CNN Prima News Petrovice

Petrovice

Výpis příspěvků ke štítku „Petrovice“

Na dálnici D8 se srazil kamion s autobusem. Zranilo se devět lidí, provoz byl zastaven

Při nehodě kamionu s menším autobusem na dálnici D8 mezi Petrovicemi a Libouchcem na Ústecku utrpělo devět lidí zranění. Jeden člověk je zraněný vážně, čtyři středně závažně a čtyři lidé lehce. Po havárii zamířili do nemocnice, informoval mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník. Zbylé cestující podle něj odvezl hasičský autobus do blízké restaurace. Dálnice byla ve směru na Německo asi čtyři hodiny uzavřená.

Smrtelná srážka těžkých vah v Jihlavě: Náklaďák se otáčel na křižovatce, vlétla do něj dodávka

Řidič dodávkového vozu v noci na úterý zemřel po srážce s nákladním autem u Antonínova Dolu, který je součástí Jihlavy. Nákladní auto s návěsem se otáčelo na křižovatce a vjelo dodávce do cesty. Nehoda na víc než čtyři hodiny uzavřela silnici první třídy číslo 38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, provoz se obnovil po 6:15, oznámila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Sněhulák jako symbol přátelství. Na česko-německých hranicích jich postavili desítky

Na české a německé straně hranice stavěli lidé po celý týden sněhuláky jako znak stesku po bližních. Iniciativa Soboty pro sousedství tak vyjadřuje nejen strádání, kterým lidé trpí kvůli zavřeným hranicím, ale také obavu ze stigmatizace přeshraničních vztahů. Novinářům to řekl ústecký germanista Jan Kvapil, který s rodinou v sobotu v Petrovicích na Ústecku sněhuláka také postavil.

Odtěžení hald zatíží Příbram auty, prachem a hlukem, obává se zastupitel Štěpánek

Aktualizováno

Společnost DIAMO má v plánu odtěžit část hald po uranové těžbě na Příbramsku. Ty by se pak měly využít na výstavbu silnic. Lidé z okolních obcí se ale proti plánu bouří. Obávají se prachu, hluku i zhuštění nákladní dopravy. Do Příbrami dorazil reportér CNN Prima NEWS Josef Kolina, který vyzpovídal zastupitele Středočeského kraje a také starostu obce Petrovice Petra Štěpánka (STAN).

Dva utopení v rozvodněné Osoblaze tvořili pár. Muž prý ženě vyhrožoval zabitím

Rozvodněná říčka Osoblaha v obci Petrovice na úpatí Jeseníků připravila o život dvě osoby. Místní obyvatelé ale nad neštěstím kroutí hlavou. „Je to divné, vody tu sice máme hodně, ale zatím se ani nevylila z koryta. Museli se pohádat, třeba se opilí strkali na břehu a spadli tam,“ spekuluje jeden z nich. Starostka Petrovic Radka Drgáčová zatím potvrdila úmrtí jednoho obyvatele obce, po jeho partnerce se stále pátrá.