Dominika Gottová o dojemné písni pro otce: Talent nemám, potřebovala jsem si postěžovat

Talent jsem nepodědila, ale chtěla jsem se umělecky vyjádřit. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Dominika Gottová představila okolnosti vzniku písně, kterou věnovala svému zesnulému otci, zpěváku Karlu Gottovi.

Skladba Pro tebe má na YouTube za první dva dny po zveřejnění přes 100 tisíc zhlédnutí. Myšlenka ke stvoření písně se začala tříbit v době, kdy se Dominika seznámila se zpěvákem Gabrielem Grillottim. „Dali jsme si na sebe kontakt a hodně jsme si povídali o tatínkovi,“ řekla Gottová.

Podle Grillottiho Dominika o otci hezky mluvila a napadlo ho její myšlenky zhudebnit. „Řekla jsem mu: ‚Já neumím zpívat.‘ On odpověděl: ‚Neboj. V šansonu se nemusí vysloveně zpívat.‘ Je to recitace, přednes,“ popsala Gottová. „Vedlo mě k tomu to, že v hloubi duše jsem si vždycky přála být na pódiu. Pěvecký talent ale nemám. Toto byla příležitost se v rámci možností umělecky vyjádřit,“ dodala.

Moderátor Petr Vojnar dostal možnost účastnit se projektu z hlediska produkce. „Nabídka přišla od pana Grillottiho. S jeho produkční firmou v Čechách spolupracuji. Rád se podílím na zajímavých věcech, třeba i na kontroverzních. Přišlo mi, že to je přesně ono,“ uvedl Vojnar.

„Věděli jsme, že trochu budeme šlapat do vosího hnízda. Osobně jsem velice překvapený, že hezkých komentářů je tak velké procento. Čekal jsem větší smršť,“ doplnil moderátor.

Jsem velká trémistka

Gottova manželka Ivana o přípravě videoklipu prý nevěděla. Dominika se ale svěřila své mamince Antonii Zacpalové. „Byla překvapená, protože ví, že jsem velká trémistka. Pravda je, že jsem měla obrovskou trému,“ přiznala Dominika.

Někteří kritici tvrdí, že se Dominika snaží přiživit na slavném jméně otce, který zemřel v roce 2019. „Na světě jsou vždycky nepřející lidé. Kdo si chce dloubnout, dloubne si,“ má jasno Gottová.

Ztráta rodiče je pro ni stále velmi citlivou a bolestnou záležitostí. „Nemyslím si, že se se smrtí dá úplně vyrovnat. Je to samozřejmě i otázka času. V písni to bylo takové bolestné vyprávění, protože je to i o tom, jak mi chybí, jak jsem byla v Čechách nešťastná a co by mi na to tatínek řekl,“ popsala. „Vyventilovala jsem stesk a postěžování si, což ale v současné době není aktuální, protože momentálně jsem velmi šťastná a se svým životem spokojená,“ prozradila Gottová.

Dominika do Česka přiletěla z Helsinek, kde žije s manželem Timem. Vztah s kytaristou kapely Stratovarius, se kterým si prošla vleklou krizí, se jí prý podařilo urovnat. „Do České republiky se nestěhuji. Je to pouhý výlet. V sobotu se vrátím zase do Finska,“ sdělila Gottová s tím, že do Finska se vrací už tuto sobotu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický
Partie

Ani neumějí ukrajinsky. Cesty romských uprchlíků organizují klany, tvrdí Netolický

Skupiny a klany na západě Ukrajiny motivují matky, aby s dětmi přijely do Česka, vyřídily si pomoc a zase odjely. V Partii na CNN Prima NEWS to prohlásil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) s odkazem na informace od předsedy oblastní rady Zakarpatí Volodymyra Čubirka. S pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) se neshodl na dalším postupu ohledně přerozdělování uprchlíků do méně vytížených regionů.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
15:13

Ukrajinský parlament o tři měsíce prodloužil válečný stav a mobilizaci

14:59

Ukrajina omezila oběh léků vyrobených v Rusku nebo Bělorusku

14:41

Polský prezident Andrzej Duda jedná s Volodymyrem Zelenským

14:33

Zelenskyj oznámil dohodu s Polskem o společné hraniční a celní kontrole

Hlas se mu třásl a brečel. Bukartse dojali fanoušci: V Lotyšsku není jednoduchá situace

Lotyšští fanoušci patří k jedněm z nejlepších na světě. K jejich smůle nemohli své hlasivky a svoji kreativitu dát plnohodnotně na odiv na loňském domácím světovém hokejovém šampionátu v Rize kvůli pandemickým opatřením. Nicméně ani letošní mistrovství světa nemají daleko. Ve Finsku jsou na tribunách slyšet a útočníka baltské reprezentace Rihardse Bukartse dokonce dohnali k slzám.

