reklama

Nouzový stav

Nejnovější příspěvky k tématu

Vláda vyhlásila od půlnoci nouzový stav. Platit má 30 dní, potvrdil Babiš
Nouzový stav

Vláda vyhlásila od půlnoci nouzový stav. Platit má 30 dní, potvrdil Babiš

 • Aktualizováno
 • V Česku bude kvůli epidemii covidu znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od půlnoci, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet se přitom ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Některá plošná opatření proti epidemii, která vláda zavedla, by však bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

  Nouzový stav teď není potřeba, shodla se vláda s hejtmany. Kuba navrhuje úpravu zákona
  Nouzový stav

  Nouzový stav teď není potřeba, shodla se vláda s hejtmany. Kuba navrhuje úpravu zákona

  Hejtmani se na úterním jednání se zástupci vlády v demisi shodli, že kvůli stavu epidemie covidu není potřeba nyní vyhlásit nouzový stav. Na Twitteru to po schůzce uvedl předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Za vhodnou by považovali úpravu pandemického zákona, aby umožňoval na území postižených krajů aktivovat nutná opatření, doplnil Kuba.

  Viroložka Zelená: Lockdownek nedokáže zastavit epidemii. Nouzový stav je jen politika

  22. listopadu 2021 19:37

  Viroložka Hana Zelená ve vysílání CNN Prima NEWS řekla, že i když je diskutované vyhlášení nouzového stavu čistě politické rozhodnutí, sama by pro jeho zavedení nebyla. Případný lockdown prý už ničemu nepomůže. Vláda by na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla o vyhlášení nouzového stavu jednat, Ústřední krizový štáb ale k takovému kroku zatím důvod nevidí.

  Hamáček: K nouzovému stavu není zatím důvod. Budoucí lockdown ale nemůžeme vyloučit

  22. listopadu 2021 11:53

  Nevidíme důvod vyhlašovat nouzový stav, řekl po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo zdravotnictví chtělo vládě nouzový stav navrhnout kvůli čtyřem nejvíce zasaženým krajům. Hamáček zdůraznil, že pokud tyto kraje vyžadují využití pracovní povinnost mediků, je to řešitelné stavem nebezpečí, který vyhlašuje hejtman.

  Vojtěch navrhne vyhlášení nouzového stavu. Svrčinová by byla i pro povinné očkování

  22. listopadu 2021 08:25
  Aktualizováno

  Vláda zvažuje kvůli epidemii vyhlášení nouzového stavu, řekla v pondělí Radiožurnálu hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Informaci později potvrdil web iDnes.cz, podle něhož ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přinese příslušný návrh na vládu už v pondělí. Opatření by umožnilo výpomoc mediků v nemocnicích. Proti tomu se ale ohradil ministr školství Robert Plaga. Svrčinová v rozhovoru také zmínila, že jiná cesta než povinné očkování není.

  Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty

  14. dubna 2021 19:59

  Omezení počtu osob, které se mohou setkávat, bude hůře vymahatelné, než si ministerstvo původně myslelo. Pohyb osob na ulici a neorganizovaná setkání totiž policie řešit nebude. Ovšem organizované akce, kde budou více než dvě osoby, nejspíš ano. Podle některých odborníků je opatření ministerstva zdravotnictví v rozporu se zákonem. Na resort proto chystají žalobu.

  Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity

  11. dubna 2021 20:58

  Komunikace mezi vládou, ministerstvem zdravotnictví a Mezioborovou skupinou pro epidemické situace (MeSES) vázne, přiznal premiér Andrej Babiš (ANO). Ve svém pravidelném pořadu Čau lidi zdůraznil, že rozumí naštvaným sportovcům. Snažil se je uklidnit tím, že v pondělí bude vláda jednat o tom, kolik lidí se bude moci setkávat. Zároveň dal možnost takzvané úřední maturity dalším studentům.

  Jako rozbalování Kinder vajíčka, lidé jsou zmatení. Arenbergera kritizuje nejen opozice

  10. dubna 2021 23:29

  Je to ostuda, pokračuje vládní chaos a lidé už jsou zoufalí. Opoziční politici kritizují sobotní rozhodnutí ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO), který v pondělí navrhne vládě, aby i nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. To se dotkne také amatérských sportovců, kteří už se těšili na kolektivní aktivity. Návrh se tak nelibí ani sportovním organizacím, bývalý premiér Mirek Topolánek přirovnal situaci ke Kinder vajíčku.

  Sportovat můžete jeden na jednoho, vzkázal Arenberger a omluvil se za rychlou změnu

  10. dubna 2021 21:15

  Už se těšili, jak se sejdou s kamarády a zahrají si fotbal či basketbal. I přes konec nouzového stavu ale mají amatérští sportovci nejspíše smůlu, na kolektivní venkovní aktivity si zřejmě budou muset ještě počkat. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) totiž v pondělí požádá vládu, aby nadále omezila shromažďování maximálně na dvě osoby. Sportovcům se poté omluvil. Podle Národní sportovní agentury jde o ohromné zklamání, které způsobí obezitu.

  Amatérský sport už od pondělí? Vláda ještě může opatření změnit, bojí se sportovci

  8. dubna 2021 16:01

  Mimořádná opatření schválená vládou s platností od pondělí 12. dubna, která jsou zveřejněna na webu ministerstva zdravotnictví, umožňují obnovit amatérský sport. Členové sportovních klubů, které mají formu spolku, by mohli ve skupinách po deseti trénovat v některých případech i uvnitř. Vyplývá to z právního výkladu České unie sportu (ČUS), který potvrdila i Národní sportovní agentura. Její představitelé ale zároveň mají informace, že se opatření ještě mohou změnit.

  Strážníci tvrdě zasáhli proti muži bez roušky, vedle plakal jeho syn. Zákon neporušili

  7. dubna 2021 12:22
  Aktualizováno

  Strážníci v Uherském Hradišti při svém zákroku proti muži bez roušky, který se stal 10. března, zákon neporušili. Nedopustili se žádného trestného činu ani přestupku, řekla ve středu policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Prověřování případu podle ní policie ukončila. Starosta města Stanislav Blaha (ODS) uvedl, že se strážníci, kteří byli po incidentu mimo službu, vracejí ke svým pracovním povinnostem.

  Hlavní zprávy

  Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
  Zdravotnictví

  Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

  Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

  reklama

  Nouzový stav

  Vláda ČR v minulosti vyhlásila vzhledem k opatřením týkajících se onemocnění COVID-19 nouzový stav, což je krizový stav vyhlašující se při vzniku živelních pohrom, ekologických nebo průmyslových havárií, pandemií a podobných událostí, které ohrožují životy, majetek a bezpečnost.