CNN Prima News Petr Bystroň

Petr Bystroň

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Bystroň“

Okamura o kauze Majerové: Nemůžu za to, co dělají jiní. Nestyďte se za ni, rýpla si Pekarová

Přece nemůžu za to, co dělají poslanci jiných politických stran, hájil se předseda hnutí SPD Tomio Okamura v Partii Terezie Tománkové. Reagoval tím mimo jiné na kritiku, že šéfka Trikolory Zuzana Majerová Zahradníková poskytla rozhovor proruskému webu. Podle něj šéfka mimoparlamentní strany neudělala nic špatného. „Chapadlo Kremlu dosáhlo na vaši kandidátku. Je to váš koaliční partner, tak se za ně nestyďte. Kandidujete spolu,“ připomněla předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) skutečnost, že SPD a Trikolora usilují o mandáty v Evropském parlamentu společně.

Bystroňovo vysvětlení nepřesvědčilo. Příliš okatě cestoval do Ruska či Běloruska, píší média

Vedení Alternativy pro Německo (AfD) není podle informací deníku Bild spokojeno s vyjádřením svého poslance a dvojky na stranické kandidátce pro volby do Evropského parlamentu Petra Bystroně k podezřením z braní úplatků. Bystroň ve čtvrtek v dopise spolupředsedům strany Alici Weidelové a Tinu Chrupallovi odmítl, že by od proruské zpravodajské platformy Voice of Europe či od Rusů dostával peníze.

Od Rusů jsem nebral úplatky, odmítl Bystroň z AfD nařčení. Kauzu chce osobně vysvětlit

Poslanec Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň v dopise adresovaném vedení strany odmítl podezření, že od Rusů přijímal úplatky. Informovala o tom agentura DPA, která má dopis k dispozici. Bystroňovo prohlášení přijala AfD ve čtvrtek odpoledne. Bystroň už dříve řekl, že chce straně celou kauzu osobně vysvětlit po velikonočních prázdninách. Příležitost k tomu bude mít příští pondělí na schůzce vedení AfD. Podle Bystroně také není náhoda, že kampaň vůči němu začala v ČR. Chce, aby AfD požádala BIS o zveřejnění nahrávek. S kampaní pro eurovolby přestat nechce.

Je to pomsta Fialovy vlády, tvrdí Bystroň. Právně napadne tvrzení, že přijímal peníze od Rusů

Spolkový poslanec za německou politickou stranu Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň právně napadne tvrzení českého Deníku N, že přijímal výhody od ruské vlivové organizace. Bystroň, který je českého původu, v pátek řekl, že nynější kauza je pomstou vlády premiéra Petra Fialy za jeho projev na předloňské protivládní demonstraci v Praze.

Bystroň z AfD dostal peníze od ruské vlivové organizace, tvrdí BIS. Pomluvy, brání se poslanec

Aktualizováno

Poslanec německé Alternativy pro Německo (AfD) Petr Bystroň byl podle Bezpečnostní informační služby (BIS) jedním z politiků, kteří dostali peníze od ruské vlivové organizace, napsali ve čtvrtek Deník N a časopis Der Spiegel. Politik českého původu to označil za pomluvy. Deník N již dříve uvedl, že BIS odhalila Ruskem organizovanou síť, která se snažila v různých evropských zemích ovlivnit volby do europarlamentu.

Smrti Duginové mi líto není, napsala Černochová. Schvalujete terorismus, tepou ji kritici

Smrti Darji Duginové, dcery ruského ultranacionalistického ideologa Alexandera Dugina, mi líto není. Tak reagovala na sobotní atentát na Twitteru česká ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Svůj názor zdůvodňuje tím, že v důsledku ruské propagandy, kterou Dugin i jeho dcera spoluvytvářeli, umírají tisíce lidí. Za svá slova si ovšem vyslechla i kritiku. Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) dokonce hovoří o schvalování terorismu.

Zatčený Trumpův exporadce Bannon jezdil do Česka, navštívil i prezidenta Zemana

Steve Bannon, bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa, strávil den a noc v cele předběžného zadržení v New Yorku. Poslali ho tam prokurátoři, kteří ho společně s dalšími třemi osobami obviňují z podvodu v souvislosti se stavbou zdi na hranici mezi USA a Mexikem. Bannon při pátečním projednávání u soudu veškerou vinu odmítl a byl propuštěn na svobodu po složení pětimilionové akuce.

Žádná špionka, normální holka, co studovala jazyky, popisuje Maju poslanec Bundestagu

Maja, Češka, která měla podle německého magazínu Spiegel dva roky „špiclovat“ a přinášet informace bavorské tajné policii o dění v tamních mešitách, je podle Petra Bystroně, poslance německého Spolkového sněmu, normální chytrá holka. „Ta slečna pracovala s bavorskou kontrarozvědkou v průběhu své bakalářské práce, ve které tematizovala islámský terorismus,“ popisuje Bystroň v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.