vrátil do Bílého domu. Jak jemu, tak Bidenovi je již přes 70 let, Američané tak podle Bernalové budou chtít vidět jejich sekundanty – Pence a Harrisovou.

Na chaotické překřikování tentokrát nedojde

Podle Bernalové nelze říci, kdo z dvojice je favoritem. „Těžko říci, kdo z debaty vyjde jako vítěz,“ uvedla s tím, že oba kandidáti umí dobře řečnit. Nelze tak očekávat chaotické překřikování, jaké bylo k vidění během nedávné debaty mezi Trumpem a Bidenem.

Tématům, o nichž budou kandidáti na viceprezidenta debatovat, bude jistě vévodit především koronavirová situace. Řeč přijde určitě na opatření proti pandemii i postižené hospodářství. Diskutovat se podle Bernalové bude jistě i o rasismu a genderové rovnosti. Každý kandidát by měl dostat dvě minuty na svou odpověď, poté bude následovat šestiminutová debata na dané téma.

Pence s Harrisovou budou dělit plexisklové bariéry. Návštěvníci debaty budou muset mít roušky a všichni přítomní budou testováni na koronavirus.

Debatu můžete sledovat i na CNN Prima NEWS ve čtvrtek ráno od 3:00.

K tématu

Další hlavní zprávy

Reportáž

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další

Téměř sedm let čekali lidé z Vlachovic-Vrbětic, až vyšetřovatelé najdou viníka výbuchů v muničních skladech za obcí. „Teď už ho konečně máme, tak ať platí. Rusáci mi dluží nejméně milion, a to jen za ztracené dotace na naše pole,“ rozčiluje se farmářka Renata Pekařová. Podnikatel v lesnictví Dalibor Olšák zase v areálu muničních skladů koupil 117 hektarů lesa, škody jdou do desítek milionů. „Rád bych, aby stát s Ruskem nějaké odškodnění vyjednal, ale půjde to těžko. Tohle je příliš velká hra s globálními rozměry,“ přemítá.

Partie

Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje lékař. Odborníci sází na červenec

Do normálu se nevrátíme ani v roce 2023, varuje lékař. Odborníci sází na červenec

Rozhodně se do normálu nevrátíme v červenci ani v roce 2023, prohlásil v pořadu Partie televize CNN Prima NEWS lékař Lukáš Pollert, který pracuje na klinice anesteziologie a resuscitace ve Fakultní nemocnici v Motole. Podle matematika a člena Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Reného Levínského Češi ale už v červenci budou žít relativně normální život. Evoluční biolog Jaroslav Flegr pak představil cestu do normálního světa.

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko vyhostí 20 zaměstnanců české ambasády, musejí odjet do pondělní půlnoci
Když se po porodu dostaví úzkost a obavy. Adéla nezvládala péči o děti kvůli depresím
Lidé si stále častěji myslí, že se na krizi přiživujeme, tvrdí zdravotníci
Olayinka: Že jsem v rasistickém týmu? Nesmysl. To bych za Slavii nehrál tři roky
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Další články
reklama
reklama