Pilot jako zázrakem nouzově přistál v kaňonu. Pro pomoc si musel dojít

Poté, co jako zázrakem přežil nouzové přistání a následnou havárii svého letadla, musel pilot sebrat zbytky sil a v těžko přístupném terénu najít místo s mobilním signálem. Nakonec musel ujít skoro 10 kilometrů, aby si mohl přivolat pomoc. Incident se stal v jednom z kaňonů v americkém Utahu v polovině listopadu, informoval web The Mirror.

Pilot jako zázrakem přežil nouzové přistání malého letadla v oblasti Mountain Green v Utahu. Havaroval ale v oblasti, kde není telefonní signál. Muž se tak musel vydat na dvouhodinovou a téměř 10 kilometrů dlouhou cestu složitým terénem, aby si mohl přivolat pomoc.

Podle úřadů pilot provedl „zkušené nouzové přistání“, když dvouocasé vrtulové letadlo muselo nenadále 17. listopadu na zem. „Pilot jako zázrakem z havárie vyvázl, pak ušel téměř 10 kilometrů na telefonní signál, aby zavolal pomoc. Přijeli hasiči z Mountain Green, prohlédli trosky, odpojili baterie a vyřešili únik paliva,“ popsali zásah dobrovolní hasiči, které cituje web The Mirror. Terén, ve kterém nakonec letadlo přistálo, popsali jako obtížně přístupný.

Jedná se o další z leteckých havárií, které se ve Spojených státech za poslední měsíce řeší. V neděli 27. listopadu zachraňovali záchranáři dva lidi z letadla, které skončilo v drátech elektrického vedení v asi 30metrové výšce. Pasažéři v něm byli uvězněni 7 hodin a byli silně podchlazeni. Kvůli této nehodě se bez dodávek proudu octlo asi 120 tisíc lidí.

Tagy: