reklama

Pierre Richard: Film dává možnost snít. Dealujeme emoce, zavřená divadla nechápu

Než přišla pandemie, točil jeden, dva filmy za rok. Teď slavnému francouzskému herci Pierru Richardovi zbyla jen jedna z jeho vášní – víno. I o něm a vztahu k Česku se rozpovídal v pořadu Interview moderátorky Anny Kadavé. „Svou první filmovou cenu jsem obdržel v Karlových Varech,“ vzpomínal legendární komik.

reklama

Ačkoli francouzského herce současná krize netěší, snaží se brát život nadále s humorem. Přesto nemůže pochopit paradox, že jsou ve Francii stejně jako v Česku divadla zavřená, zatímco metrem proudí davy. „Všichni chtějí, aby se divadla otevřela. Od února loňského roku jsou mnozí lidé bez práce. Zatím sice můžeme chodit ven, ale není tam nic zajímavého, všechno je zavřené, takže člověk jde po procházce domů,“ popsal Richard každodenní realitu pro CNN Prima NEWS.

Umění je přitom podle něj prostředek, který by mohl pomoci současnou krizi přečkat. „My jsme dealeři snů, přinášíme emoce a smích. Nemůžeme se spokojit s tím, že budeme jezdit jen do práce a domů. Herci a umělci se pohybují na poli fantazie, já tu realitu tak úplně nezvládám. Smích nemá vedlejší účinky,“ míní francouzský herec.

Jediné pozitivum pandemie vidí v tom, že má čas na sebe. „Nemám nic na práci, nikam nemůžu, a tak mám možnost filozofičtěji přemýšlet,“ řekl Richard, který se nechal ve čtvrtek očkovat proti koronaviru. „Cítím se dobře, ale pokud zmizím z obrazovky, tak to znamená, že jsem spadnul,“ vtipkoval komik.

Víno se musí sdílet

Vedle filmu je Richardovou velkou vášní víno. „Vazba mezi vínem a filmem je veliká. Při obojím dáváte radost. A obojí je o společnosti. Lepší je sedět s několika lidmi u vína nebo v divadle, než být sám,“ vysvětlil herec, jehož vína prodává řada českých restaurací.

Richard se do Česka často vrací. Jednak proto, že zde má svého dovozce vína, a také proto, aby zavzpomínal na zemi, kde dostal svou první filmovou cenu. „Pokaždé vidím, že mě lidé v Česku mají rádi,“ uzavřel.

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, varuje epidemiolog Smejkal

Lidé vydrží maximálně do Velikonoc, pak dojde k anarchii, míní epidemiolog IKEM a člen Rady vlády pro zdravotní rizika Petr Smejkal. Ve speciálu pořadu 360° Pavlíny Wolfové v televizi CNN Prima NEWS spolu s dalšími odborníky varoval před slabými opatřeními, kvůli kterým se za tři týdny rozvolňovat nebude. Například podle epidemiologa Rastislava Maďara je potřeba dostat se pod tisíc nakažených denně, aby se mohlo rozvolňovat. Odborníci volají po přísném lockdownu.

Koronavirus

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Když nebudete testovat zaměstnance, můžeme vaši firmu zavřít, varuje Havlíček

Podniky, které nebudou testovat své zaměstnance minimálně jednou týdně, čekají velké pokuty a případně může dojít i k jejich zavření. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o tom informoval ministr průmyslu a obchodu a také dopravy Karel Havlíček (za ANO). Vláda podle jeho slov nechce nikoho šikanovat, ale je třeba zajistit dodržovaní nastavených pravidel v boji proti koronaviru.

Jak dvě žáby na prameni. Jedna sedí na Hradě, druhá ve Strakovce, říká Pekarová
Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec
Odešel z Ferrari a vyčistil garáž. Vettel prodal italské skvosty v hodnotě 120 milionů
reklama
reklama
Od best in covid až po Bergamo. Jak politici komentovali uplynulý rok s koronavirem

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Řítili jsme se do katastrofy, mohli jsme tomu zabránit. Babiš byl proti, uvedl Maďar
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou
Další články
reklama
reklama