reklama

Podnikatel otevřel restauraci navzdory opatřením. Skončil v poutech a policejní cele

Utajená sobotní oslava sportovců a politiků v Teplicích má další pokračování. Ve stejný večer totiž navzdory vládním opatřením otevřel svou restauraci v Ústí nad Labem také podnikatel Radek Žďárecký. Oproti teplickému hotelu však do jeho podniku přijely desítky policistů a majitel odcházel v poutech.

reklama

Policejní majáky ozářily o víkendu Ústí nad Labem. V restauraci Radka Žďáreckého totiž popíjelo několik lidí. „Byl jsem vyzván, abych hosty doslova a do písmene vyhodil, což jsem odmítl,“ řekl majitel restaurace.

Stejný večer přijela do teplického hotelu vlivného podnikatele Petra Bendy politická i sportovní smetánka. Nechyběl Jiří Paroubek, Jiří Šlégr ani šéf krajské liberecké policie Vladislav Husák. Auta i taxíky parkovaly přímo na náměstí před hotelem. A zatímco tady se hodovalo, majitel restaurace v Ústí dostal pouta. „Svlékl jsem se do trenek a čekala mě osobní prohlídka. Nastavil jsem ruce, dostal deku, prostěradlo, kelímek a ručník a šel normálně za mříže,“ popsal Žďárecký.

Majitel ústecké restaurace se už dohodl s právníkem a proti postupu policie podá stížnost. „Chceme, aby tato věc byla prověřena a řádně prošetřena,“ uvedl právník Radek Suchý.

Krajskému ředitelství policie v Ústí nad Labem zaslala redakce CNN Prima NEWS 12 otázek. Ptala se například, proč bylo na místě tolik policistů, čeho se majitel restaurace dopustil a proč skončil v poutech. Vysvětlení se ale nedočkala. „Opět vám, pane redaktore, opakuji, že k postupu policie a k tomuto zásahu se nebudeme vyjadřovat,“ řekla mluvčí policie Ústeckého kraje Veronika Hyšplerová.

V hotelu slavili už v pátek, policie si ničeho nevšimla

Podle ústavního právníka Jana Kudrny ale policista takové pravomoci skutečně může využít. „Může zajistit osobu v případě, že se dopustila jednání, které má znaky přestupku,“ řekl.

Oproti tomu celovečerní oslavy v hotelu v centru Teplic si policie ani strážníci zřejmě nevšimli. „Žádné oznámení jsme nepřijali, takže jsme se touto věcí nezaobírali,“ uvedl ředitel Městské policie Teplice Michal Chrdle.

Podle informací webu iDnes slavil Benda své narozeniny v hotelu už v pátek. Společnost mu dělal například šéf fotbalového klubu Teplice Petr Hynek nebo člen teplického zastupitelstva Michal Kasal. Ani v tomto případě si policie oslavy nevšimla.

Tagy:

Hlavní zprávy

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert
Doprava

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

Věda je za otloukánka, kritizuje vládu ekonom. Podpora často roste pomaleji než inflace

Podpora vědy a výzkumu by měla být jednou ze zásadních priorit českého národního zájmu. Mluví o ní ekonomové a řada politických stran včetně vládního hnutí ANO ji zařazuje do svého programu. Premiér Andrej Babiš by chtěl do roku 2025, aby výdaje na vědu tvořily 2,5 % HDP. Skládání rozpočtů, které má hnutí ANO již sedmým rokem na starosti, v minulosti podpoře vědy ale příliš nepřálo – vědci si museli podle ekonoma Štěpána Křečka peníze od vlády tvrdě vybojovat.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kvalita vajíček s věkem klesá. Stále více žen si je nechává pro jistotu zamrazit

Stovky žen si nechávají každoročně zamrazit svá vajíčka na klinikách asistované reprodukce. Důvody jsou různé. Některé si tak chtějí „pojistit“ mateřství, které odkládají, jiné podstupují zákrok kvůli zdravotním potížím, například z důvodu léčby rakoviny. Co všechno musí žena, která si chce nechat zamrazit svá vajíčka, podstoupit a jaké jsou šance na otěhotnění? Na to se CNN Prima NEWS zeptala odborníka na asistovanou reprodukci Štěpána Machače.

Byl v izraelském komandu, nyní Česku pomáhá bojovat s terorismem. Kdo je Dani Jatom?

Šéfoval izraelskému Mosadu, zastával několik politických funkcí a byl také součástí elitního úderného komanda, které zachránilo rukojmí před únosci. Nyní se Dani Jatom rozhodl zapojit do aktivit nedávno zprovozněného českého Centra pro výzkum terorismu (CTV). V čele poradního orgánu bude na základě bohatých zkušeností pomáhat ČR v boji proti vnějším i vnitřním hrozbám.

Lžou a hledají únikové dveře. Ani to nejsou horolezci, pálí do Čechů šéf záchranné mise

Příběh dvou českých horolezců Jakuba Vlčka a Petra Macka – kteří zdolali pákistánskou horu Rakapoši, ale při sestupu se dostali do problémů a musel pro ně přiletěl armádní vrtulník – nabírá na síle. Velitel záchranné mise Karim Šáh Nizarí pro web Hlídací pes uvádí, že Češi do médií neříkají celou pravdu, ostře je kritizuje a zbavuje titulu horolezci.

Dovolená na lyžích skončila tragicky. Po pádu došlo u Nikol k poranění mozku

Úrazy mozku patří mezi ty nejzávažnější. Léčba bývá dlouhodobá a s nejistými výsledky. Osmnáctileté Nikol se změnil život na dovolené na lyžích. Přestože byla zdatná lyžařka, ošklivý pád způsobil rozsáhlé poškození mozku. Přestože lékaři byli velmi skeptičtí, Nikol svůj boj nevzdala. Musela však podstoupit několik operací a následovaly měsíce rehabilitací. Nikolin příběh vypráví pro CNN Prima NEWS rodiče Dáša a Josef.

reklama

Domácí zpravodajství

Jurečka ze svého výroku o sňatcích homosexuálů couvá. U kolegů tvrdě narazil

Lidovecký předseda Marian Jurečka rozvířil mediální vody svým výrokem, že by si neuměl představit účast KDU-ČSL v nové vládě, pokud by kabinet odsouhlasil manželství pro všechny. Ostatní lídři koalice Spolu poukazují na to, že otázka manželství pro všechny musí zůstat na rozhodnutí jednotlivých poslanců, a zdůrazňují, že jsou letošní volby především o jiných tématech. Sám Jurečka ze svého výroku couvá.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama