reklama

Podnikatel otevřel restauraci navzdory opatřením. Skončil v poutech a policejní cele

Utajená sobotní oslava sportovců a politiků v Teplicích má další pokračování. Ve stejný večer totiž navzdory vládním opatřením otevřel svou restauraci v Ústí nad Labem také podnikatel Radek Žďárecký. Oproti teplickému hotelu však do jeho podniku přijely desítky policistů a majitel odcházel v poutech.

reklama

Policejní majáky ozářily o víkendu Ústí nad Labem. V restauraci Radka Žďáreckého totiž popíjelo několik lidí. „Byl jsem vyzván, abych hosty doslova a do písmene vyhodil, což jsem odmítl,“ řekl majitel restaurace.

K tématu

Stejný večer přijela do teplického hotelu vlivného podnikatele Petra Bendy politická i sportovní smetánka. Nechyběl Jiří Paroubek, Jiří Šlégr ani šéf krajské liberecké policie Vladislav Husák. Auta i taxíky parkovaly přímo na náměstí před hotelem. A zatímco tady se hodovalo, majitel restaurace v Ústí dostal pouta. „Svlékl jsem se do trenek a čekala mě osobní prohlídka. Nastavil jsem ruce, dostal deku, prostěradlo, kelímek a ručník a šel normálně za mříže,“ popsal Žďárecký.

Majitel ústecké restaurace se už dohodl s právníkem a proti postupu policie podá stížnost. „Chceme, aby tato věc byla prověřena a řádně prošetřena,“ uvedl právník Radek Suchý.

Krajskému ředitelství policie v Ústí nad Labem zaslala redakce CNN Prima NEWS 12 otázek. Ptala se například, proč bylo na místě tolik policistů, čeho se majitel restaurace dopustil a proč skončil v poutech. Vysvětlení se ale nedočkala. „Opět vám, pane redaktore, opakuji, že k postupu policie a k tomuto zásahu se nebudeme vyjadřovat,“ řekla mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

V hotelu slavili už v pátek, policie si ničeho nevšimla

Podle ústavního právníka Jana Kudrny ale policista takové pravomoci skutečně může využít. „Může zajistit osobu v případě, že se dopustila jednání, které má znaky přestupku,“ řekl.

Oproti tomu celovečerní oslavy v hotelu v centru Teplic si policie ani strážníci zřejmě nevšimli. „Žádné oznámení jsme nepřijali, takže jsme se touto věcí nezaobírali,“ uvedl ředitel Městské policie Teplice Michal Chrdle.

Podle informací webu iDnes slavil Benda své narozeniny v hotelu už v pátek. Společnost mu dělal například šéf fotbalového klubu Teplice Petr Hynek nebo člen teplického zastupitelstva Michal Kasal. Ani v tomto případě si policie oslavy nevšimla.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Na rakovinu bude umírat více lidí, kvalita péče se snižuje, varuje primář Škola

Kvůli soustředění zdravotní péče na covidové pacienty bude umírat více lidí na rakovinu, sdělil v pořadu 360° Pavlíny Wolfové primář Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Josef Škola. Lékaři na ně zkrátka nemají kapacity, což v pořadu na CNN Prima NEWS potvrdil i ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady a rovněž lékař Petr Arenberger. Pacienty, kteří už nepotřebují podporu dýchání, pouštějí domů, aby mohli přijmout další.

Jan Hamáček

Blíží se tvrdý lockdown? Vláda chce nouzový stav až do konce března, uvedl Hamáček

Blíží se tvrdý lockdown? Vláda chce nouzový stav až do konce března, uvedl Hamáček

  • Aktualizováno

Vláda požádá Sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav v Česku skončit spolu s účinností tzv. pandemického zákona a nejpozději v sobotu 27. února, sdělil ve středu večer vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet současně požádá poslance, aby nouzový stav kvůli epidemii koronaviru platil do konce března. Části opozice ale záměr požádat o prodloužení nouzového stavu nelíbí. Dala by přednost tomu, aby vláda vyhlásila nouzový stav nový.

Smartwings nad propastí. Hrozí insolvence, ČSA oznámily, že se chystají propouštět
Fanoušci se sesypali na Kluse, zpoplatnil svůj web. Nestydím se za to, říká zpěvák
Zpřísníme, opatření budou jako na jaře, prohlásil Babiš. Co tenkrát platilo?
reklama
reklama
Nekrolog za Důl Darkov: Fáral jsem tu 35 let a syn sedm roků, loučí se havíř

Reportáž

Domácí zpravodajství

Česko si chce rychle „půjčit“ vakcínu proti covidu od ostatních států Evropské unie
Senát chce svázat restrikce s pandemickou pohotovostí, jinak by byly bez kontroly
Dvě lékařské roušky přes sebe odborníci nedoporučují. Zrušte to, žádají výrobci vládu
Další články
reklama
reklama