CNN Prima News Philadelphia

Philadelphia

Výpis příspěvků ke štítku „Philadelphia“

Ničivý požár ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých. Mezi oběťmi je i několik dětí

5. ledna 2022 17:25

Požár dvou bytů v domě ve Filadelfii si vyžádal 13 mrtvých včetně několika dětí, uvedla televize FOX 29 s odvoláním na místní hasičský sbor. Tomu trvalo skoro hodinu, než oheň uhasil. Proč vůbec požár vznikl, zatím není jasné. V nemocnici se také kvůli nehodě nachází matka s dítětem. Oba jsou sice ve stabilizovaném, ale vážném stavu.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

2. září 2021 07:21
Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Velká města v USA se potýkají s prudkým nárůstem vražd a násilných činů

22. srpna 2020 16:30

Od května do června letošního roku vzrostl počet vražd ve dvaceti velkých amerických městech v čele s Chicagem, Philadelphií a Milwaukee o 37 procent. Vyplývá to podle webu CNN z údajů nepartajního think tanku Rada pro trestní právo (Council on Criminal Justice; CCJ). Podle expertů mohou být důvodem jak nedávné nepokoje napříč zemí, tak stres kvůli koronavirové pandemii.