Nouzový stav

Nejnovější příspěvky k tématu

Vládní plán s nouzovým stavem? Jako prodlužovat fotbal o dvě hodiny, kritizuje Vondráček
360°

Vládní plán s nouzovým stavem? Jako prodlužovat fotbal o dvě hodiny, kritizuje Vondráček

Nechápu, proč se nás vláda tak bojí, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Radek Vondráček (ANO) den před jednáním ve Sněmovně o pokračování nouzového stavu. Současný kabinet Petra Fialy (ODS) navrhuje prodloužení až do konce května, s čímž opozice nesouhlasí. Zatímco Vondráček ve vysílání CNN Prima NEWS přirovnal situaci k fotbalu, šéf poslanců KDU-ČSL Marek Výborný vládní návrh obhajoval.

Žít bez nouzového stavu je správná cesta. Nemůžeme vodit lidi za ruku, říká Pekarová

22. prosince 2021 05:11

Rozhodnutí vlády Petra Fialy (ODS) neprodlužovat nouzový stav je podle šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) správné. Někteří odborníci přitom varují, že uvolňovat opatření je kvůli mutaci omikron šílenost. Pekarová na to odpověděla se slovy, že konec nouzového stavu neznamená rozvolňování a že vláda nemůže lidi vodit za ruku a stále jim něco nařizovat.

Rozvolnění před Vánoci už tu jednou bylo. Prodlužte nouzový stav, píší experti Fialovi

20. prosince 2021 11:42

Vědci z Učené společnosti ČR žádají vládu o prodloužení nouzového stavu a s ním spojených protiepidemických opatření. Obávají se růstu epidemie koronaviru kvůli variantě omikron. Napsali to v otevřeném dopisu premiérovi Petrovi Fialovi (ODS). Ten v minulých dnech uvedl, že jeho kabinet nebude žádat o prodloužení nouzového stavu vyhlášeného předchozí vládou Andreje Babiše (ANO).

Válek navrhne omezení otevírací doby na Vánoce. Kdy mají zůstat obchody zavřené?

18. prosince 2021 13:06

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) navrhne na jednání vlády omezení otevírací doby na Štědrý den do 12:00 a uzavření obchodů 25. prosince. Řekl to v sobotu Radiožurnálu, o omezení diskutoval s Hospodářskou komorou ČR. Vzhledem k nouzovému stavu, který platí do 25. prosince, se obchody s plochou nad 200 metrů čtverečních nemusejí řídit zákonem o prodejní době. Mohly by tak být bez omezení otevřené 24. i 25. prosince.

Vláda vyhlásila od půlnoci nouzový stav. Platit má 30 dní, potvrdil Babiš

25. listopadu 2021 15:40
Aktualizováno

V Česku bude kvůli epidemii covidu znovu platit nouzový stav. Vláda v demisi ho na čtvrtečním jednání vyhlásila na 30 dní s platností od půlnoci, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet se přitom ještě v úterý shodl s hejtmany na tom, že nouzový stav zatím není nutný. Některá plošná opatření proti epidemii, která vláda zavedla, by však bez nouzového stavu nebylo možné vyhlásit.

Nouzový stav teď není potřeba, shodla se vláda s hejtmany. Kuba navrhuje úpravu zákona

23. listopadu 2021 10:18

Hejtmani se na úterním jednání se zástupci vlády v demisi shodli, že kvůli stavu epidemie covidu není potřeba nyní vyhlásit nouzový stav. Na Twitteru to po schůzce uvedl předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Za vhodnou by považovali úpravu pandemického zákona, aby umožňoval na území postižených krajů aktivovat nutná opatření, doplnil Kuba.

Viroložka Zelená: Lockdownek nedokáže zastavit epidemii. Nouzový stav je jen politika

22. listopadu 2021 19:37

Viroložka Hana Zelená ve vysílání CNN Prima NEWS řekla, že i když je diskutované vyhlášení nouzového stavu čistě politické rozhodnutí, sama by pro jeho zavedení nebyla. Případný lockdown prý už ničemu nepomůže. Vláda by na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) měla o vyhlášení nouzového stavu jednat, Ústřední krizový štáb ale k takovému kroku zatím důvod nevidí.

Hamáček: K nouzovému stavu není zatím důvod. Budoucí lockdown ale nemůžeme vyloučit

22. listopadu 2021 11:53

Nevidíme důvod vyhlašovat nouzový stav, řekl po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ministerstvo zdravotnictví chtělo vládě nouzový stav navrhnout kvůli čtyřem nejvíce zasaženým krajům. Hamáček zdůraznil, že pokud tyto kraje vyžadují využití pracovní povinnost mediků, je to řešitelné stavem nebezpečí, který vyhlašuje hejtman.

Hlavní zprávy

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství
Sněmovna

Sněmovna schválila rozpočet se schodkem 295 miliard. Poslanci přidali peníze školství

Sněmovna ve středu hlasy poslanců vládní koalice schválila státní rozpočet na příští rok. Jeho schodek má klesnout na 295 miliard korun proti letošnímu schválenému schodku 375 miliard korun. Poslanci při hlasování o pozměňovacích návrzích schválili pouze koaliční návrhy na přesun peněz v celkovém objemu zhruba dvou miliard korun. Mimo jiné přidali 1,1 miliardy korun do školství na platy asistentů pedagogů. Opozice se svými návrhy změn v rozpočtu neuspěla.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
18:42

Rusko shromažďuje rakety pro příští hromadný raketový úder

18:31

Západ se podle Scholze nezalekne jaderných hrozeb Ruska, NATO je garant bezpečí

17:41

Nový italský parlament vyzval vládu k další vojenské podpoře Ukrajině

17:10

Jaderné velmoci se podle Lavrova musí vyhnout vzájemnému střetu

Nouzový stav

Vláda ČR v minulosti vyhlásila vzhledem k opatřením týkajících se onemocnění COVID-19 nouzový stav, což je krizový stav vyhlašující se při vzniku živelních pohrom, ekologických nebo průmyslových havárií, pandemií a podobných událostí, které ohrožují životy, majetek a bezpečnost.