CNN Prima News písek

písek

Výpis příspěvků ke štítku „písek“

Na Česko se ženou mračna z pouště. Auta může pokrýt prach ze Sahary, říká meteorolog

Do oblasti střední Evropy se blíží oblačnost se saharským prachem. Podle meteorologa Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Martina Adamovského mohou následky jevu, který by se měl nad Českem objevit v noci na neděli, pocítit zejména lidé na Moravě a ve Slezsku. Po dešťových srážkách z oblačnosti se saharským prachem totiž lze například na automobilech občas objevit tenký film poprašku.

Pro fotku udělají cokoliv. Turisté ničí přírodní zázrak, ačkoliv jim hrozí 80tisícová pokuta

Unikátní růžovou pláž v Sardinii ohrožují v poslední době velké davy návštěvníků navzdory tomu, že za porušení zákazu vstupu jim hrozí tučná pokuta ve výši 500 až 3 500 eur (cca 12 až 83 tisíc korun). Nárůst souvisí s touhou pořídit si z této výjimečné lokality fotky na Instagram. Turisté si z možného postihu moc nedělají, připlouvají tajně na lodích a jako suvenýr si často odnášejí vzácně zabarvený písek. Místní samospráva proto slibuje větší důraz na dodržování zákona, informuje The Independent.

Evropu zasypal oranžový sníh, padal i v Česku. Zbarvil ho písek ze Sahary

Aktualizováno

Nad Střední Evropu dorazil saharský písek, díky kterému se obloha zbarvuje do oranžova a čerstvě napadaný sníh má jeho vlivem teplé barevné tóny. První fotografie apokalyptického nebe už ráno dorazily například ze švýcarských Alp. Přes den se ale sociální sítě zaplnily fotografiemi netradiční podívané i z Česka. Kde všude napadl oranžový sníh?