Opičí neštovice se šíří nečekaně rychle. Přibydou nové případy, varují britští vědci

Britští vědci očekávají další případy opičích neštovic, které jsou už hlášeny z Evropy i USA, napsal britský list The Guardian. Počet případů překvapuje lékaře, kteří nevědí, proč se tento virus, dosud obvyklejší v Africe, nyní šíří na Západ. Americký prezident Joe Biden v neděli řekl, že by opičí neštovice měly znepokojovat každého.

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Aktivista z Ostravy: K místním Romům se Ukrajinky chovají nadřazeně a urážejí je

Romští uprchlíci z Ukrajiny si z vlasti přinášejí různé zkušenosti. Někteří tam nechodili ani do základní školy. Zažívají xenofobní útoky včetně fyzického násilí a žhářství v osadách. Vztah k Romům – ukrajinským i českým – se projevuje i mezi ukrajinskými uprchlíky v Ostravě, říká aktivista indického původu Kumar Vishwanathan. Mluví i o hrozbě, že v Česku vzniknou tábory podobné těm v Sýrii, Keni či Ugandě.

Na zaplacení plynu bude mít každý, slíbil Stanjura. Sociální tarif vznikne do konce června

Ještě do letních prázdnin by měl do Poslanecké sněmovny putovat návrh zákona, podle kterého vznikne takzvaný sociální energetický tarif pro domácnosti. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Alena Schillerová (ANO) uvedla, že hnutí ANO je připraveno pro takový zákon zvednout ruku. „Podpoříme, aby to rodiny měly co nejrychleji,“ řekla.

Nejistota kolem vstupenek na MS ve fotbale. Jak je sehnat a jaká platí v Kataru opatření?

Již 22. ročník mistrovství světa ve fotbale se ponese v poněkud netradičním duchu. Ať už se jedná o samotné místo – arabskou zemi Katar, či termín, ve kterém se 32 týmů z celého světa pokusí získat titul šampiona. Do jedné z nejbohatších zemí světa zamíří statisíce fanoušků na přelomu listopadu a prosince. Jak získat vytouženou vstupenku? A čekají diváky koronavirová omezení? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila odpovědi na nejčastější otázky.

Živě
ON-LINE: Polský prezident přijel do Kyjeva. V parlamentu ho přivítaly bouřlivé ovace

Na Donbasu pokračuje ruská ofenziva. Ukrajinci okupanty zadržují i dělostřelectvem československé výroby. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Rusové v ukrajinských přístavech dál blokují asi 22 milionů tun obilí. Do Kyjeva zavítal polský prezident Andrzej Duda. Během své návštěvy vystoupil v ukrajinském parlamentu. Počet zjištěných obětí zabitých ruskými silami v době okupace míst v Kyjevské oblasti se přiblížil k 1300.

Domácí zpravodajství

Konec školní turistiky? Gazdík chce zpřísnit podmínky pro zápisy na základní školy

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) uvažuje o úpravě kritérií pro zápisy na základní školy. Podle něho by se mohla začít zohledňovat doba trvalého bydliště u spádových škol. Gazdík je přesvědčen, že by takové opatření zabránilo účelovému přehlašování dětí na adresu podle toho, do jaké školy chce rodič svého potomka dostat. Jenže podle některých odborníků by to mělo své negativní dopady.

Sledujte superdebatu s Jurečkou i Schillerovou. Jak bojovat proti drtivé inflaci?

Česko čelí největšímu zdražování od devadesátých let. Inflace by však v budoucnu mohla vystoupat ještě výš. Co by měla vláda udělat, aby krizi co nejefektivněji čelila? O tomto tématu budou diskutovat v superdebatě na CNN Prima NEWS ministři Marian Jurečka (KDU-ČSL) a Martin Kupka (ODS) i šéfové opozičních poslaneckých klubů Alena Schillerová (ANO) a Radim Fiala (SPD). Speciál za přítomnosti diváků ve studiu můžete sledovat ve čtvrtek 26. května od 21 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Maso stačí jednou týdně, zažili jsme horší bídu, bojují s krizí hrdí senioři z Ostravy

Za jednopokojový byt platí 78letý vdovec František Dvořák 10 500 korun. Bez energií. „Na jídlo a všechno ostatní mi zbývají necelé tři stovky na den. Vyžiju, a ještě mi trochu zůstane,“ sebevědomě říká bývalý stavař. „Člověk musí být šetrný, pak vyjde. Současná krize mě nerozhází,“ tvrdí 76letá Jarmila Šimonová. Ani o deset let starší František Sekanina si nestěžuje: „S manželkou jsme na to dva, tak zatím není s nájmem problém.“